ODZIEŻ ROBOCZA OSTRZEGAWCZA - UBRANIE ODBLASKOWE DLA DROGOWCÓW, BUDOWLAŃCÓW I NIE TYLKO

 

Odzież robocza ostrzegawcza została stworzona z myślą o pracownikach poruszających się przy drodze oraz dla osób pracujących przy ograniczonej widoczności. 

Cechą charakterystyczną odzieży roboczej odblaskowej są po pierwsze: pasy ostrzegawcze odblaskowe odbijające światło i zwiększające widoczność, a po drugie kolor: najczęściej odzież ta występuje w intensywnych fluorescencyjnych kolorach jak pomarańczowy czy żółty / seledynowy. Odzież robocza tej kategorii występuje także w innych kolorach jak czerwony, szary czy granatowy, nie jest to wówczas odzież dla drogowców a raczej odzież robocza przeznaczona dla innych grup zawodowych, dla których ważne jest bezpieczeństwo i widoczność.

Odzież odblaskowa posiada, jak już było to wspomniane powyżej, elementy czy pasy odblaskowe, które działają na zasadzie odbijania światła. Aby ubrania były dopuszczone do użytku zawodowego, odzież ostrzegawcza powinna spełniać wymagania normy EN-ISO-20471

 

PARAMETRY MATERIAŁU ODBLASKOWEGO

 

Materiał odblaskowy z którego powstają ubrania robocze ostrzegawcze dla drogowców można podzielić na klasy. Najwyższa jakość materiału dla odzieży profesjonalnej o najlepszej jakości posiada współczynnik na poziomie 400-500 kandeli, co pozwala dostrzec pracownika w odległości około 300 m. Niższa II klasa to materiał o odblaskowości, której parametr wynosi min 330 (cd/lx/m2) i jest także dedykowany do odzieży profesjonalnej.

Materiał odblaskowy klasy  o odblaskowości początkowej od 250 jednostek kandeli.

 

Odzież robocza dla drogowców - jaką odzież odblaskową wybrać?

 

Jaką odzież roboczą dla drogowców wybrać? Przed tym pytaniem stoją zapewne właściciele wielu firm pracujących przy drogach, ich remontach i innych pokrewnych branżach. Choć jak to zazwyczaj bywa, przy stawianiu takich pytań, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jedyne co my, jako dystrybutor odzieży roboczej możemy zarekomendować, to wybór odzieży ochronnej znanych i cenionych producentów. Wybierając odzież certyfikowaną, dobrej jakości o dobrych parametrach, mamy pewność, iż ludzie są odpowiednio zabezpieczeni i są widoczni.

 

Ubranie robocze odblaskowe PORTWEST

 

Jedną z pierwszych firm, które pragniemy zarekomendować to odzież robocza tego producenta. Portwest oferuje odzież odblaskową wysokiej jakości. Cechą najważniejszą jest zgodność z najnowszą normą EN ISO 20471 oraz z ANSI/ISEA 107 i AS/NZS 4602.1. Ubrania dla drogowców wyróżniają się wyglądem i modnym designem oraz parametrami technicznymi. Istotne jest także to, że wiele produktów było testowanych po cyklu 50 prań na zgodność z EN ISO 20471. Portwest oferuje w tej tylko kategorii odzieży roboczej ponad 170 produktów ostrzegawczych w tym: odzież roboczą, oddychającą odzież przeciwdeszczową, odzież przeciwdeszczową INDUSTRY oraz podstawową linię odzieży ostrzegawczej przeciwdeszczowej, odzież lini PWR, polary ostrzegawcze, softshelle ostrzegawcze, kamizelki ostrzegawcze, odzież dziecięcą ostrzegawczą i wiele innych. Odzież ostrzegawcza Portwest może być także z powodzeniem użytkowana przez pracowników kolei, gdyż firma oferuje odzież roboczą zgodną z normą RIS 3278-TOM.23.

