WYBIERAMY RĘKAWICE ROBOCZE W NASZYM SKLEPIE BHP  - JAK WYBRAĆ IDEALNY MODEL DO PRACY?

 

Rękawice robocze to produkt uniwersalny, użytkowany przez zdecydowaną większość pracowników niezależnie od branży. Oferta dostępna na rynku jest niezwykle szeroka i obszerna. Przy doborze odpowiedniego modelu powinniśmy zwrócić uwagę na jej parametry, komfort i ochronę bezpieczeństwa jaką zapewnia. Rękawice ochronne powinny być odpowiednio dobrane do zagrożeń jakie występują na danym stanowisku pracy. Dobór ten można ułatwić sobie analizują kategorie ochrony rękawiczek do pracy.

 

Kategoria 1 rękawiczek ochronnych - podstawowy poziom ochrony przed minimalnym zagrożeniem 

 

Modele dostępne w tej kategorii chronią przed ryzykiem niskiego stopnia,  głównie przed zabrudzeniem, otarciem naskórka czy zadrapaniem i skaleczeniem.  Idealne są do stosowania przy niegroźnych pracach np domowych jak porządki czy prace w ogrodzie. Modele tych rękawic są proste w formie.

 

 

Kategoria 2 rękawic ochronnych chroniąca przed  średnimi zagrożeniami

 

Jest to w zasadzie jedna z bardziej szerokich kategorii w naszym sklepie bhp.  Obejmuje ona wszystkie modele, które nie wchodzą ani w ! ani w 3 kategorię ochrony. Zapewniają one ochronę przed zagrożenim mechanicznym i zazwyczaj są stosowane w przemyśle i na produkcji,  Chronia także przed skaleczeniem prze ostre przedmioty. Znajdziemy tu rękawice powlekane, wzmacniane skórą, rękawice monterskie typu Mechanic,

 

Kategoria 3 rękawic chroniących prze ciężkimi i poważnymi zagrożeniami

 

W tej kategorii znajdziemy rękawiczki robocze do najbardziej ryzykownych i ciężkich prac, które niosą wysokie ryzyko urazu is kaleczenia. Rękawice robocze musza zapewniać maksymalną ochronę. Stosowane są na produkcji,w przemyśle czy na budowie tam, gdzie ryzyko poważnego uszkodzenia np przecięcia ostrym przedmiotem, poparzenia czy ukłucia jest możliwe. Rękawiczki te muszą chronić dłoń. Znajdziemy tu rękawice kwasoodporne, rękawiczki odporne na chemię, rękawice antyprzecięciowe, elektroizolacyjne czy spawalnicze.

 

 

RĘKAWICE ROBOCZE NAJBRADZIEJ POULARNE W NASZEJ HURTOWNI BHP

 

OFerta naszego sklepu jest jedną z najszerszych na rynku. Dokładamy starań aby nieustannie rozszerzać ofertę oferowanych produktów i ułatwiać Państwu proces zakupowy. Klienci zaopatrują się u as w wiele różnorodnych modeli i ciężko wyłonić tu faworytów. TYch modeli jest tak sporo, iż moglibyśmy je wymieniać bez końca. Zaprezentujemy tu jedynie kilka modeli zachwalanych przez naszych klientów.

 

Rękawice robocze typu Dragon

 

Z pewnością nieustanną popularnością cieszą się rękawiczki robocze typu dragon. Modeli w tej kategorii jest dużo.  JEdnym z nich są rękawiczki RESI RECODRAG, czy rękawiczki X-GRAGSTER lub rańsze rękawiczki GECO. To podstawowy model rękawic budowlanych, stosowanych także w transporcie, logistyce i pracach ziemnych.  Dla bardziej wymagających klientów polecamy rękawice DRAGON REIS.

 

 

Rękawice robocze powlekane lateksem 

NIeco cieńsze i bardziej manualne rękawiczki to te powlekane lateksem. JEst ona odporna na ścieranie więc sprawdza się jako rękawica budowlana, monterska a także w transporcie przy układaniu towaru czy przeładunku. Popularnościa dużą cieszą się rękawice X-LATOS Procera czy też OX-LATOS REIS. Chropowaty lateks zapewnia chwytność właściwości antypoślizgowe.

 

Rękawice robocze powlekane poliuretanem PU

 

Do prac precyzyjnych, montażowych polecamy bardzo manualne rękawice powlekane poliuretanem. Jest on niezwykle odporny na ścieranie i przetarcie. Sprawdza się na produkcji i w branży automotive.   Polecamy tu model X-TOUCH Procera w białym lub czarnym kolorze lub rękawiczki OX-POLIR REIS oraz RTEPO. Rękawiczka doskonale przylega do dłoni. Idealna do precyzyjnych prac.

 

Rękawice wzmacniane skórą i rękawice skórzane

 

Do prac spawalniczych polecamy rękawice skórzane wykazujące ochronę przed iskrami i płomieniem. Są to rękawice dla spawacza. Są szyte nićmi kevlarowymi. Mogą być wykonane z grubej skóry dwoinowej lub z cienkiej koziej skóry z mankietem do spawania metodą TIG.

 

Rękawice antyprzecięciowe do pracy z ostrymi przedmiotami

 

Ochrona przed przecięciem jest szczególnie istotna przy pracy z ostrymi przedmiotami jak noże, blachy, szkło. Rękawiczki antyprzecięciowe mogą być tekstylne czy też powlekane np poliuretanem PU lub nitrylem. W ofercie naszego sklepu bhp dostępne są także modele z nakropieniem czy ze skórzanymi wstawkami.