Odzież robocza odblaskowa Snickers Workwear - wiedza techniczna


Nasz sklep bhp oferuje odzież roboczą odblaskową Snickers Workwear. Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej opublikował normę EN ISO 20471:2013 w celu zagwarantowania najwyższego poziomu bezpieczeństwa i zminimalizowania ryzyka wypadków w pracy. Znajdują się w niej wszystkie wymagania dotyczące również odzieży odblaskowej odnośnie kolorów i odbijania światła, a także minimalnej powierzchni i rozmieszczenia elementów fluorescencyjnych i odblaskowych. Odzież ostrzegawcza tego typu podzielona została na 3 klasy według normy EN ISO 20471:2013, w której określono pole powierzchni oraz rozmieszczenie wszystkich elementów fluorescencyjnych, odblaskowych i kontrastowych:
* klasa I odzieży roboczej ostrzegawczej- łączna powierzchnia wyżej wymienionych elementów wynosi minimum 0,14 m2 materiału fluorescencyjnego i 0,1 m2 tkaniny odblaskowej
* klasa II odzieży roboczej odblaskowej - łączna powierzchnia wynosi co najmniej 0,5 m2 elementów fluorescencyjnych i 0,13 m2 materiału odblaskowego
* klasa III  odzieży roboczej ostrzegawczej - najwyższy stopień widoczności wynosi minimum 0,8 m2 elementów fluorescencyjnych i 0,2 m2 tkaniny odblaskowej.

Wybierz rozsądnie odzież roboczą odblaskową i dbaj o nią


W celu polepszenia widoczności i podwyższenia uzyskanej klasy możemy łączyć poszczególne elementy odzieży roboczej . Materiały fluorescencyjne dostępne są zazwyczaj w kolorze jaskrawej żółci, pomarańczy lub czerwieni. Odpowiadają one za nasze bezpieczeństwo w warunkach ograniczonej widoczności np. w zadymionych lub zamglonych warunkach. Materiały odblaskowe odpowiadają natomiast za zapewnienie widoczności po oświetleniu w ciemności. Dodatkowo możemy również użyć materiałów kontrastowych, które nie mogą barwić fluorescencyjnych i odblaskowych elementów ubrania roboczego podczas prania, gdyż mogłoby to negatywnie wpłynąć na ich widoczność. Przed wyborem odzieży odblaskowej musimy mieć pewność, że jest ona zgodna z wymaganiami normy ISO. Dla zapewnienia maksymalnej ochrony zaleca się aby ubranie ostrzegacze  było nieustannie zapięte. Dbajmy również o utrzymywanie odzieży ostrzegawczej w czystości ponieważ im jest ona bardziej zabrudzona, tym gorsza jest jej widoczność. Aby chronić taśmy odblaskowe najlepiej prać ubranie  ostrzegawcze wywrócone na lewą stronę, a także stosować się do instrukcji dotyczących prania i pielęgnacji. Pod żadnym pozorem nie możemy modyfikować, odcinać ani odrywać odblaskowych i fluorescencyjnych elementów odzieży roboczej ostrzegawczej. 

Nasz sklep bhp poleca odzież roboczą ostrzegawczą Snickers Workwear

Jeżeli zależy nam na wysokiej jakości odzieży odblaskowej z pewnością możemy polecić Państwu w oferty naszego sklepu bhp odzież marki Snickers Workwear, którą chętnie kupują klienci naszej hurtowni bhp, którzy cenią jakość. Dużą popularnością cieszy się KURTKA ROBOCZA ODBLASKOWA SNICKERS 8035. Kurtka posiada materiał odblaskowy, który znajduje się ponad miejscami łatwymi do ubrudzenia, spełnia wymagania normy EN 20471/2. Taśmy odblaskowe na kurtce roboczej Snickers gwarantują dobrą widoczność oraz poprawiają bezpieczeństwo podczas pracy. Kurtka polarowa ostrzegawcza posiada kieszenie oraz uchwyt na identyfikator wyjmowany z kieszonki na piersi. Dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych oraz w dużej rozmiarówce. Świetnie sprawdzi się wśród wszystkich zawodów, które wykonywane są na świeżym powietrzu. Do skompletowania pełnego kompletu odzieży odblaskowej możemy również sięgnąć po SPODNIE ROBOCZE SNICKERS 3833 ODBLAKSOWE. Posiadają innowacyjny system profilowanych nogawek dla zapewnienia pełnej swobody podczas pracy. Spodnie robocze Snickers posiadają dwie kieszenie cargo, duże kieszenie z przodu i z tyłu  oraz kieszenie nogawek zamykane na rzepy dla zabezpieczenia akcesoriów przed wypadnięciem. Przewaga ciemnego koloru na spodniach Snickers maskuje zabrudzenia powstałe w pracy przez co daje lepszy komfort wizualny. Spodnie robocze odblaskowe Snickers  stworzone z poliestru odpornego na zabrudzenia, a w wewnątrz z przyjemnej bawełny.Zgodne są z normą EN 20471/1. 

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu bhp, w którym oferujemy odblaskową odzież roboczą od cenionego na rynku producenta marki Snickers Workwear.