Budując dom trzeba zwrócić uwagę na każdy jego element szukając takich rozwiązań, dzięki którym uda się stworzyć trwałą, funkcjonalną i bezpieczną konstrukcję. Istotnym elementem każdego budynku jest dach. Jego właściwa konstrukcja jest bardzo istotna, dlatego wybierając rozwiązania, które zostaną zastosowane na dachu warto decydować się na nowoczesne systemy i trwałe elementy, które będą się tam pojawiać.

Nowoczesna konstrukcja dachu ma zagwarantować jego dobrą jakość. Jednocześnie jednak trzeba liczyć się z tym, że generuje również spore wydatki przy budowie domu. Wśród tych rozwiązań, które obecnie są coraz chętniej wykorzystywane znajdują się między innymi wiązary dachowe. Technologie stosowane przy konstrukcjach dachów w historii wielokrotnie ulegały zmianie. Przejście na wiązary ma być nowoczesną formą, która sprawi, że dach będzie wykonany precyzyjnie i tym samym jego jakość będzie na najwyższym poziomie.

Wiązary dachowe - co to takiego?

Jako wiązary dachowe określa się elementy dachu w formie prefabrykowanej, które na plac budowy docierają w postaci gotowych elementów, które są przygotowane do montażu. W przypadku wiązarów dachowych mamy do czynienia z konstrukcją nośną dachu, która odpowiada za przenoszenie obciążeń pomiędzy dachem a ścianami nośnymi. Ostatnich kilka lat to okres, gdy wiązary dachowe cieszą się szczególnym zainteresowaniem. Będzie to doskonały wybór w przypadku dachów, które mają dużą powierzchnię. Stosowanie wiązarów sprawia, że będzie mniej stosowany punktów podparcia. Zapoznanie się z ich charakterystyką pozwoli zrozumieć, dlaczego są obecnie tak popularne.

Więcej o wiązarach przeczytasz pod adresem: https://kasmo.com.pl/dachy-i-wiazary/

Jakie są zalety zastosowania wiązarów dachowych?

Podstawowa zaleta związana z zastosowaniem wiązarów dachowych to możliwość stworzenia dach, który będzie stał na najwyższym poziomie jeśli chodzi o jakość, przy kosztach, które nie będą nadmiernie wysokie. Poza tym możemy jednak mówić także o technicznych aspektach produkcji wiązarów, które dodatkowo mogą zachęcić do ich zastosowania.

Precyzja wykonania wiązarów

Tym czynnikiem, który ma ogromne znaczenie przy wyborze wiązarów będzie ich precyzja na etapie produkcji. Realizowane są w fabrykach, dlatego cały proces jest sterowany numerycznie przy pomocy nowoczesnych systemów. To zaś sprawia, że każdy prefabrykat wykonany jest na najwyższym poziomie. Każdy element jest zrealizowany w takiej formule. że idealnie pasuje do innych, połączenie nie stanowi problemu.

Ten sposób, który wykorzystywany jest na etapie produkcji decyduje o tym, że na realizacje wiązarów nie trzeba zbyt długo czekać. Gdy elementy są już wykonane również ich montowanie na placu budowy jest sprawne. Zazwyczaj wystarczy kilka dni i konstrukcja dachu jest gotowa. To jak ułożenie przygotowanych, gotowych puzzli, a nie dopiero ich konstruowanie jak przy klasycznej więźbie.

Dobra cena w przypadku wyboru wiązarów

Mówiąc o zaletach wiązarów nie możemy zapominać o atrakcyjnej cenie tej formy. Prosty proces powstawania wiązarów i łatwość w montażu decydują o tym, że koszty wykonania takiej konstrukcji dachu nie są zawyżone. Zazwyczaj będzie można uzyskać korzystniejszą stawkę niż w przypadku montażu klasycznej więźby. Koszty oczywiście w ostatecznym rozrachunku będą również wynikiem tego jak cała konstrukcja dachu będzie zrealizowana. Jednak to właśnie w przypadku dachów, które  mają byc skomplikowaną konstrukcją zastosowanie wiązarów daje szansę na to, że koszty zostaną zachowane na rozsądnym poziomie. Dlatego jeśli ktoś planuje dach o skomplikowanej konstrukcji to wybór wiązarów może się okazać najlepszym rozwiązaniem.

Doskonała jakość, trwała konstrukcja - wybiera wiązary

Podsumowując należy podkreślić, że wiązary to taka forma konstrukcji dachu, która ze względu na swoją formę przemawia za jej zastosowaniem. Wykonanie takiego dachu nie jest nadmiernie kosztowne, a sama konstrukcja jest bardzo dobra jakościowo, trwała i funkcjonalna. Będzie to najlepszy wybór dla tych, którym zależy na szybkiej budowie domu. Dzięki wiązarom czas przeznaczony na przygotowanie dachu ulegnie skróceniu.

Artykuł stworzony ze wsparciem partnera - firmy KASMO, która produkuje i montuje wiązary dachowe.