ODZIEŻ TRUDNOPALNA CHRONIĄCA PRZED ŁUKIEM ELEKTRYCZNYM ANTYELEKTROSTATYCZNA MARKI PORTWEST

 

Pionierem w produkcji odzieży trudnopalnej jest marka Portwest, która słynie z produkcji ubrań specjalistycznych. Producent specjalizuje się w odzieży ostrzegawczej, trudnopalnej, antyelektrostatycznej. Swój sukces firma zawdzięcza wysokiej jakości odzieży roboczej, która sprawdza się w trudnych warunkach. PORTWEST należy bowiem do pionierów w produkcji odzieży trudnopalnej.Jest to rezultat doświadczenia oraz umiejętności wykorzystania najnowszych technologii . Dzięki temu ubrania robocze mogą być stosowane w najtrudniejszych warunkach. Portwest oferuje ponad 100 produktów a co dokładnie znajdziemy w ofercie producenta oraz w naszym sklepie bhp?  Sprawdźmy.

 

ODZIEŻ TRUDNOPALANA ARAFLAME PLUS  Portwest

Tkanina Araflame jest to naturalnie trudnopalny oraz lekki aramid, który oferuje bardzo wysokie parametry wytrzymałościowe oraz zapewnia ochronę antyelektrostatyczną. Ubrania robocze wykonane z tej tkaniny są wykonane w 93%  z włókien meta-aramidowych które zapewniają wysoką ochronę i odporność na płomień oraz gorąco. W 5% tkanina jest wykonana w wytrzymałych włókien paraaramidowych . Araflame Plus jest antystatyczny naturalnie dzięki dodatku 2% włókna węglowego. Tkanin została zaprojektowana z użyciem innowacyjnych technologii, dziki którym właściwości trudnopalne nie znikają pomimo wielu prań. Atutem tkaniny jet to, iż przewyższa wymagania podane w normach, które dotyczą odzieży trudnopalnej, chroniącej przed wpływem łuku elektrycznego oraz dla odzieży antyelektrostatycznej. Materiał pod wpływem zagrażających czynników nie topi się, nie zapal się oraz nie wykurcza przy kontakcie  z płomieniam i ekspozycji na gorąco.  Dodatkowo parametry antystatyczne tkaniny przekraczają normę EN1149-5 a właściwości trudnopalne tkaniny utrzymują się nawet po praniu. Tkanina jest także bardzo wytrzymała i odporna na rozdarcie, dzięki czemu ubranie trudnopalne może być stosowane w trudnych warunkach. 

 

Kombinezony trudnopalne Araflame 

Najbardziej popularne z serii Araflame Plus to kombinezony trudnopalne, które dostana Państwo w naszej hurtowni online. Odziez robocza była testowana na zbadanie potencjalnego poprzenia ciała. wyniki badań były znakomite i ubranie zapewnia najwyższy poziom ochrony. Najbardziej popularne kombinezony to AF53 Portwest, AF73 Portwest , kombinezon AF22 oraz AF91, który posiada także dodatkową ochronę na kontakt z substancjami chemicznymi, zgodnie z normą EN13034 oraz spełnia normę RIS 3279. Kombinezony posiadają pasy odblaskowe zwiększające widoczność i bezpieczeństwo pracownika.

 

ODZIEŻ TRUDNOPALNA ODBLASKOWA MODAFLAME PORTWEST 

Tkanina Modaflame występuje w wielu gramaturach i składa się ze specjalistycznego włókna, mieszanki modakrylu, bawełny oraz nici węglowej  lub mokradylu, poliestru oraz aramidu i włókna węglowego. Tkanina ma właściwości antystatyczne i chroni przed działaniem łuku elektrycznego. Ubranie robocze Portwest trudnopalne z serii Modaflame zapewnia ochronę przed płomieniam klasy premium. W naszym sklepie bhp znajda Państwo ofertę tej serii odzieży roboczej.

