Materiał typu stretch- co go wyróżnia ?

Najnowocześniejszy rodzaj tkaniny jakim jest stretch w bardzo szybkim czasie podbija rynek branży odzieży roboczej i ochronnej, chociaż jego początki sięgają już lat osiemdziesiątych. Szukano wtedy nowych i ciekawych rozwiązań odzieżowych, które ułatwiłyby pracę każdemu z nas. Stretch jak z resztą sama nazwa na to wskazuje jest niezwykle rozciągliwym materiałem, który najczęściej wyprodukowany jest z połączenia  w jedność, różnorodnych tkanin posiadających właściwości elastyczne takich jak np. poliamid czy elastan. Różnorodność struktury stretchu wybieramy w zależności od zastosowania a także od tego jakie tkaniny zostały wykorzystane do jego produkcji. Możemy go podzielić np. na stretch dwukierunkowy, który będzie się rozciągać w jednej płaszczyźnie lub stretch czterokierunkowy, który rozciąga się na długość, szerokość a także na ukos - w naszym sklepie bhp znajdziemy np odzież roboczą Snickers Worwear wykonaną z tego rodzaju materiału. Stretch zyskał swoją popularność dzięki praktyczności  i nieocenionym właściwościom. Producenci odzieży specjalistycznej odzieży sportowej, aktualnie nie wyobrażają sobie swoich ubrań bez zastosowania tego rodzaju materiału. Najlepszym przykładem na to są chociażby skoczkowie narciarscy ubrani w mocno przylegające do ciała stroje, które  prawie w całości są wyprodukowane z tkanin typu stretch. Rynek branży odzieży roboczej do pracy, również bardzo często stosuje stretch do produkcji swoich produktów. Możemy rozpoznać takie ubrania po rozciągliwości i dopasowaniu do ciała. Aktualnie nie wyobrażamy sobie żadnych bardzo wygodnych spodni roboczych, które nie miałyby dodatku tego typu tkaniny. Dzięki temu, zyskujemy niesamowity komfort użytkowania, ponieważ spodnie robocze stertch dostosowują się do naszego ciała i naszych potrzeb dlatego możemy zapomnieć o jakimkolwiek uwieraniu czy innego rodzaju dyskomforcie. Jeżeli będziemy przystępować do wyboru odpowiedniej odzieży roboczej stretch, warto zwrócić uwagę na skład materiału i obecność w nim stretchu. Docenimy to np. w przypadku kiedy nasza praca wymaga od nas częstego kucania czy klękania, gdzie wybór spodni ze stretchem okaże się strzałem w dziesiątkę i uchroni nas od dyskomfortu. 

Odzież robocza ze stretchem w sklepie bhp - postaw na wygodę w pracy

W naszym sklepie bhp posiadamy wiele elementów odzieży roboczej, które w swoim składzie zawierają ten rozciągliwy rodzaj materiału. Dużą popularnością cieszą się u nas SPODNIE ROBOCZE DO PASA STRETCH Issa 8731.Spodnie te są cenione przez osoby, dla których ważny jest komfort, jakość użytych materiałów, wytrzymałość oraz design. Są elastyczne, niesamowicie komfortowe przy wykonywaniu skłonów, schylania się oraz przy przyjmowaniu innych pozycji podczas pracy, stworzone dla wszystkich, dla których komfort pracy jest najważniejszy. Podobnie spodnie robocze ze zwężanymi nogawkami Issa 8830. Hitem jednak w naszym sklepie bhp są elastyczne spodnie robocze Stretch Snickers Workwear . Klienci naszej hurtowni szczególnie chętnie sięgają po spodnie Snickers 6241 oraz spodnie robocze Snickers 6940 wykonane ze stretch czterokierunkowego, klasy premium. Polecamy także spodnie Portwest np. DX440.

Pamiętajmy, że prócz właściwości ochronnych, odzież robocza powinna również zapewniać komfort użytkowania, który możemy uzyskać poprzez odpowiedni dobór materiałów w składzie. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą odzieży roboczej ze stretchem, dostępnej w naszym sklepie bhp.