Rękawice robocze - ochrona pracy dla montera i mechanika

Pracując fizycznie ochrona dłoni to coś o czym nie można zapomnieć. Oczywiście rękawice robocze należy dobierać odpowiednio do wykonywanej pracy. Inna ochronę potrzebuje osoba która pracuje w ogrodzie a innej spawacz. Dziś chcemy zaprezentować rodzaje rękawic roboczych, które są używane przez mechaników i monterów. Rękawice monterskie to bowiem bardzo popularne rękawice w naszej hurtowni bhp. 

 

Rękawice robocze monterskie Mechanic - rękawice bhp dla specjalistów

Popularnym modelem jaki nasz sklep bhp sprzedaje w dużych ilościach to z pewnością rękawice typu Mechanic. Co to za rękawice robocze? Jest ich kilka rodzai. Z pewnością są to wytrzymałe rękawice robocze które są wykonane z materiałów odpornych na uszkodzenia. Posiadają często dodatkowe wzmocnienia. Wiele modeli jest zapinanych na rzep lub są zakończone mocnym ściągaczem. Popularne są rękawice RMC  REIS.  Linia tych rękawiczek roboczy jest szeroka. Popularnym materiałym z jakiego są wykonane to np skór syntetyczne, która jest bardzo miękka. Skóra ta jest łączona z tkaniną która posiada np gumowe naszycia na części chwytnej dla lepszej chwytności np rękawice REIS RMC-ANDROMEDA. Rękawice robocze REIS lini RMC są także wykonane z neoprenu i skóry syntetycznej. Mogą posiadać silikonowe nakropienia na końcówkach palców np. model REIS RMC-AQUARIUS. Inny model rękawic monterskich typu mechanic marki REIS  jest wykonany z amary, która jest połączona w tkaniną. Dodatkowo neopen oraz siatka wraz z powleczeniem silikonowym są bardzo chwytne.  Przykładem takiego modelu rękawiczek roboczych może być model Reis MRC-SPRUCOR czy RMC-AQUATIC. Nasz sklep bhp posiada także rękawice Mechnic Reis  także odblaskowe wykonane ze skóry bydlęcej połączonej ze spandexem w żółtym lub pomarańczowym kolorze. Z koloru żółtego polecamy rękawice REIS RMC-MERARON a pomarańczowym modelem popularnym w naszym sklepie bhp jest rękawica REIS RMC-VISIONER.

Popularne są także rękawice monterskie Portwest. Rękawice monterskie są także często antyuderzeniowe. Portwest ma bardzo szeroką ofertę. Polecamy rękawice z koziej skóry ze wzmocnieniami na palcach, które chronią palce przed zmiażdżeniem. Popularne są specjalistyczne rękawice robocze Portwest A762.  Niektóre rękawice robocze Portwest  typu mechanic są także stosowane jako rękawice antyprzecięciowe np  rękawice A727 Portwest.  Innym przykładem nietypowych ale specjalistycznych rękawic roboczych są rękawice Portwest A740 Powertool Pro wzmacniane. To rękawice robocze bez 3 palców. Są bardzo komfortowe i manualne, jednak nie wszystkie palce są chronione.

 

Rękawice monterskie wzmacniane skórą

Nieco innym aczkolwiek zbliżonym rodzajem rękawic roboczych są rękawice wzmacniane skórą. Mamy tu na myśli model typu mechanic a nie ciężkie i masywne rękawice robocze. Ten rodzaj rękawiczek  bhp to np rękawice z koziej skóry na których na części grzbietowej mamy materiał np bawełnę, poliester, neopren. Rękawice te są zapinane na rzep luļ ściągacz. Przykładem takich rękawic może być model RL-TOPER Reis czy rękawice robocze Technik CXS Canis. Także Portwest ma w ofercie takie rękawice robocze.  Polecamy także rękawice Polstar, Urgent i CXS Canis.

 

Rękawice robocze dla mechanika - tanie rękawiczki bhp do pracy ze smarami

Mechanikom do pracy przy samochodach polecamy także rękawice powlekanie nitrylem. To tanie rękawiczki robocze. Nitryl jest manualny i zapewnia dobrą chwytność. Są bardzo dopasowane, zapewniają precyzję pracy. Nitryl gładki czy pianka nitrylowa jest doskonała do pracy z olejami, smarami czy tłuszczami. Polecamy tu tanie rękawice Reis czy Urgent al dla bardziej wymagających klientów rękawice Portwest.