Wygładzanie tynków gipsowych lub gładzi na sufitach i ścianach to żmudne, czasochłonne zadanie. Polerowanie ścian metodą ręczną nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty, a wszechobecny pył osadza się we wszystkich dostępnych miejscach, utrudniając przy tym ocenę wykonanej pracy. Warto pamiętać jednak, że na rynku narzędzi budowlanych można znaleźć wiele urządzeń do szlifowania w zróżnicowanych cenach, które znacznie ułatwią prowadzenie prac remontowych.

Żyrafa do szlifowania – jak działa i dlaczego warto w nią zainwestować?

Żyrafa do szlifowania to inaczej szlifierka do tynków gipsowych i gładzi. Narzędzie to jest nieocenione w pracach remontowych szczególnie w wysokich pomieszczeniach, gdzie niezbędne byłoby korzystanie z drabiny. Jednym z najważniejszych podzespołów tego typu urządzeń jest silnik – jego zadaniem jest zapewnienie pracownikom długiego czasu ciągłej pracy bez przerw technicznych, wywołanych przegrzaniem urządzenia.

Sama szlifierka do ścian nie jest jednak jedynym urządzeniem, które będzie potrzebne do komfortowej pracy na tynkach i gładziach. Aby żyrafa do szlifowania spełniła swoje zadanie w stu procentach, należy pamiętać o inwestycji w odkurzacz przemysłowy, który będzie pochłaniał powstające podczas prac pyły i zanieczyszczenia. W zadaniu tym najlepiej sprawdzają się modele wyposażone w stosownie duży pojemnik oraz filtr samooczyszczający. W przypadku szeroko zakrojonych prac budowlanych warto postawić na urządzenia klasy L – to doskonały wybór do usuwania drobnych pyłów, które gromadzą się w powietrzu w trakcie prac.


Szlifierka do ścian – o czym pamiętać przed złożeniem zamówienia?

Żyrafa do szlifowania to narzędzie, które występuje w wielu różnych wariantach cenowych i konstrukcyjnych. Wśród najbardziej popularnych modeli, warto pamiętać przede wszystkim o produktach wiodących marek elektroniki budowlanej, takiej jak Festool, Flex bądź Gröne.

Flex WST 700 VV

Flex Vario-Giraffe WST 700 VV to wysoce ergonomiczna żyrafa do szlifowania, dzięki której nawet wielogodzinna praca będzie przebiegać szybko i sprawnie. Model ten wyróżnia się właściwym rozłożeniem ciężaru i odpowiednim wyważeniem, które pomagają w wygodnym użytkowaniu niezależnie od indywidualnych upodobań. Szlifierka do ścian marki Flex to doskonałe wsparcie przy pracy na płytach styroporowych, gipsowo-kartonowych bądź wstępnych przygotowaniach do lakierowania czy polerowania.

Festool Planex LHS 225 z kompatybilnym odkurzaczem przemysłowym

Żyrafa do szlifowania Festool to narzędzie dla osób, które zwracają szczególną uwagę na szybkość i skuteczność wygładzania ścian bądź sufitów przy małym zużyciu niezbędnych materiałów ściernych. Model LHS 225 posiada solidne komponenty napędowe i wydajną turbinę ssącą. Posiada też samoczyszczące worki filtrujące, dzięki którym doskonale pochłania pyły klasy M.

Gröne GWG 7-225 RB

Produkt firmy Gröne posiada regulowaną rękojeść teleskopową i talerz podporowy, dopasowany do najbardziej typowych systemów papieru ściernego. Żyrafa do szlifowania GWG 7-225 RB waży zaledwie 3,5 kg, a jej silnik został zabezpieczony przed przegrzaniem oraz pyleniem, dzięki czemu może dłużej pracować z najwyższą wydajnością.

Nie wiesz, która żyrafa do szlifowania okaże się najbardziej odpowiednia?

Zakup właściwego urządzenia do szlifowania ścian nie należy do łatwych zadań. Jakość dostępnych na rynku urządzeń jest zależna od wielu różnych parametrów, których interpretacja wymaga dogłębnej znajomości zagadnień technicznych. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i skontaktuj się z doradcami klienta Milabud.pl – sklepu internetowego, specjalizującego się w dystrybucji chemii budowlanej i elektronarzędzi. Zainwestuj we właściwe urządzenie i ciesz się szybkim postępem prowadzonych prac budowlanych.