URBANE ODBLASKOWE PORTWEST  

Ubranie robocze odblaskowe POLSTAR

Odzież robocza Polstar z linii FLASH jest także godna polecenia dla osób szukających odzieży ostrzegawczej. Ubrania robocze są bardzo przyjemne w dotyku, bardzo solidnie odszyte. Gramatura 260 g.m2 oraz zawartość bawełny na poziomie 55% sprawia, iż jest to bardzo dobre ubranie dla drogowców, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim. Ubranie pozwala lepiej skórze oddychać i zapobiega nadmiernemu poceniu się. Certyfikat CE kat. II, zgodność z wymogami nor­my EN-471. Tkanina z której wykonano ubranie robocze ma wysoką widoczność oraz jakość. Atutem odzieży roboczej są podwójne pasy odblaskowe zapewniające maksymalne bezpieczeństwo w warunkach złej widoczności.

ubranie odblaskowe polstar
 

Odzież robocza odblaskowa LH CZYLI  Leber&Hollman

 

Tutaj marka oferuje podstawowy zestaw odzieży odblaskowej linii FORMEN oznaczonej symbolem LH-FMNX. Ubranie robocze posiada zgodność na normę EN 20471 na materiał oraz pasy odblaskowe. Odzież robocza tej linii są odpowiednia dla pracowników zajmujących się budową dróg, pracami budowlanymi, pracami montażowo-serwisowymi,  usług ochrony, logistyki, transportu, operatorów maszyn i wielu innych. Ubranie jest bardzo solidne, wykonane z tkaniny o gramaturze 270 g/m2 oraz zawartości bawełny na poziomie 20%

 ubranie robocze odblaskowe Leber Hollman

Odzież robocza odblaskowa SNICKERS WORKWEAR

snickerd odzież robocza odblaskowa dla drogowców odzież budowlana 

 

Ubrania robocze Snickers to wysoka jakość odzieży roboczej, wiedzą o tym doskonale użytkownicy tejże marki. Snickers oferuje oprócz tradycyjnej linii odzieży ochronnej, także ubrania hi-vis. Firma stawia za priorytet  bezpieczeństwo osobiste. Pasy odblaskowe  w kurtkach roboczych, kamizelkach ostrzegawczych, t-shirtach czy koszulach polo zostały umieszczone we wszystkich najważniejszych miejscach m.in. nad ramionami, dzięki czemu została zapewniona dokonała widoczność, także podczas pochylonej pozycji. Z kolei kurtki ostrzegawcze czy spodnie robocze  zostały wykonane z bardzo wygodnej tkaniny bawełnianej od wewnątrz oraz poliestru na zewnątrz, który chroni ubranie przed zabrudzeniem. Ubrania Snickers są przy tym niezwykle wygodne i posiadają wiele udogodnień w formie kieszeni. Zdecydowanie odzież robocza Snickers Workwear jest godna polecenia.

 

Odzież robocza ostrzegawcza PROJOB

Odzież robocza szwedzkiego producenta o bardzo dobrej jakości. Ubrania robocze są zgodne z normą EN471-CLASS 2. Projob oferuje ubrania w bardzo fajnym i modnym wyglądzie, o doskonałych parametrach oraz w kilku wersjach kolorystyczny. Jest to odzież robocza godna polecenia i jest dostępna w naszym sklepie on-line.

ubranie odblaskowe projob

Odzież robocza odblaskowa dla drogowców - PODSUMOWANIE

 

Jak widać powyżej, na rynku dostępnych jest wiele marek godnych zaufania. a jest ich jeszcze kilka. Ważne aby przy wyborze odzieży dla drogowców czy też innych grup zawodowych wybrać odzież sprawdzonych i zaufanych marek. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą odzieży ostrzegawczej którą znajdą Państwo w naszym sklepie bhp. 

 

Zapraszamy do naszej hurtowni bhp!

 

Ps. Tekty i opisy umieszczone w sklepie są naszą własnością i zabraniamy ich kopiowania