Środki ochrony indywidualnej dla spawacza

Na naszym blogu bhp często poruszamy tematy związane z zawodem spawacza. Wynika to z tego iż klienci naszego sklepu bhp często powracają z pytaniami a być może nie każdy ma cierpliwość by wyszukiwać informacji na naszym blogu bhp sprzed jakiegoś czasu. Z związku z tym, chcemy i tym razem poruszyć kwestię środków ochrony indywidualnej dla spawacza które oferuje nasz sklep bhp.

Odzież robocza dla spawacza - najchętniej kupowane w naszym sklepie bhp elementy ubrania dla spawacza 

Wysokie zagrożenie utraty zdrowia przez uszkodzenia wzroku powstającymi na skutek dostania się do oka opiłków, oparzeń twarzy, układu oddechowego bądź pogorszenia słuchu wiąże się z wykonywaniem prac spawalniczych. Z tego względu powstała specjalistyczna odzież ochronna spawalnicza trudnopalna, jak również różnego rodzaju środki ochrony indywidualnej takie jak maski ochronne czy okulary spawalnicze. Spawalnictwo to coraz lepiej rozwijający się przemysł. Spawacz narażony jest na wiele rodzajów zagrożeń zdrowia przez wydzielane promieniowanie ultrafioletowe, pyłki, gazy, odpryski hałas i wysoką temperaturę. Każdego dnia musi mieć styczność z niebezpiecznymi substancjami i gazami które atakują zarówno drogi oddechowe, skórę a także oczy.  Właśnie dlatego, nasz sklep bhp podkreśla jak ważne jest stosowanie odpowiedniej odzieży roboczej spawalniczej i środków ochrony indywidualnej. Oczy spawacza są zagrożone przez szkodliwe opary, a także przez łuk spawalniczy wytwarzający bardzo jasne światło które może odprowadzić  do oparzenia rogówki objawiające się uczuciem piasku pod powiekami. Niezbędne okażą się zatem okulary ochronne spawalnicze z filtrem UV przeznaczone do spawania. W przypadku kiedy również nasza twarz jest narażona na różnego rodzaju zagrożenia polecamy sięgnąć po przyłbice spawalnicze zapewniające większy poziom ochrony. Do sporadycznego spawania, wystarczająca może się okazać osłona, którą w zależności od potrzeb można przyczepić do kasku. Nie należy również zapomnieć o ochronie naszej skóry, która również jest zagrożona np. przez promieniowanie ultrafioletowe wytwarzane przez łuk spawalniczy. Aby zapewnić sobie taką ochronę, polecamy zaopatrzyć się w odzież roboczą trudnopalną jak kombinezony niepalne. W naszym sklepie bhp dostępny jest między innymi KOMBINEZON TRUDNOPALNY OCHRONNY DLA SPAWACZY FR80 Portwest . Tkanina Bizflame której użyto do produkcji kombinezonu FR80 Portwest jest wygodna i zapewnia ochronę przed wieloma zagrożeniami, w tym od wpływu ciepła, ognia, środków chemicznych, łuku elektrycznego i spawania. Posiadamy również inne elementy odzieży ochronnej dla spawacza takie jak spodnie spawalnicze trudnopalne , kurtka robocza trudnopalna, kaptur spawalniczy, ochronniki obuwia.  Uzupełnieniem odzieży spawalniczej jest także bluza trudnopalna dla spawacza czy też koszula trudnopalna. Zadbajmy również o ochronę naszych dłoni przed gorącymi elementami spawanymi, stosując w tym celu specjalistyczne rękawice spawalnicze. Tego typu rękawice ochronne powinny spełniać wymagane normy: chronić przed wysoką temperaturą i promieniowaniem UV, rozgrzanym metalem i oparzeniami spowodowanymi kontaktem z płomieniem. Zazwyczaj są one wyprodukowane z dwoiny bydlęcej lub cielęcej.

Pozostałe środki ochrony indywidualnej dla spawacza w naszym sklepie bhp

Praca spawacza wiąże się również z pracą w środowisku o dużym natężeniu hałasu co może prowadzić do utraty lub pogorszenia słuchu. Aby uniknąć takich sytuacji należy korzystać ze stoperów  czyli zatyczek ochronnych lub nauszników ochronnych. W naszym sklepie bhp posiadamy szeroki wybór środków ochrony słuchu. Podczas pracy konieczne jest wyposażenie spawacza także w specjalne buty robocze spawlanicze, które posiadają specjalną klapę, chroniącą przed przedostaniem się opiłków i iskier do wnętrza buta. 

Zdążyliśmy już pewnie zauważyć, że praca spawacza niesie za sobą wiele zagrożeń dlatego przed przystąpieniem do jej wykonywania należy zadbać o odpowiednie wyposażenie. Zapraszamy w tym celu do zapoznania się z ofertą specjalistycznej odzieży spawalniczej i wszystkich niezbędnych do tego rodzaju środków ochrony indywidualnej, które dostępne są w naszym sklepie bhp.