 

Ubranie trudnopalne odblaskowe Portwest Modaflame MV

W skład kompletu odzieży roboczej trudnopalnej ostrzegawczej z serii Modaflame wchodzi kurtka odblaskowa trudnopalna MV25, spodnie trudnopalne do pasa MV26, spodnie ogrodniczki trudnopalne MV27 oraz kombinezon trudnopalny MV28.  Ubranie jest trudnopalne, antyelektrostatyczne i odblaskowe, zapewniając ochronę przed łukiem elektrycznym i zapewnia widoczność.

 

Ubranie trudnopalne odblaskowe Portwest Modalflame RIS MV

w skład ubrania wchodzi kluza trudnopalna RIS MV35, spodnie trudnopalne pomarańczowe MV36, kombinezony trudnopalne  MV91 oraz MV29, zapewniające ochronę przed cieplem kontaktowym i konwekcyjnym.Odziez robocza spełnia normy EN11612, EN11611, EN1149, EN13034, EN20471 oraz RIS3279. Ubranie chroni także przed chemikaliami. Może być stosowane przez kolejarzy oraz w trudnych warunkach gdzie wymagana jest odzież trudnopalna i antystatyczna. W skład serii wchodzi także kombinezon Portwest MX28 oraz koszulki polo trudnopalne, antystatyczne i odblaskowe. Najbardziej popularne w naszym sklepie bhp to koszulka FR74 Portwest,  Koszula trudnopalna FR76 oraz FR77 i FR73.  BLuza ostrzegawcza trudnopalna FR72 Portwest oraz polar trudnopalny ostrzegawczy FR31 również są godne polecenia.

Klienci którzy poszukują odzieży trudnopalnej i antyelektrostatycznej, która nie musi być ostrzegawcza powinni być zadowoleni z t-shirtu trudnopalnego FR11 lub koszulki polo FR10 Portwest. Do kompletu warto zakupić bluzę trudnopalną FR12 oraz kalesony trudnopalne FR14, które dopełnią ochrony. Do pracy w chłodniejsze dni klienci kupują bluzę FR81 z kapturem oraz polar trudnopalny FR30. Warto także chronić twarz i głowę kupując kominiarkę, kaptur lub kołnierz trudnopalny.

 

ODZIEŹ TRUDNOPALNA BIZFLAME PORTWEST

Tkanina Bizflame Plus to innowacyjny materiał, z którego wykonano odzież trudnopalną zapewniającą równowagę, pomiędzy komfortem użytkowania oraz ochrona i parametrami technicznymi. Ubranie trudnopalne Portwest jest trudnopalne i antyelektrostatyczne, dzięki dodatku nici węglowej. Ubranie zapewnia zatem ochroną przed łukiem elektrycznym oraz zmniejsza skutki poparzeń. Nić węglowa zapewnia ochronę antyelektrostatyczną na poziomie przewyższającym wytyczne normy EN1149-5. Ubranie Portwest jest wytrzymałe i odporne na rozdarcie, przystosowane do najcięższych prac.  Zapewnia także dobrą oddychalność oraz odprowadza wilgoć, co bardzo pozytywnie wpływa na komfort pracy,

 

Popularne w naszej hurtowni są kombinezony trudnopalne FF50 oraz FR50 oraz modele FR28 i FR21, które występują w bardzo bogatej wersji kolorystycznej.  Niezwykle popularna jest także wersja zimowa. Ocieplane ubranie trudnopalne i antyelektrostatyczne serii Bizflame Plus to gwarancja ochrony na najwyższym poziomie. Polecamy tu w szczególności kurtkę ocieplaną trudnopalną FR59, sPodnie ocieplane ogrodniczki FR58, kombinezony ocieplane FR52 i FR53.

 

Najbardziej popularne w sklepie bhp jest seria odzieży dla spawacza składająca się z elementów: FR55 czyli bluzy trudnopalnej z pasami odblaskowymi, spodni roboczych trudnopalnych do pasa FR56, spodni ogrodniczek FR57 a także bluza FR25 idealna dla spawacza, spodnie trudnopalne FR26 oraz spodnie ogrodniczki trudnopalne FR27. Ubranie  robocze jest granatowe, posiada pasy odblaskowe oraz kolorowe wstawki w kolorze czerwonym lub niebieskim. Oba modele cieszą się bardzo dużą popularnością 

 

Duża popularnością cieszy się także klasyczna odzież trudnopalna antyelektrostatyczna bez kolorowych wstawek i pasów odblaskowych. do tej serii należą: bluza FR35, spodnie do pasa FR36 oraz ogrodniczki FR37 i kombinezon trudnopalny FR38. Ubranie spawalnicze Portwest jest wykonane z grubej tkaniny 330g i jest idealne dla spawacza.

