Odzież robocza przekłada się na komfort naszej pracy, dlatego istotne jest aby dokonać świadomego i właściwego wyboru ubrania roboczego, bo w końcu w pracy spędzamy znaczną część dnia. W zależności od tego w jakich warunkach atmosferycznych pracujemy, na rynku istnieje wiele ciekawych rozwiązań na każdą porę roku. Pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia nam odzieży roboczej, które nie tylko ma nas chronić prze ewentualnymi obrażeniami, ale również zapewni odpowiednią wentylację, ochronę prze niskimi temperaturami czy deszczem. 

Na co należy zwrócić szczególną uwagę aby prawidłowo wybrać odzież roboczą ? 

Przede wszystkim przystępując do zakupu odzieży ochronnej trzeba jasno określić rodzaj wykonywanej pracy i funkcje z nią związane. Ubranie robocze osoby wykonującej swoją pracę za biurkiem będzie się zatem znacznie różniło od ubrania roboczego drogowców, kierowców zawodowych czy osób pracujących na świeżym powietrzu. Posiadają one jednak kilka cech wspólnych. Odzież robocza przeznaczona dla poszczególnych pracowników, zawsze musi być komfortowa, nie krępować naszych ruchów a jej rozmiar powinien być odpowiednio wybrany do potrzeb każdego pracownika. Pracodawca, zaopatrując pracowników w schludny i estetyczny strój roboczy, ma świadomość że jest on wizytówką firmy przez cały rok, zwłaszcza wśród klientów którzy przykładają dużą wagę do tego jak prezentuje się pracowni. 

Odzież robocza - na co zwrócić uwagę?

Aby odpowiednio zaopatrzyć pracownika w odzież roboczą na okres wiosny i jesieni, musimy pamiętać że prócz ochrony przed chłodem musi ona również posiadać odpowiednią wentylację i zapewnić oddychalność skóry. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem okaże się bielizna termoaktywna. Warto również sięgnąć po kurtkę przeciwdeszczową, która pozwoli nam na swobodne wykonywanie pracy nawet podczas opadów deszczu. Jednym z podstawowych elementów odzieży ochronnejbuty robocze. Również w tym przypadku ma znaczenie rodzaj wykonywanej pracy i niebezpieczeństwa na jakie jesteśmy narażeni. Na rynku istnieje wiele modeli obuwia roboczego dedykowanego na lato np. sandały robocze, czy na zimę np. trzewiki ocieplane. Jaka odzież robocza  jeszcze może nam się przydać do pracy w niskich temperaturach ? Ciepła czapka uchroni naszą głowę i uszy, minimalizując przy tym ilość traconego ciepła, a także rękawice robocze ocieplane które świetnie zabezpieczą nasze dłonie przed pracą zimnych warunkach. Jeżeli przyszło nam wykonywać pracę na świeżym powietrzu, w upalne dni może to niekorzystnie wpłynąć na naszą wydajność. Aby nie dopuścić do udarów słonecznych lub poparzeń, należy zaopatrzyć każdego plenerowego pracownika w odpowiednie nakrycie głowy. Powinno być one wykonane z lekkiego naturalnego materiału, który ochroni nasze oczy, kark oraz całą głowę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Również buty robocze na lato powinno być lekkie przewiewne, o ile nasza praca nie naraża nas na kontakt ze szkodliwymi środkami chemicznymi lub inne zagrożenia. Jako odzież wierzchnią polecamy kurtkę roboczą która nie tylko zapewni nam ciepło ale również zadba o odpowiednią widoczność każdego pracownika nawet w sytuacjach w których widoczność jest znacznie ograniczona. Niezbędna okaże się do prac związanych z budową dróg jak również do wszystkich innych, które musimy wykonywać późną porą na dworze. Zastosowanie elementów odblaskowych na rękawach lub z tyłu kurtki roboczej, ma ogromny wpływ na nasze bezpieczeństwo. Kurtka bhp, to element odzieży roboczej, która przyda nam się przez cały rok niezależnie od jego pory. Pogoda jest bardzo zmienna, dlatego również na lato i wiosnę przyda się lekka, wodoodporna kurtka  przeciwdeszczowa która uchroni nas przed nagłymi opadami deszczu. 


Jak widzimy wybór odpowiedniej odzieży roboczej to nie taka łatwa sprawa. Musimy wziąć pod uwagę rodzaj wykonywanej pracy, warunki atmosferyczne  a tak zagrożenia jakie mogą nam towarzyszyć. Jednolicie dobrany strój roboczy jest wizytówką firmy dlatego warto dokonać świadomego wyboru. Pamiętajmy również że komfort podczas pracy, pozytywnie wpływa na naszą wydajność. W naszym sklepie bhp znajdą Państwo odzież roboczą odpowiednią na każdą porę roku. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą oferowanych przez nas produktów.