Remont to dla większości z nas nic przyjemnego. W trakcie prowadzenia prac budowlanych gromadzi się mnóstwo pyłu, kurzu, szlamu oraz innego rodzaju brudu. Wszystko to często trudno usunąć. Dlatego też dobrze jest pomyśleć nad rozwiązaniem, które pozwoli szybko przywrócić czystość i porządek oraz nad takim, które ułatwi pozbywanie się zanieczyszczeń na bieżąco.

Jak sobie poradzić z brudem?

Wyburzanie, wiercenie, cięcie, szlifowanie. Te wszystkie czynności remontowe prowadzą do powstania dużej ilości pyłu oraz szlamu. A im więcej mamy do zrobienia, tym więcej brudu powstaje. I nie ma to większego znaczenia, czy prowadzisz prace w mniejszej przestrzeni, czy na dużej budowie. Zasady są takie same – należy pamiętać, aby zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia do zaprowadzenia porządku w miejscu działania. Warto zwrócić uwagę na funkcjonalność sprzętów. Wiele z nich jest modułowa, dzięki czemu urządzenia do remontu będą sparowane również z tymi do sprzątania. To bardzo wygodne rozwiązanie.

Nie da się ukryć, że podczas remontu czy budowy najwięcej powstaje pyłu. Aby zminimalizować zapylenie najlepiej skorzystać z wody. W trakcie wykonywanych prac  warto na bieżąco podawać tyle wody, aby wystarczyło jej do związania pyłu. W ten sposób otrzymamy szlam, który można łatwo odprowadzić przy użyciu kolektora podłączonego do odpowiedniego odkurzacza przemysłowego.  W przypadku, kiedy nie mamy dostępu do wody, dobrze jest wykorzystać separator pyłu lub osłonę przeciwpyłową, które współpracują z odkurzaczem budowlanym.

Jakie narzędzia wybrać, aby zachować czystość?

Przy wyborze narzędzi powinniśmy kierować się renomą producenta oraz niezawodnością i wydajnością oferowanych sprzętów. Profesjonaliści zawsze chętnie sięgają po markę Husqvarna. Firma posiada w ofercie szeroką gamę odkurzaczy budowlanych oraz oczyszczaczy powietrza (A-Line), które świetnie sprawdzą się jako dodatkowa forma polepszenia warunków pracy, główniej poprzez zwiększenie bezpieczeństwa.

Odkurzacze budowlane zostały podzielone na trzy kategorie. Pierwszą z nich jest S-Line. Kompaktowe i bardzo wydajne urządzenia przystosowane do całodziennej pracy. W zależności od potrzeb, można wybrać model z jedno-, dwu- lub trójfazowym silnikiem elektrycznym. Co istotne, zastosowane technologie pozwalają na stałe odprowadzanie pyłu oraz szybkie opróżnienie worka z brudem.

Dwie pozostałe serie – W-Line i T-Line – to odkurzacze przeznaczone do pracy w najcięższych warunkach. Wszędzie tam, gdzie powstaje duża ilość pyłu i szlamu, sprawdzą się idealnie, podnosząc komfort i bezpieczeństwo pracy. W-Line przeznaczona jest do miejsc, gdzie panuje duża wilgotność oraz używa się dużo wody. To produkt do zawilgoconych przestrzeni, gdzie jest dużo pracy – wydajnie może działać przez cały dzień.

T-Line natomiast skierowane jest do tych, którzy przede wszystkim zmagają się z pyłem. Maszyny te świetnie radzą sobie z wyłapywaniem wszystkim drobinek powstałych w trakcie piłowania, wyburzania czy szlifowania. Są niezwykle wydajne, a opróżnianie worka trwa zaledwie krótką chwilę, dzięki czemu nie tracimy cennego czasu na budowie.