 

ODZIEZ ODPORNA NA CHEMIKALIA, TRUDNOPALANA, ODBLASKOWA I ANTYELEKTROSTATYCZNA PORTWEST

Ubranie multi spełnia szereg ochron zabezpieczając pracownika praktycznie przed każdym możliwym zagrożeniem. Ubranie robocze zapewnia ochronę przed ciepłem, ogniem,łukiem elektrycznym, środkami chemicznymi  oraz odpryskami metali.  Na serię tej kolekcji składają się: Bluza trudnopalna FR61, SPodnie trudnopalne odblaskowe FR62, Spodnie ogrodniczki FR63 oraz kombinezon FR60.

 

ODZIEŻ TRUDNOPALANA I SPAWALNICZA BIZWELD PORTWEST

Trwałą i odporną tkanina trudnopalną zastosowaną przy produkcji odzieży roboczej jest także tkanina Bizweld, która jest komfortowa oraz zapewnia wysoką ochronę przy pracy spawalniczej i pokrewnej.  To wszystko za sprawą wysokiej jakości materiału, w skład którego wchodzą włókna bawełniane klasy PREMIUM.  Dzięki temu ubranie robocze nie mechaci się oraz jest bardzo wytrzymałe i wygodne. Wykończenie trudnopalne zapewnia ochronę na minimum 50 prań wg normy europejskiej i min 100 prań wg normy amerykańskiej. Ubranie Bizweld jest doskonałym ubraniem dla spawacza i zawodów pokrewnych. Tkanina bowiem jest trudnopalna zgodnie z normami EN11612 oraz EN11611, zapewnia ochronę prze ciepłem kontaktowym oraz promieniującym a także chroni przed odpryskami stopionego metalu. Dodatkowo ubranie robocze zapewnia ochronę przed łukiem elektrycznym. Ofertę odzieży Portwest z serii  Bizweld można poznać w naszym sklepie bhp.

 

Podstawowa ochrona dla spawacza jest zapewniona przez serię odzieży Bizweld Flame Resistant. Na komplet składają się: bluza spawalnicza BIZ2, spodnie do pasa BZ30, spodnie ogrodniczki spawalnicze BIZ4, Spodnie BZ31, kombinezon spawalniczy BIZ6 oraz koszula trudnopalna FR89. Ubranie spwalnicze Portwest ( BIZ2 i BZ30) występuje w kilku kolorach c jest dużym atutem. Do tego ubranie Portwest jest przystępne cenowo, co cenią klienci naszego sklepu bhp.

 

KIEDY I DLACZEGO WARTO STOSOWAĆ OCHRONĘ PRZED ŁUKIEM ELEKTRYCZNYM?

Nasi klienci często zadają nam pytanie kiedy i dlaczego warto stosować ubranie trudnopalne, które chroni przed łukiem elektrycznym. Warto mieć świadomość, iż wypadki, które są spowodowane przez działanie łuku elektrycznego mogą wydarzyć się na zakładach pracy, gdzie  używane jest wyposażenie oraz urządzenia elektryczne. Spora większość, bo ąz 80% wypadków w tych branżach jest spowodowana właśnie przez działanie łuku elektrycznego. Konsekwencje dla ludzi mogą być bardzo poważne i warto im zapobiec. Portwest uświadamia pracodawców i pracowników, jak ważna jest ochrona przed łukiem elektrycznym i zachęca do stosowania pełnej ochrony by zapobiec ryzyku.

 

Mamy nadzieję, że udało nam się uświadomić Państwu, że ochrona przed łukiem elektrycznym jest ważna i że przybliżyliśmy Państwu odzież roboczą Portwest.