Jaka odzież robocza dla budowlańca?


Praca na budowie wiąże się z licznymi niebezpieczeństwami, które mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie a nawet i życie, dlatego przed przystąpieniem do tego typu prac powinniśmy się zaopatrzyć w odpowiednią odzież roboczą, a także wszelkie środki ochrony indywidualnej. Strój budowlańca powinien być wyprodukowany z wysokiej jakości materiałów, zapewniać wymaganą ochronę, a także swobodę w poruszaniu się. Tego rodzaju odzież robocza jest dostępna w naszym sklepie bhp.  

Jaka powinna być odzież robocza budowlana?

Ubranie robocze budowlane narażone jest na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne dlatego ważne jest aby cechowało się wysoką odpornością na zużycie. Budowlaniec wykonujący swoją pracę na świeżym powietrzu musi liczyć się ze zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi, dlatego też w zależności od pory roku na rynku istnieje wiele ciekawych rozwiązań do pracy na upalne dni, opady deszczu czy skrajnie niską temperaturę. Nasz sklep bhp oferuje szerokie spektrum ochrony pracowników budowlanych od tradycyjnej odzieży roboczej, przez buty robocze, rękawice ochronne po środki ochrony indywidualnej jak  kask budowlany, nauszniki ochronne, okulary ochronne itp. Ponadto odzież robocza powinna być solidna i praktyczna, posiadać dużą ilość funkcjonalnych kieszeni, które przydadzą się do  przechowywania odpowiednich narzędzi ułatwią i przyspieszą pracę. Aktualnie do produkcji ubrania roboczego dla budowlańca wykorzystuje się innowacyjne szwy, które odpowiadają za trwałość materiału, dzięki czemu jest on mocny i nie przeciera się. Praca budowlańca bardzo często wykonywana jest w pozycji klęczącej, dlatego warto jest zwrócić uwagę podczas wyboru spodni roboczych na obecność nakolanników wykonanych z odpornego na zużycie specjalnego materiału. Podstawowy strój roboczy dla budowlańca składa się z takich elementów jak: obuwie robocze wysokie do kostki czyli trzewiki robocze, spodnie robocze na szelkach typu ogrodniczki, t-shirt, kurtka robocza, rękawice ochronne, kask, czapka. Profesjonalnie dobrana odzież robocza  budowlana musi spełniać podstawowe wymogi bezpieczeństwa i komfortu. Dostępne są w europejskiej numeracji damskiej i męskiej dzięki czemu każdy może znaleźć krój i rozmiar idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb. Praca na budowie nie należy o najczystszych dlatego odzież robocza budowlana powinna być wyprodukowana z łatwozmywalnych materiałów dzięki czemu będziemy mogli utrzymać odzież w czystości. Kolejną kwestia na jaką warto zwrócić uwagę są również elementy odblaskowe naszyte na odzieży roboczej budowlanej, które zapewnią nam bezpieczeństwo w warunkach ograniczonej widoczności. Można także postawić na odzież roboczą odblaskową. 

Buty robocze budowlane - jaki kupić do pracy na budowie?

Jeżeli chodzi o obuwie robocze budowlane powinno one chronić przed różnego rodzaju uderzeniami, a także sięgać do kostki aby zapewnić jej stabilizację i chronić przed skręceniem. Tutaj doskonale sprawdza się trzewiki robocze. Podeszwa powinna wykazywać właściwości antypoślizgowe, która świetnie się sprawdzi  w czasie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Ze względu na różnorodne warunki jakie panują na budowie, nasz sklep bhp poleca aby zaopatrzyć się w buty robocze z podnoskiem ochronnym i wkładka antyprzebiciową np buty robocze S1P lub model wyższe z dodatkowa impregnacją, która zabezpiecza but przed szybkim przemoczeniem. Mowa tu o butach roboczych S3. 

Odzież robocza budowlana prócz bezpieczeństwa i komfortu może spełniać również formę reklamy dla pracodawcy. Coraz częściej w ramach marketingu firmy stosuje się nadruki na odzież  roboczą z logo, które stanowią idealną wizytówkę każdego przedsiębiorstwa. Dbając o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników, każdy pracodawca powinien zapewnić im odpowiednio dobraną odzież roboczą i środki ochrony indywidualnej. W tym celu zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego internetowego sklepu bhp, w którym posiadamy szeroki wybór spodni roboczych, kurtek ochronnych, butów roboczych budowlanych i wszystkich innych niezbędnych elementów dla każdego budowlańca jak np rękawice robocze. Zapraszamy do naszej hurtowni bhp !