Jak unikać zagrożeń podczas pracy ?


W trakcie wykonywania naszej pracy często jesteśmy narażeni na różnego rodzaju zagrożenia wynikające ze środowiska i charakteru naszej pracy dlatego ważne jest aby zawsze stosować się do przestrzegania wszystkich zasad BHP. Jedną z nich jest stosowanie odpowiednio dobranej odzieży roboczej i butów roboczych oraz środków ochrony indywidualnej . Kontakty ze szkodliwymi substancjami, podnoszenie lub przenoszenie ciężkich przedmiotów, praca w skrajnych temperaturach, niewygodna pozycja to tylko kilka przykładów negatywnych czynników które mają wpływ na nasze zdrowie. Aby uniknąć takich sytuacji, pracownicy zobowiązani są do przestrzegania wszystkich zasad bezpieczeństwa higieny pracy. Dodatkowo ważne jest aby pracownicy przychodzili do pracy wypoczęci i w formie, w przeciwnym razie ich brak koncentracji może mieć negatywny wpływ nie tylko na jakość wykonywanej pracy ale również na bezpieczeństwo jego i innych pracowników. To właśnie z myślą o bezpieczeństwie zostały ustanowione przerwy w czasie pracy aby organizm miał możliwość odpowiedniej regeneracji i powrotu do sprawności po obciążeniu. 

Jak wybrać odzież i buty robocze aby unikać zagrożeń?

Podczas wyboru odzieży ochronnej musimy dostosować ją do rodzaju pracy i zagrożeń jakie się z nią mogą wiązać. Dla przykładu, kombinezon antyelektrostatyczny idealnie sprawdzi się podczas składania urządzeń elektronicznych, a w przypadku kiedy nasza praca naraża nas na kontakt z chemikaliami musimy sięgnąć po odzież roboczą chroniącą przed ich szkodliwym działaniem. Temperatura w jakiej wykonujemy prace a także warunki atmosferyczne również mają ogromny wpływ na wybór odpowiedniej odzieży roboczej. Nakrycia głowy, kaski i hełmy ochronne, rękawice robocze, buty robocze - to wszystko również kryje się pod określeniem odzieży ochronnej. Takie akcesoria także wykazują właściwości ochronne przed różnorodnymi zagrożeniami jak np. przed poślizgnięciem się na śliskiej powierzchni, przed efektem ESD, przed działanie rozpuszczalników czy olejów. Obuwie ochronne w zależności od potrzeb może posiadać specjalny podnosek (np. stalowy, metalowy, kompozytowy) który zapewnia ochronę przed ranami palców spowodowanych przez spadające przedmioty a także zapobiega urazom palców na skutek nacisku. Na rynku i w naszym sklepie bhp dostępne są buty robocze o różnych funkcjach: z podeszwą antypoślizgową, wkładką antyprzebiciową, antyelektrostatyczne, wodoodporne i wiele wiele innych. Pamiętajmy że dobrze dobrane obuwie ochronne ma ogromny wpływ na jakość wykonywanej pracy i komfort pracownika. Przed zakupem warto jest przymierzyć buty robocze aby upewnić się że wybrany rozmiar jest odpowiedni i nie doprowadzi do obcierania stopy lub zsuwania się obuwia z niej. 

W naszym sklepie bhp posiadamy bardzo szeroki wybór obuwia ochronnego, odzieży roboczej a także wszystkich niezbędnych środków ochrony indywidualnej. Stosowanie się do wszystkich regulaminów wewnątrzzakładowych i bhp, zachowanie szczególnej ostrożności podczas pracy a także noszenie odpowiedniej odzieży ochronnej i obuwia może znacznie zminimalizować stopień zagrożenia jakie niesie za sobą nasza praca. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszej internetowej hurtowni i sklepu bhp.