Rękawice powlekane nitrylem - olejoodporne rękawice ochronne idealne do pracy z olejami i smarami.

 

Rękawice ochronne powlekane nitrylem to znakomity wybór dla budowlańców, mechaników i pracowników magazynu. Zapewniają dużą ochronę dłoni, wygodę, oraz znakomite dopasowanie. Nie stanowią problemu podczas prac wymagających precyzji i dużej mobilności.  To bardzo popularne rękawice monterskie, rękawice budowlane oraz rękawice na produkcję.

Trzon rękawicy roboczej tej kategorii stanowi wewnętrzna warstwa wyprodukowana z bawełny, poliestru, nylonu, lycry z nylonem, a także stretch-kevlaru. Z zewnątrz pokryta jest warstwą nitrylu. W zależności od modelu rękawice robocze mogą być pokryte na całej powierzchni lub częściowo czyli w części chwytnej rękawic bhp, na palcach oraz mniej więcej do połowy części zewnętrznej dłoni. Wyposażone są w ściągacz, zapobiegający zsuwaniu się z dłoni. Rękawice robocze powlekane nitrylem dostępne są w wielu wariantach: od manualnych do prac precyzyjnych, do pracy w serwisie samochodowym czy w budownictwie. Oferujemy w sprzedaży także rękawice nitryl ciężki z szerokim mankietem. 


Do jakich prac polecamy rękawice powlekane nitrylem?

 

Nitryl często możemy spotkać też pod symbolem NBR. Inaczej jest to guma butadienowa – akrylonitrylowa. Rękawice ochronne powlekane tą substancją, odporne są na działanie takich substancji jak smar, olej, tłuszcze, żrących substancji chemicznych oraz rozpuszczalników. Doskonale sprawdzają się jako rękawice monterskie i serwisowe. Są bowiem olejoodporne. Gwarantują ponadto ochronę przed przecięciami, przetarciami i przekłuciami, co niweluje ryzyko zranienia dłoni. Jedynym minusem jest ich niefunkcjonalność w bardzo niskich temperaturach, czyli poniżej -40˚C.  Nitryl staje się wówczas sztywny i zmniejsza wygodę pracy. W tej sytuacji nasz sklep Optimum BHP jest jednak w stanie zaproponować Państwu rękawice robocze innego typu, dedykowane do pracy w zimnie, które również znajdą Państwo w ofercie naszego sklepu bhp on-line.


Atutem jest możliwość wielokrotnego wykorzystania, gdyż rękawice powlekane nitrylem nadają się do prania. Są ponadto przyjazne dla środowiska, ponieważ nitryl bez problemu ulega biodegradacji.

A jakie rękawice robocze powlekane polecamy? Cóż, oferta na rynku jest bardzo szeroka i różnorodna. Oferujemy rękawice monterskie powlekane nitrylem  a także rękawice budowlane czy antyprzecięciowe. Całą naszą ofertę znajdą Państwo w naszym sklpie bhp on-line.

 

 

Nasza hurtownia Optimum BHP posiada bogaty wybór rękawic ochronnych nitrylowych różnych producentów, takich jak Reis, Ardon, Portwest, Ardon, Uvex i wiele innych. Posiadamy również szeroki wachlarz rękawic roboczych każdego typu. Zapraszamy na do naszego sklepu internetowego bhp. W przypadku pytań chętnie udzielimy Państwu odpowiedzi telefonicznie pod numerem 609893792 lub mailowo pod adresem sklep@optimumbhp.pl lub biuro@optimumbhp.pl.