Jakie rękawice robocze wybrać do pracy na budowie?


Podczas pracy na budowie jesteśmy narażeni na różne niebezpieczeństwa. Warto więc odpowiednio zadbać o ochronę nie tylko naszej głowy czy stóp ale również dłoni. Niezbędne okażą się rękawice robocze, które odpowiednio dobrane uchronią nas przed uszkodzeniami mechanicznymi a także zapewnią komfort pracy. Wiele osób nie wie jakie rękawice robocze na budowę kupić i tu z pomocą przychodzimy my.

Jak wybierać rękawice robocze budowlane?

Najważniejsze jest aby materiał z którego są wykonane takie rękawice robocze nie był ani za gruby ani za sztywny. Podczas wielogodzinnej pracy, nasze dłonie potrzebują idealnie dopasowanych rękawic ochronnych aby praca w nich nie była dla nas czymś co może nas zniechęcić. Ważne jest aby odpowiednio określić na jakie zagrożenia naraża nasze dłonie praca. Jeżeli na budowie spawamy rury w wykopach oczywiście musimy sięgnąć po rękawice dla spawaczy, jeżeli jednak jesteśmy operatorem żurawia to w zależności od warunków atmosferycznych, zimą możemy siegnąć po rękawice ochronne ocieplane. W przypadku kiedy nasze dłonie są nieodpowiednio chronione, lub nie mają żadnej ochrony narażamy się na niepotrzebne uszkodzenia a co za tym idzie nawet na nieobecność w pracy. Warto jest więc uniknąć takich sytuacji poprzez wybranie komfortowej ochrony naszych dłoni w postaci rękawic roboczych. Najważniejsze jest aby rękawiczki robocze spełniały wszystkie funkcje ochronne a przy tym idealnie dopasowywały się do naszej dłoni co sprawi, że chętnie będziemy po nie sięgać i nie w głowie będzie nam unikanie tego elementu ochronnego. 

Jakie materiał wybrać podczas zakupu rękawic roboczych? 

Wszystko zależy od tego na czym chcemy się skupić, każdy materiał z którego wykonane są rękawice robocze może wykazywać inne właściwości. KEVLAR chroni nas przed cięciami i ciepłem kontakowym, NOMEX przed ciepłem, THINSULATE przed zimnem, włókna HDPE przed ostrymi przedmiotami, włókna COOLMAX wykazują właściwości oddychające i odprowadzają wilgoć. Wszystkie materiały i włókna mogą być mieszane w efekcie czego otrzymujemy różnorodność funkcji ochronnych naszych dłoni. Warto pamiętać również o różnych właściwościach skór naturalnych z których wykonywane są rękawice robocze. Skóra bydlęca jest bardzo odporna na ścieranie i rozdzieranie a skóra świńska posiada bardzo dobre właściwości oddychające dzięki porowatej strukturze. Skóra kozia stosowana jest głownie do prac precyzyjnych za to owcza jest bardzo elastyczna i zapewnia wygodę użytkowania. Aby rękawice ochronne idealnie dopasowywały się do naszej dłoni najczęściej stosuje się rozwiązanie w postaci cięcia warstwowego. Wkładka która kształtuje materiał pomiędzy naszymi palcami to warstwa. Wnętrze rękawic bardzo często odzwierciedlają linię i połączenia dłoni. W obu przypadkach posiadamy lepszą chwytność przedmiotów i większy komfort użytkowania. W naszym sklepie bhp znajdą Państwo szeroki zakres rękawic roboczych na budowę. Posiadamy rękawice ocieplane, oddychające, skórzane, spawalnicze i wiele wiele innych.  Zdecydowanie klienci często sięgają po rękawice powlekane lateksem czy rękawice wzmacniane skórą. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i gwarantujemy że każdy znajdzie coś dla siebie.