Outsourcing usług spawalniczych i monterskich to nic innego, jak leasing personelu. Spawacze i monterzy zatrudnieni są u jednego pracodawcy, lecz zostają oddelegowani do pracy w wielu w firmach. Fachowcy pracują w oparciu o ustawę o pracy tymczasowej, a umowy zawierane są między podmiotami gospodarczymi. Co warto wiedzieć na ten temat? Jakie zalety związane są z outsourcingiem? Zachęcamy do lektury!

Outsourcing usług spawalniczych ‒ zalety 

Jakie zalety możemy wymienić w przypadku współpracy z firmą, która zajmuje się outsourcingiem usług spawalniczych? Przede wszystkim, są to: 

  • spokój i bezpieczeństwo ‒ porządne firmy outsourcingowe zapewniają pracownikom ubrana, kwatery, organizują przejazdy, dzięki temu inwestor może skupić się na prowadzeniu biznesu 
  • fachowa realizacja ‒ współpracując z firmą, która zatrudnia wyszkolonych spawaczy i monterów, zyskujemy pewność, że wszystkie prace zostaną wykonane w prawidłowy sposób
  • możliwość korzystania z zasobów, którymi firma nie dysponuje.

Outsourcing spawaczy i monterów ‒ przepompowanie, spalarnie, elektrownie 

Z outsourcingu usług spawalniczych i monterskich coraz częściej korzystają elektrownie, elektrociepłownie, gazownie, przepompownie, spalarnie, stocznie, fabryki papiernicze, fabryki chemiczne, fabryki spożywcze, zakłady produkcyjne.

Obsługa fachowców, którzy zajmą się spawaniem konstrukcji stalowych, budową  kadłubów statków, prefabrykacją, montażem i spawaniem systemów rurociągów przemysłowych w wielu przypadkach jest na wagę złota. 

BJB Services 

BJB Services oferuje outsourcing usług spawalniczych i monterskich. Wspomniana firma zajmuje się przeprowadzaniem procesu rekrutacji, pośredniczy w finalizacji formalności takich, jak uzyskanie wizy bądź legalizacji zatrudnienia w Polsce i na terenie Unii Europejskiej. Oczywiście BJB Services dokładnie weryfikuje umiejętności pracowników i w razie potrzeby przeprowadza treningi doszkalające. 

BJB Service zapewnia obsługę spawaczy 135, 136, 138, 141. Fachowcy zajmują się spawaniem stali czarnej, nierdzewnej, duplex, superduplex, kotłowej i aluminium,  a także prefabrykacją, montażem i spawaniem systemów rurociągów przemysłowych. 

Podsumowanie  

Outsourcing usług spawalniczych, nazywany także leasingiem personelu, to rozwiązanie mające wiele zalet. Jakich? Przede wszystkim zyskujemy obsługę doświadczonych spawaczy i monterów. Co więcej, firma outsourcingowa zapewnia pracownikom ubrania, kwatery, zajmuje się formalnościami, a inwestor może skupić się na prowadzeniu biznesu.