Jeżeli tematy związane z funkcjonalnym, a zarazem pięknym oświetleniem domu i mieszkania są Ci bliskie, to na pewno spotkałeś już niejednokrotnie żarówki ozdobne E14. Skupimy się na ich najważniejszych zaletach i opowiemy o tym, co sprawia, że zdecydowanie warto w nie zainwestować. Czym wyróżnia się wariant E14? Żarówka takiego typu to jeden z najpopularniejszych modeli, charakteryzujący się stosunkowo mniejszym trzonkiem.

Żarówka LED E14- co jeszcze musisz o niej wiedzieć?

Interesuje Cię żarówka E14 LED? W takim razie musisz wiedzieć, że czekają na Ciebie tak jakby dwie kategorie tych produktów. Pierwszymi będą wspomniane już przez nas egzemplarze dekoracyjne, dostępne w różnych kształtach. Drugi podział odnosi się z kolei bezpośrednio do samej mocy żarówki. W Twoim wirtualnym koszyku może bowiem znaleźć się zarówno żarówka E14 LED mocna, jak i trochę słabszy wariant. Wybierz taki, którego potrzebujesz.

Co jeszcze sprawia, że gwint E14 jest tak chętnie kupowany?

Modele LED E14 cieszą się dużym uznaniem, ponieważ pobierają o wiele mniej mocy, niżeli standardowe wersje. To jedna z odpowiedzi na pytanie o to, dlaczego zdecydowanie warto w nie zainwestować. Nie sposób jednak nie zwrócić uwagi na samo zastosowanie tych modeli. Dzięki temu, że gwint jest stosunkowo niewielki, sprawdza się wprost doskonale w problematycznym oświetleniu - np. w lampach podłogowych, biurkowych, ale i w specyficznie wykonanych żyrandolach. Żarówka LED E14 1500lm, czyli taka, której moc można przeliczyć na trochę ponad 100W z powodzeniem może stać się z kolei głównym oświetleniem wybranego wnętrza.

Proste i ozdobne żarówki E14

Interesuje Cię żarówka ozdobna E14? W takim razie musisz wiedzieć, że będzie to egzemplarz wkręcany, a co za tym idzie - stosunkowo bezproblemowy w montażu. Takie dekoracyjne propozycje sprawdzą się rewelacyjnie do wszelkich żyrandoli i lamp o stosunkowo małej średnicy. Żarówka led E14 odpowiednik 120W może przyjąć kształt kulisty lub bardziej podłużny. Koniecznie zwróć uwagę również na bardzo popularne żarówki świeczki, które są najczęściej wybierane właśnie po to, aby daną lampę maksymalnie ozdobić. Żarówka E14 40W, czyli o stosunkowo mniejszej mocy, sprawdzi się najlepiej w tych miejscach, w których nie zależy Ci na perfekcyjnym oświetleniu. Może to być, chociażby przedpokój lub jadalnia, czyli te miejsca, gdzie najchętniej wybiera się stosunkowo lżejsze oświetlenie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupów oświetlenia?

Wiesz już na pewno, że żarówki LED są zawsze fantastycznym wyborem. To egzemplarze całkowicie bezpieczne nie tylko dla środowiska, ale i dla ludzi. Energooszczędność tych modeli pozwala wygenerować o wiele mniejsze koszty, ponieważ szacuje się, że diody LED zużywają około 90% mniej prądu. Ledowa żarówka E14 może więc z powodzeniem zagościć w salonie, kuchni lub sypialni. Polecamy ją do wszystkich tych pomieszczeń, w których światło jest używane bardzo często i przez większą część dnia, czy nocy. Podczas zakupów koniecznie zwróć uwagę także na to, jaka jest docelowa temperatura barwowa danego modelu. Dzięki temu będziesz wiedzieć, czy dany wariant żarówki będzie odpowiedni np. właśnie dla kuchni. Wyróżniamy barwę neutralną, ciepłą oraz zimną.

Żarówki E14 o niewielkim gwincie to modele, które ze względu na swój dekoracyjny wygląd są wybierane bardzo często. Nie miałeś z nimi jeszcze styczności? Jesteśmy przekonani, że docenisz zarówno ich wygląd, jak i same funkcje użytkowe.