Ochrona wzroku dla spawacza - jakie środki do ochrony wzroku kupi spawacz w naszym sklepie bhp

W każdej pracy w której mamy styczność z różnego rodzaju odpryskami, pyłami, a także intensywnym niebezpiecznym dla naszego wzroku światłem, odpowiednia ochrona twarzy i głowy jest niezwykle ważna. Jednym z najbardziej narażonych na tego tupu zagrożenia zawodów jest spawalnictwo, w którym gogle ochronne powinny być nieodłącznym elementem wyposażenia każdego spawacza. Na rynku i w naszym sklepie bhp istnieje wiele różnych rodzajów ochrony oczu takich jak:

- Okulary ochronne dla spawacza- dostępne również w wersji z boczną osłoną, szkła w zależności od potrzeb mogą być wyposażone w filtry ochronne, które w przypadku spawania są niezbędną ochroną przed szkodliwym promieniowaniem. Najbardziej zabudowaną wersją okularów są gogle ochronne, które ściśle przylegają do twarzy i chronią przed dostaniem się różnorodnych pyłów do oczu.
- Przyłbice spawalnicze - przypominają hełm rycerski, z tego powodu że jest najbardziej zabudowaną wersją ochrony twarzy. Chronią cały obszar twarzy zarówno z przodu jak i z boków, a nawet nieraz z góry, zapewniając nam przy tym najwyższy poziom ochrony.

Kategoria ochrony oczu z jaką bada się wszystkie środki ochrony oczu dostępne na rynku  zależna jest od siły z jaką odprysk może uderzyć. Nasz sklep bhp oferuje przyłbice spawalnicze chronią ciało przed uderzeniem o prędkości do 190 m/s stanowiąc tym samym najwyższą klasę ochrony. Okulary ochronne (najniższa klasa ochrony) są odporne na energię wynoszącą maksymalnie 45 m/s. Jak już wcześniej wspomnieliśmy zgodnie z wymogami BHP każdy spawacz jest zobowiązany do używania specjalistycznej ochrony oczu lub w niektórych przypadkach całej twarzy, ze względu na szkodliwe dla oczu zagrożenie wynikające podczas spawania. W zależności od tego jaki rodzaj spawania wykonujemy, powinniśmy odpowiednio dobrać stopień ochrony za pomocą okularów spawalniczych, gogli ochronnych dla spawacza czy przyłbic spawalniczych. Jak widać spawacz ma możliwość doboru produktów do ochrony swojego wzroku podczas pracy. Czy jednak zawsze wiadomo kiedy jaki produkt wybrać? Odpowiadamy poniżej na pytania wielu klientów naszego sklepu bhp.

 

Kiedy stosować poszczególne środki ochrony jak gogle spawalnicze, okulary ochronne dla spawacza czy też przyłbice spawalnicze?

Gogle spawalnicze stosowane są przede wszystkim podczas spawania gazowego i lutospawania. Osłona całej twarzy okaże się niezbędna podczas spawania z wykorzystaniem łuku elektrycznego lub spawania mikroplazmowego tutaj doskonale sprawdzi się przyłbica spawalnicza. Pozostaje nam jeszcze jeden sposób ochrony wzroku o którym wspominaliśmy powyżej.  Okulary ochronne spawalnicze stosowane są wyłącznie przy spawaniu twardym ponieważ tylko podczas tego rodzaju spawania zapewniają odpowiednią ochronę zgodną z zasadami BHP. Wybierając okulary ochronne dla spawacza w naszym sklepie bhp zwróćmy uwagę na boczne osłonki zabezpieczające przed odpryskami. Przyłbice spawalnicze, jak już wiemy, zapewniają ochronę całej twarzy pracownika stanowiąc najbardziej zaawansowany technicznie wariant ochrony oczu podczas spawania. Na rynku istnieją przyłbice dla spawacza  z filtrem w wersji pojedynczej, podwójnej a nawet automatycznej, które dopasowują się do stopnia promieniowania wytwarzanego podczas spawania. Podczas wyboru odpowiednich gogli ochronnych spawalniczych  zwracajmy uwagę na poziom ochrony, który podany jest przez producenta. Kupując środki ochrony w naszym sklepie bhp miejmy również na uwadze wszystkie wymagania określone przez przepisy BHP jakie dotyczą określonego stanowiska pracy. 

W naszym internetowym sklepie bhp posiadamy szeroki wybór asortymentu środków ochrony twarzy i oczu. Dbajmy o nasze bezpieczeństwo w czasie pracy i stosujmy się do stawianych wymagań. Zdrowie i życie jest najważniejsze dlatego nie ma sensu niepotrzebnie ryzykować. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej hurtowni i sklepu bhp w którym posiadamy niezbędne dla pracy spawacza okulary ochronne, gogle i przyłbice spawalnicze. Kupisz u nas także odzież roboczą trudnopalną dla spawacza oraz niezbędne w tej pracy buty robocze spawalnicze. Nie zapominamy także o ochronie rąk dlatego nasz sklep bhp oferuje szeroki wybór rękawic spawalniczych. Zapraszamy!