Rękawice elektroizolacyjne  - chroń się przed porażeniem prądem


Najcięższe dla zdrowia skutki, nierzadko stwarzające  bezpośrednie zagrożenie życia spowodowane są przez przypadkowe porażenie prądem. To właśnie z tego względu należy stosować szczególne środki bezpieczeństwa podczas wszystkich prac w których mamy bliską styczność z energią elektryczną. Samo doświadczenie i odpowiednia wiedza mogą nie wystarczyć, niezbędna okaże się również odpowiednio dobrana odzież ochronna. Częściowe lub trwałe uszkodzenie wzroku, groźne oparzenia powierzchni skóry, to tylko kilka przykładów skutków jakie niesie za sobą praca z prądem. Aby uniknąć przykrych w skutkach sytuacji ważne jest przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Pamiętajmy, że nawet najdroższy i najlepszy sprzęt nie daje nam nigdy gwarancji uniknięcia wypadku.

Jakie rękawice elektroizolacyjne kupują klienci sklepu Optimum BHP?

Jednym z podstawowych elementów środków ochrony indywidualnej, które niezbędne są do pracy z prądem to rękawice elektroizolacyjne. W naszym sklepie bhp dużą popularnością cieszą się Rękawice robocze elektroizolacyjne Secura  Elsec, które są dostępne w wersji do różnych napięć. Sprawdza się doskonale w przemyśle elektrotechnicznym a także w pracy związanej z energetyką czy też elektryką i elektroniką. Rękawice robocze Secura Elsec są elastyczne i ergonomiczne a ich plusem jest to, iż są odporne na działania termiczne.  RĘKAWICE ROBOCZE ELEKTRA CXS Canis . Klienci naszego sklepu bhp często sięgają po rękawice robocze tego czeskiego producenta do różnych prac. Rękawice robocze elektroizolacyjne Elektra przystosowane są do prowadzenia prac przy napięciach do 500 V. Idealnie zabezpieczają dłoń a także część przedramienia. Dedykowane w szczególności dla elektryków i energetyków. Rękawice elektroizolacyjne zaliczane są do środków ochrony indywidualnej o złożonej konstrukcji, przeznaczonych do ochrony przed zagrożeniami życia lub zagrożeniami o poważnych i nieodwracalnych uszkodzeniach ciała (kategoria III).

Czym kierować się podczas wyboru rękawic elektroizolacyjnych w sklepie bhp?

Aby w odpowiedni sposób dokonać wyboru rękawic elektroizolacyjnych należy zwrócić uwagę na materiał z jakiego zostały wyprodukowane. Jakość materiału wpływa na poziom ochrony jakie rękawice nam oferują. Zwróćmy również uwagę na właściwe dobranie odpowiedniego rozmiaru, tak aby nie były zbyt luźne ponieważ negatywnie wpłynie to na nasz komfort w przypadku kiedy np. będą się nam ześlizgiwać z dłoni. 

Stosowanie odpowiednich środków ochrony indywidualnej może mieć ogromny wpływ na nasze zdrowie a nawet życie. Nie lekceważmy zatem tego typu nakazów i wybierajmy produkty wysokiej jakości. W naszym sklepie bhp posiadamy szeroki wybór rękawic elektroizolacyjnych. Zapraszamy do zakupów w naszej internetowej hurtowni bhp!