Po przebudzeniu rano zauważasz na swoim ciele znamiona świadczące o ukąszeniu przez owady? W sypialni roznosi się słodka i jednocześnie mdła woń, porównywalna do zapachu migdałów? Na pościeli lub wzdłuż szwów materacy znajdują się charakterystyczne czarne kropki? Uważaj, to mogą być pluskwy! Ich zwalczenie nie jest łatwe, dlatego rozsądną opcją jest wynajęcie profesjonalistów.

Firmy DDD - co warto o nich wiedzieć?

Profesjonalne firmy DDD, takie jak https://centrumdezynfekcji.pl/ świadczą różnorodne pakiety usług. Specjalizują się między innymi w dezynfekcji pomieszczeń, dezynsekcji oraz deratyzacji. Często wykonywane jest przez nich również ozonowanie przestrzeni. 

W ostatnim czasie coraz więcej zgłoszeń dotyczy jednak zwalczania małych, z pozoru niegroźnych owadów. Pluskwy nazwa miejscowości / odpluskwianie nazwa miejscowości, na przykład: pluskwy Białystok / odpluskwianie Białystok, to często wpisywane w wyszukiwarkę internetową wyrażenia, w przypadku poszukiwania pomocy w walce z trudnymi do wytępienia małymi insektami.

Czym są pluskwy?

Pluskwy to niewielkie owady, które nie posiadają skrzydeł. Ich cechą charakterystyczną jest intensywny czerwonobrązowy kolor i owalny kształt. Małe insekty ze względu na niewielkie rozmiary są praktycznie niezauważalne, w przeciwieństwie do dorosłych osobników, których długość może wynieść nawet 7 milimetrów. Pluskwy z reguły gromadzą się w trudnodostępnych miejscach, takich jak szczeliny łóżek, szwy materacy, gniazdka elektryczne, framugi drzwi, a także tyły obrazów, zakamarki pod listwami oraz pod tapetami. Owady te odżywiają się krwią ssaków ciepłokrwistych, między innymi zwierząt i ludzi. Atakują głównie w nocy, kiedy to, prawdopodobieństwo ich zauważenia jest praktycznie zerowe. 

Przyczyny pojawienia się pluskiew w domach i mieszkaniach

Niewielkie, bezskrzydłowe owady mogą przyczepić się do odzieży czy torby podczas podróży różnorodnymi środkami transportu publicznego, takimi jak pociągi, autobusy, samoloty, czy nawet taksówki. Inną możliwością ich przyniesienia do domu jest pobyt w obcym lokum. Na rozmnażanie się pluskiew najbardziej narażone są miejsca tak zwanego czasowego zakwaterowania, czyli lokale użytkowe podlegające wynajmowi, takie jak hotele, hostele, schroniska, akademiki, motele oraz pensjonaty. Ostatnią opcję stanowią wszelkie otwory wentylacyjne, rury oraz ściany, po których bez problemu mogą przemieścić się małe owady.

Niestety, wraz z rozwojem i rozmnażaniem się pluskiew, może dojść do prawdziwej inwazji tych insektów. Wtedy walka z nimi przeradza się w prawdziwy koszmar. Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest odpluskwianie. 

Na czym polega odpluskwianie pomieszczeń przez profesjonalne firmy DDD?

Odpluskwianie pomieszczeń to szereg czynności przeprowadzanych po sobie, mających na celu całkowite usunięcie zarówno dorosłych, jak i młodych insektów bytujących głównie w niewielkich szczelinach. Metody walki z pluskwami są różne. Jednak najczęściej spotykanymi i praktykowanymi przez firmy DDD są dokładne opryskiwanie miejsc lub tak zwane zamgławianie ULV. Rezultat tych działań, mimo kilku różnic jest ostatecznie bardzo do siebie zbliżony. Dzięki precyzyjnemu zaaplikowaniu specjalnego preparatu o działaniu kontaktowym pluskwy powinny zniknąć maksymalnie w ciągu kilku tygodniu.

Likwidacja tych insektów wymaga jednak właściwego przygotowania przestrzeni i podjęcia odpowiednich kroków. Domowe sposoby walki z pluskwami, mimo starań, nie są niestety w pełni skuteczne. Dlatego jedynym słusznym rozwiązaniem jest zgłoszenie się po pomoc do profesjonalnej firmy DDD, która w krótkim czasie zwalczy istniejący problem.