Nauszniki ochronne do pracy - jakie wybrać z bogatej oferty ochrony słuchu?


W ostatnim artykule związanym z ochroną słuchu prezentowaliśmy Państwu zalety stosowania zatyczek, zwanych potocznie stoperami. Jeśli sa Państwo zianteresowani wkładkami do uszu, odsyłamy Państwa do artykułu, który poświęcony jest tej tematyce  i dostępny jest tutaj.

Dziś pragniemy Państwu przybliżyć drugą formę ochrony słuchu, jaką są nauszniki ochronne.

 

Nauszniki przeciwhałasowe zbudowane są z dwóch czasz tłumiących. W czaszach tych znajdują się miękkie poduszki uszczelniające, które obejmują małżowiny uszne, przylegając jednocześnie do głowy. Poduszki te wypełnione są przeważnie pianką ze sztucznego tworzywa, ewentualnie cieczą. Wnętrze czasz tłumiących wyścielone jest natomiast materiałem dźwiękochłonnym.  Tutaj zdecydowanie polecamy nauszniki ochronne 3M Peltor Optime jednak oferta na nauszniki w naszym sklepie internetowym bhp jest znacznie szersza.

 

Pałąk w nausznikach bhp, zawierający sprężynę dociska obie czasze. Znajdująca się na nim regulacja pozwala na dopasowanie tego środka ochrony osobistej indywidualnie do każdego kształtu głowy. Jest to niewątpliwą zaletą, ponieważ nauszniki może stosować wiele osób. 

W przypadku konieczności stosowania środka ochrony głowy jakim jest kask ochronny bhp, należy zastosować nauszniki ochronne nahełmowe. 


 

W porównaniu do zatyczek przeciwhałasowych na korzyść nauszników ochronnych bhp przemawia fakt, że nie izolują  dźwięku w 100 %, przez co użytkownik nie czuje się całkowicie odcięty od otoczenia. Na ich minus należy uznać większe gabaryty w porównaniu do zatyczek do uszu, co wiąże się z koniecznością przechowywania ich w odpowiedni sposób. Dodatkowo po wielogodzinnym użytkowaniu głowa zaczyna się pocić oraz pojawia się uczucie ciążenia. 

 

W ofercie naszego sklepu internetowego Optimum BHP znajdą Państwo nauszniki takich renomowanych marek. Polecamy zdecydowanie nauszniki ochronne 3M oraz nauszniki ochronne MSA czy Howard Leight.
Zapraszamy siedziby naszej Hurtowni Optimum BHP w Tychach przy ulicy Różanej 3. Na wszystkie Państwa pytania z chęcią odpowiemy również telefonicznie pod numerem 690919099 oraz mailowo pod adresem sklep@optimumbhp.pl. Jako hurtownia internetowa wysyłamy artykuły bhp do miast jak Warszawa, Poznań, Kraków, Katowice, Gdańsk, Toruń, Częstochowa, Gliwice i wiele innych.