Jakie rękawice robocze do pracy z chemikaliami warto kupić?


W przypadku kiedy mamy styczność z różnymi substancjami chemicznymi np. podczas pracy w laboratorium chemicznym, nasze zdrowie narażone jest na ich negatywne działanie. Aby przystąpić do tego rodzaju pracy, należy ze szczególną dokładnością wybrać odpowiednią odzież roboczą i środki ochrony indywidualnej.  Nasz sklep bhp w trosce o bezpieczeństwo skóry naszych dłoni, zaleca aby obowiązkowo sięgnąć po rękawice robocze, które w tym przypadku uchronią nas przed poparzeniami kwasami czy innymi żrącymi cieczami. 

Czym kierować się wybierając rękawice robocze chemiczne i chemoodporne?

Wybierając odpowiednie rękawice ochronne w sklepie bhp zastanówmy się jakie zagrożenia towarzyszą nam podczas wykonywanej pracy, z jakimi substancjami mamy styczność  i jakie stwarzają one negatywne skutki dla naszego zdrowia. Po takiej analizie, będziemy mogli znaleźć rękawice robocze chemiczne wyprodukowane z takich materiałów, które chronić nas będą przed oparzeniami konkretnymi substancjami. Warto również zwrócić uwagę na wytrzymałość materiału na uszkodzenia mechaniczne, a także czy materiał nie sprzyja nadmiernej potliwości dłoni. Rękawice przemysłowe zostały podzielone na 3 klasy, jednak jeżeli szukamy rękawic roboczych do pracy  z niebezpiecznymi substancjami chemicznymi, należy sięgnąć po rękawice ochronne klasy III.  Będziemy mieli pewność że zapewnią nam one wysoką ochronę przed ciężkimi oparzeniami czy uszkodzeniami skóry jak również zapobiegną groźnym wypadkom. Wszystko dlatego, że rękawice przemysłowe idealnie sprawdzą się do pracy w niskich i wysokich temperaturach. Ten rodzaj rękawic roboczych , zazwyczaj zakończony jest elastycznym ściągaczem dzięki czemu nie będą się nam zsuwać z dłoni podczas pracy. Bardzo ważną kwestią jest również czytanie instrukcji i opisów dołączonych do produktów wysyłanych przez sklep bhp. W ten sposób dowiemy się czy rękawice ochronne chemiczne sprawdzą się podczas pracy z danym rodzajem substancji, a także czy spełniają normy wyznaczone przez Unię Europejską. Rękawice do pracy z chemikaliami muszą spełniać normy dotyczącą przenikania substancji chemicznej przez rękawice.  Przenikanie to proces w wyniku którego, cząstki substancji wnikają w materiał, po czym  rozprzestrzeniają się po jego drugiej stronie. Dłuższy czas przenikania sprawia działa na korzyść rękawic ochronnych. 

Które rękawice robocze chemiczne i chemoodporne warto kupić w sklepie bhp?

Aby zapewnić ochronę nie tylko naszych dłoni ale również przedramienia, warto sięgnąć po długie rękawice robocze chemiczne zapewniające większy poziom bezpieczeństwa. Nasz sklep bhp oferuje szeroki wybór rękawiczek roboczych chemoodpornych.Patrząc pod względem materiału z jakiego wykonane są rękawice, dobrze sprawdzą się rękawice nitrylowe. Zapewniają ochronę  przed substancjami chemicznymi, także tymi żrącymi, a także są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo cieńsze rękawice nitrylowe jednorazowe, w przeciwieństwie do grubych zapewniają dobrą chwytność nawet w wilgotnych warunkach. Rękawice lateksowe sprawdzą się do pracy z chemikaliami tylko i wyłącznie jeżeli spełniają normę EN-374, chroniąc nasze dłonie przed kwasami, zasadami jak również przed drobnoustrojami pochodzenia biologicznego. Rękawiczki neoprenowe, czyli takie rękawice robocze które zostały wyprodukowane z kauczuku syntetycznego, zapewnią ochronę przed kwasem siarkowym, a dodatkowo zapewniają wysoki komfort użytkowania. 

Jak widzimy istnieje bardzo szeroki zakres wyboru rękawic roboczych do prac z chemikaliami. Wybór odpowiednich zależy od wyżej opisanych czynników. W naszym sklepie bhp posiadamy bogatą ofertę tego typu rękawic ochronnych chemicznych. Zapraszamy !