Czym tak właściwie jest softshell i jakie ma właściwości ?

Kurtka robocza softshell i spodnie - sportowy styl odzieży roboczej

Początkowo produkty typu softshell były produkowane przez specjalistów zajmujących się odzieżą górską i outdoorową. Każdy z nas, wybierając się na wycieczkę w góry, z pewnością ubierał się ,na cebulkę' na co składa się bielizna termoaktywna, warstwa termiczna typu polar i ubranie chroniące przed warunkami zewnętrznymi wyprodukowanych głównie z membrany. Jest to oczywiście bardzo skuteczny sposób ubierania się do pracy czy w góry jednak należy bardziej zadbać o wierzchnią część stroju aby zapobiec nadmiernemu poceniu się. Niektóre kurtki robocze mogą powodować, że pot zostaje na ciele użytkownika przez co spada nasz komfort i jedyne o czym marzymy to ściągnięcie takiej odzieży roboczej jednak wiązać się to może z przewianiem lub zmoczenie. Na ratunek przyszła nam odzież robocza softshellowa, która łączy zalety ubioru “na cebulkę” z odpowiednią wagą produktów. Tkanina składająca się od wewnątrz z ociepliny a z zewnątrz pokryta elastycznym materiałem najczęściej poliestrem, odpornym na wiatr i lekkie deszcze to właśnie SOFTSHELL. Na rynku i w naszym sklepie bhp dostępna odzież softshellowa może posiadać zarówno warstwę membranową, a także w większości przypadków warstwę DWR czyli hydrofobową powłokę chroniącą przed szybkim namakaniem. Odzież robocza typu softshell zapewnia lekkość i komfort użytkowania. Stosowana jest w pracy gdzie wymagana jest ochrona przed wiatrem, czyli przede wszystkim do prac wykonywanych na świeżym powietrzu. Świetnie sprawdza się również podczas przechadzek po górach czy spacerach po lesie. Musimy się jednak liczyć z tym, że odzież robocza softshellowa nie jest rozwiązaniem, które sprawdzi się zawsze, często niestety będziemy zmuszeni po sięgnięcie tradycyjnej kurtki roboczej przeciwdeszczowej na ulewne deszcze czy do pracy w skrajnie niskich temperaturach. Softshell zazwyczaj spełnia wszystkie wyżej opisane właściwości jednak może się różnić grubością materiału. Cieńsze nadają się do pracy w wyższych temperaturach za to grubsze sprawdzą się przy niższych temperaturach. Ważną rolę mogą również spełniać funkcjonalne kieszenie, które przydadzą się do przechowywania najpotrzebniejszych przedmiotów w czasie pracy. Aby zapewnić sobie wysoki komfort użytkowania i odpowiednią ochronę, sięgajmy po takie rozwiązania, które nadają się do rodzaju naszej pracy i zagrożeń jej towarzyszących. 

Najbardziej popularna odzież robocza softeshell w sklepie Optimum BHP

Zdecydowanie najbardziej popularna jest kurtka robocza softshell . Kurtka ta jest przeciwdeszczowa ( o ograniczonych właściwościach _, oddychająca i wiatroodporna. Nasz internetowy sklep bhp oferuje kurtki softshell sportowe na lato oraz w wersji zimowej. Kurtka robocza ocieplana softshell doskonale sprawdza się podczas pracy na dworze zimą. Chroni przed mrozem, wiatrem i opadami śniegu. Warto w takiej pracy wybrać także kurtkę softshell odblaskową, która zwiększa widoczność i bezpieczeństwo. Do kompletu na jesień i zimę polecamy spodnie robocze softshell.

W naszym sklepie bhp posiadamy odzież roboczą typu softshell dostępną w wielu ciekawych krojach i kolorach, w różnym przedziale cenowym. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego asortymentu dostępnego w naszej internetowej hurtowni bhp z odzieżą ochronną .