UBRANIE ODBLASKOWE - CZYM SIĘ KIEROWAć PRZY JEGO WYBORZE?

 

Tak naprawdę o wypadku  decydują sekundy. Chwila nieuwagi. Awaria systemu. Ciemność. W takich chwilach najważniejsza jest błyskawiczna reakcja, którą gwarantuje odzież odblaskowa. Wysokie parametry odbicia światła alarmują o obecności pracowników na tyle szybko, by zapobiec kryzysowym sytuacjom. Jednak samo bezpieczeństwo może okazać się niewystarczające - niezależnie od tego, czy mowa o skrajnych warunkach pogodowych, czy o ciężkiej maszynerii, kurtki, spodnie i kamizelki muszą równocześnie oferować też wysoki poziom komfortu.

Efektywność w pracy, dzięki odzieży ostrzegawczej

 

Jeżeli szukasz ochrony, która będzie z Twoimi pracownikami nieustannie, to potrzebujesz czegoś, co zadba o ich wygodę. Ograniczenie swobody ruchów może się znacznie spowolnić pracę, doprowadzając do wysokich strat. Modele z dokładnie opracowanym układem kieszeni usprawnią każdą operację. W kurtkach w szczególności wyspecjalizowana kieszeń na identyfikator sprawi, że pracownik będzie mógł potwierdzić swoją tożsamość, nie tracąc cennych sekund na szukaniu dokumentów. W spodniach uchwyty na narzędzia mogą się okazać nieocenione podczas codziennych zadań. Jeżeli chodzi o dopasowanie to większość modeli jest wyposażona w różne metody regulacji – od zapięć na rzepę po sznurki ściągające w pasie, ale podstawą pozostaje odpowiednio dobrany rozmiar.

 

 

Jak zapewnić najwyższy poziom komfortu?

 

Wybierając konkretny model trzeba zwrócić uwagę na to, w jaki warunkach będzie odbywać się codzienna praca. Jeżeli istnieje prawdopodobieństwo narażenia na wysokie lub niskie temperatury, musimy pomyśleć o odpowiedniej termoizolacji. Pikowana poszewka czy ocieplany kaptur w kurtkach to podstawowe, ale niezawodne rozwiązania na ochronę przed chłodem. Wodoodporny materiał w szczególności na szwach umożliwi kontynuowanie zadań nawet w skrajnych warunkach pogodowych. Dodatkowo ubrania nie powinny być oddychające, więc najwyższej jakości odzież ochronna odblaskowa jest wykonana z trójwarstwowego, ale lekkiego Softshellu oraz posiada wywietrzniki na bokach.

 

 

Najwyższe parametry odblaskowości

 

Podstawową funkcją odzieży roboczej jest przede wszystkim bezpieczeństwo. Zgodnie z normami odzież ostrzegawcza musi sygnalizować obecność użytkownika w warunkach niebezpiecznych przy świetle dziennym, nocnym i reflektorów. Dlatego odzież powinna mieć dużą powierzchnię odblaskową, zapewnioną przez odpowiednie taśmy. Duża refleksyjność z reguły łączy się z cięższym i nieoddychającym materiałem, więc wtedy warto zwrócić uwagę na wywietrzniki. Wysoką widoczność zapewnia strategicznie umiejscowiona taśma odblaskowa, szczególnie jeśli została naniesiona termotransferowo. Ten sposób daje gwarancje, że pozostanie na swoim miejscu niezależnie od ilości prań.

 

 

Dopasowanie do indywidualnych potrzeb

 

Odzież odblaskowa bhp ma za zadanie zapewnić bezpieczeństwo w skrajnie różnych warunkach, dlatego tak ważny jest szeroki zakres modeli. Polarowe podbicie będzie kompletnie zbędne podczas letniej budowy, a zimą wyższa odblaskowość stanie się o wiele ważniejsza od oddychającego materiału. Jednak niezależnie od wymagań w naszym sklepie internetowym jest dostępna odzież odblaskowa do każdego miejsca pracy.