Odzież i obuwie robocze i ochronne - czym się różnią, jak wybrać odpowiednie do prac? 

 

Każdy pracownik ze względów bezpieczeństwa i przepisów BHP powinien mieć zapewnioną odzież i obuwie ochronne lub robocze w zależności od rodzaju wykonywanej pracy.
Dość często te dwa typy odzieży są ze sobą mylone, zatem czym się różnią? 

 

Odzież ochronna i obuwie ochronne 

Mają na celu ochronę pracownika przed różnymi zagrożeniami wpływającymi na życie lub zdrowie. Ten typ odzieży i obuwia musi posiadać odpowiedni atest, natomiast odzież robocza nie. Występują różne rodzaje w zależności od branży i specyfiki zawodu m.in. nieprzemakalna, antyelektrostatyczna, żaroodporna, mrozoodporna, kwasoodporna, olejoodporna. 

Odzież roboczą i ochronną kupisz tutaj:

Odzież i obuwie robocze 

W odróżnieniu od odzieży i obuwia ochronnego zastępuje lub chroni własne ubrania i buty pracownika. Ten rodzaj odzieży chroni przed przyspieszonym niszczeniem ubrań osobistych lub zabrudzeniem ich substancjami nieszkodliwymi dla zdrowia człowieka. 

Dobór odzieży i obuwia roboczego uzależniony jest od specyfiki wykonywanej pracy, powinny one być wydane przez pracodawcę.

W skład tego typu odzieży wchodzą: buty robocze, rękawice, kombinezon, kamizelki, koszule, koszulki, spodnie, ogrodniczki, fartuchy, berety, czapki, itd. 

Przy wyborze odzieży i obuwia ochronnego oraz roboczego należy kierować się głównie bezpieczeństwem pracownika, szczególnie w przypadku odzieży i obuwia ochronnego. Ważna jest również jakość wybieranego produktu, wówczas będą one w sposób prawidłowy spełniać swoje zadanie, a także wpłyną na komfort pracownika. 

Obuwie robocze i ochronne kupisz tutaj.