Odzież ochronna oraz środki ochrony pracy w szpitalach i służbie zdrowia


Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zakażeń niezbędne jest stosowanie przez wszystkich pracowników służby zdrowia, odpowiednich środków ochrony indywidualnej oraz odzieży roboczej medycznej. Uchroni to przed możliwymi zagrożeniami a także ułatwi identyfikację personelu (stosowanie różnych kolorów odzieży roboczej). Pracownicy medyczni narażeni są na chorobotwórcze drobnoustroje czyli ryzyko zakażenia się różnego rodzaju wirusami szczególnie na blokach operacyjnych, oddziałach intensywnej terapii, stacjach dializ i w laboratoriach diagnostycznych. Drobnoustroje przenoszone są z krwią, ustrojowymi płynami, obecne są również na sprzęcie medycznym i materiałami skażonymi. Z tego właśnie powodu każdy pracownik medyczny zobowiązany jest do noszenia dedykowanej odzieży roboczej medycznej i stosowania środków ochrony dróg oddechowych. Aby uniknąć zakażenia pacjenta i personelu szpitala, nigdy nie zapominajmy o stosowaniu tych artykułów bhp. Szeroki wybór odzieży medycznej, znajdą Państwo w naszym sklepie bhp. Do specjalistycznej ochrony przed wirusami czy bakteriami stosowane są kombinezony ochronne. Materiał z jakiego wykonana jest taka odzież ochronna powinien stanowić barierę i stanowić odpowiednia ochronę przed przenikaniem szkodliwych dla zdrowia czynników biologicznych, a także osadzaniem się ich na naszej skórze. Powinien być on również odporny na przenikanie krwi i płynów ustrojowych jak również drobnoustrojów które przenoszone są przez tego rodzaju płyny. Odzież medyczna powinna zapewniać wysoki komfort noszenia, a także we właściwy sposób odprowadzać ciepło i wilgoć.  

Środki ochrony indywidualnej dla służby zdrowia

Jeżeli chodzi o takie artykuły bhp jak środki ochrony indywidualnej które są równie ważne co odzież ochronna medyczna. Podstawowym elementem są rękawice robocze, które zapewnią nam odpowiednią ochronę przed czynnikami chemicznymi a także przed drobnoustrojami. Najbardziej popularne w medycynie są rękawice robocze jednorazowe. Rękawice ochronne wyprodukowane są przeważnie z naturalnego lub syntetycznego kauczuku, jak również z polichlorku winylu czy polietylenu. W naszym sklepie bhp znajdą Państwo różnego rodzaju rękawice medyczne . Do odpowiedniego zabezpieczenia oczu i twarzy zaleca się stosowanie np okularów ochronnych czy gogli . W szpitalach istotna jest także ochrona dróg oddechowych i tu zalecane jest stosowanie maseczek jednorazowych medycznych. Polecane są także półmaski ochronne, które uchronią nas przed cieczami, aerozolami oraz parą. Sektor medyczny to niewątpliwie najbardziej potrzebny sektor, który każdego dnia walczy o życie i zdrowie swoich pacjentów. W szpitalach i służbie zdrowia stosowane są także czepki ochronne oraz ochraniacze na obuwie. Nie mozna tu także pominąc tak ważnego elementu odzieży medycznej którą stanowią buty robocze medyczne. Ofrta na białe obuwie jest badzo szeroka w naszym sklepie bhp. W zależności od wymagań oferujemy buty typu saboty, chodaki, klapki oraz buty dla lekarzy marki Julex czy Medibut. Buty robocze proflaktycze są lekkie i wygodne.

Zapewnienie odzieży ochronnej i środków ochrony indywidualnej jest niezwykle ważne dla każdego pracownika branży medycznej. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu bhp, w którym posiadamy różnorodną odzież ochronną medyczną dostępną w różnych cenach i fasonach, a także środki ochrony indywidualnej cenionych producentów.