Standardowe wylewki cementowe mają wiele wad. Nic więc dziwnego, że wielu inwestorów szuka rozwiązań cechujących się lepszymi właściwościami użytkowymi. Odpowiedzią na ich potrzeby mogą być wylewki anhydrytowe. Co trzeba o nich wiedzieć? Jakie zastosowanie znajdują? Czemu warto zdecydować się na tę technologię?

 

Wylewka anhydrytowa - co to jest? Jak wypadają przy niej zwykłe posadzki cementowe?

W porównaniu do zwykłych wylewek cementowych, posadzka anhydrytowa ma wiele zalet. Powstaje z użyciem spoiwa anhydrytowego, którego właściwości mogą znacznie obniżyć koszty prac oraz eksploatacji budynku. Nie bez znaczenia jest też przyspieszenie robót. Co ważne, może występować jako wylewka samopoziomująca, co znacznie ułatwia i przyspiesza prace budowlane lub remontowe.

 

Czy wylewka cementowa sprawdzi się przy ogrzewaniu podłogowym?

Ogrzewanie podłogowe cieszy się coraz większą popularnością wśród polskich inwestorów. Jeśli i wy planujecie montaż tego typu systemu, na pewno ucieszy was fakt, że posadzka anhydrytowa doskonale z nim współpracuje. Wynika to przede wszystkim z tego, iżwylewka anhydrytowa nagrzewa się szybciej niż zwykły cement.

 

Wylewka nie tylko pod instalację ogrzewania podłogowego

Oczywiście wylewki anhydrytowe sprawdzają się nie tylko w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym. Jest to technologia bardzo uniwersalna i nadaje się do zastosowania przy realizacji najróżniejszych inwestycji. Może być użyta do wykonania wylewki pływającej, na warstwie oddzielającej lub zespolonej. 

 

Jakie zalety mają wylewki anhydrytowe? Gdzie sprawdzą się najlepiej?

Zalety wylewki anhydrytowej, szybkość schnięcia oraz wysoka trwałość sprawiają, że znaczenie wylewek anhydrytowych (rozlanie można zamówić na https://www.termolit.pl/posadzki-anhydrytowe.html) stale rośnie. Mogą one być używane zarówno w mieszkaniach w budynkach wielorodzinnych, jak w domach wolnostojących. Sprawdzają się też obiektach komercyjnych i użyteczności publicznej. 

 

Ile trwa wylewki anhydrytowej? Na jakie wydatki powinien przygotować się inwestor?

Zastosowanie posadzek anhydrytowych pozwala wyeliminować wiele problemów pojawiających się w przypadku wylewki cementowej. Produkty tego typu mają właściwości samopoziomujące, szybko się nagrzewają i są bardzo trwałe. Wielu inwestorów zastanawia się wobec tego, ile kosztuje rozlanie wylewki anhydrytowej. W zależności od metrażu, wykonanie wylewki o grubości pięciu metrów kosztuje od 43,5 do 57,5. Praca mogą zakończyć się nawet po dwóch godzinach. Zwykle nie trwają dłużej niż 1 dzień.