5 typów butów roboczych oferowanych przez sklep Optimum BHP

Jednym z podstawowych elementów odzieży ochronnej buty robocze, które chronią nas przed różnego rodzaju zagrożeniami wynikającymi z charakteru wykonywanej pracy takimi jak np. poślizgnięcie się, praca w skrajnych temperaturach, a także praca ze szkodliwymi substancjami chemicznymi. Dobór obuwia roboczego zależny jest od rodzaju wykonywanej pracy i niebezpieczeństwa jakie mogą jej towarzyszyć. Buty robocze powinny być przede wszystkim wygodne, aby pracownik nie odczuwał dyskomfortu zwłaszcza, że jest zmuszony do kilkugodzinnej pracy każdego dnia w takim obuwiu. Obuwie robocze powinno być około 0,5 cm dłuższe od naszej stopy aby nie uciskało nas w przypadku kiedy podczas pracy nasza stopa spuchnie, a pięta powinna ściśle do niego przylegać.  Półbuty, sandały robocze, trzewik ochronne, śniegowce i kalosze to jedne z najważniejszych rodzajów butów roboczych oferowanych przez nasz sklep bhp. Poniżej postaramy się krótko scharakteryzować każdy z nich, tak aby każdy wiedział do jakiej pracy się nadają i w jakich warunkach atmosferycznych. 


ŚNIEGOWCE OCHRONNE - buty robocze na zimę w naszym sklepie bhp 


Śniegowce to buty robocze, które zostały zaprojektowane z myślą o wszystkich osobach wykonujących swoją pracę na świeżym powietrzu zwłaszcza zimą. Tego typu obuwie ochronne dostępne w naszej hurtowni bhp chroni nasze stopy przed szkodliwymi substancjami chemicznymi, uszkodzeniami mechanicznymi, a także przed skrajnie niskimi temperaturami czy przemoczeniem. Polecamy BUTY ZIMOWE BSNOW-FMN . Są to praktyczne i wygodne buty robocze ocieplane, które doskonale sprawdzą się podczas pracy w zimne dni. Buty robocze wykonano z dobrej jakości tworzywa sztucznego połączonego z materiałem, ocieplone zostały przyjemnym i wygodnym polarem, który zapewnia wygodę i ciepło.W naszym sklepie bhp znajdą Państwo wiele innych modeli śniegowców.


SANDAŁY ROBOCZE - buty robocze na lato i magazyn w naszym sklepie bhp


Sandały robocze  to z reguły  lekkie buty ochronne idealne do pracy w ciepłe dni zarówno wewnątrz pomieszczenia jak również na zewnątrz. W naszym sklepie bhp bardzo dobrze sprzedają się SANDAŁY ROBOCZE RACER S1 Procera. Są to stylowe i atrakcyjne buty ochronne z metalowym podnoskiem. Cholewka obuwia wykonana jest ze skóry welurowej i przewiewnego materiału 3D Mesh, który zapewnia dobrą wentylację i chroni stopę przed przepoceniem.Podeszwa jest antyelektrostatyczna oraz antypoślizgowa, idealnie sprawdza się na wszelkiego rodzaju nawierzchniach, również zaolejonych. Buty robocze wyprodukowane zgodnie z normą EN ISO 20345. Zdecydowanie klienci którzy odwiedzają nasz sklep bhp także często kupują sandały robocze Urgent czy też buty robocze innych producentów jak Portwest, CXS Canis, Ardon czy Polstar.


KALOSZE OCHRONNE - oferta sklepu bhp 


Buty robocze stworzone do pracy w trudnych warunkach takich jak ulewne deszcze. Chronią naszą stopę przed przemoczeniem lub przed poślizgnięciem się. W ofercie naszego sklepu bhp dostępne są m.in. KALOSZE KLASYCZNE S4 FW94 PORTWEST .  Są to wygodne kalosze dostępne w atrakcyjnej cenie, które świetnie sprawdzą się do pracy w różnych środowiskach i w wielu przemysłach. Wyprodukowane zostały z PVC i Nitrylu, posiadają właściwości wodoszczelne, a także są bezszwowe co gwarantuje komfort podczas noszenia. Solidna i bezpieczna podeszwa jest antypoślizgowa i olejoodporna. Posiadają stalowy podnosek i zostały wyprodukowane zgodnie z normą EN ISO 20345. Nasz sklep bhp oferuje buty robocze typu kalosze z podnoskiem ochronnym.


PÓŁBUTY OCHRONNE - niskie buty robocze w sklepie bhp 


Lekkie buty robocze przed kostkę, które świetnie sprawdzą się do pracy w cieplejsze dni, zarówno w warsztacie samochodowym, jak i na placu budowy. W większości przypadków posiadają krótką cholewkę, która dobrze stabilizują kostkę i amortyzują stopę. Polecamy w naszym sklepie bhp PÓŁBUTY OCHRONNE G3218 ARDON . Są to półbuty robocze o nowoczesnym, sportowym wyglądzie wyposażono w lekki podnosek ochronny  z materiałów kompozytowych. Podeszwa jest antypoślizgowa i olejoodporna. Posiadają wysokiej jakości, wygodną wyściółkę języka i wkładki, całość wykonano z porządnego mikrowłókna, a także są całkowicie wolne od metali. Zostały wyprodukowane zgodnie z normą EN ISO 20345. Nasz sklep bhp oferujesz bardzo szeroki wybór butów roboczych w tym zakresie. Polecamy tu na pewno sportowe buty robocze Portwest lub lekkie buty Urgent, CXS Canis, Ardon czy Polstar.


TRZEWIKI OCHRONNE - wysokie buty robocze w sklepie Optimum BHP


Trzewiki robocze to bardzo solidny i bezpieczny rodzaj obuwia ochronnego. Posiadają wysoką cholewkę, grubą antypoślizgową podeszwę a także właściwości ochronne przed różnego rodzaju zagrożeniami. Buty robocze dostępne są również z wersji ocieplonej jako buty robocze ocieplane, które świetnie sprawdzą się do pracy w chłodniejsze dni. Jedną z propozycji naszego sklepu bhp na buty całoroczne są TRZEWIKI ROBOCZE 102 S3 GUMA URGENT. W całości zostały wyprodukowane z wysokiej jakości skóry bydlęcej o grubości minimalnej 2 mm. Dodatkowo nie posiadają żadnych wstawek z materiałów sztucznych przez co jest lepsza odporność na zniszczenia mechaniczne jak i na pękanie spowodowane na przykład mrozem. Podeszwa została wyprodukowana z gumy, która ma najlepsze parametry antypoślizgowe oraz jest bardziej odporna na niską czy wysoką temperaturę. Są wodoodporne oraz posiadają wkładkę antyprzebiciową dla wyższej ochrony podczas pracy. Świetnie sprawdzą się do prac na budowie, do prac remontowych, montażystów, serwisantów, do prac na halach produkcyjnych, do transportu, na magazyn, dla operatorów maszyn i ich napraw. Zostały wyprodukowane zgodnie z normą EN ISO 20345. Tutaj także nasza hurtownia i sklep bhp poleca buty Portwest które są wysokiej jakości czy też tańsze buty Urgent. Dużym zainteresowaniem cieszą się także buty Ardon a także buty CXS Canis


Jak widzimy istnieje bardzo szeroki wybór obuwia ochronnego, dostosowanego do wszystkich naszych potrzeb. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu bhp, gdzie gwarantujemy że każdy znajdzie coś dla siebie.