Odzież robocza to jak wiadomo podstawa bezpiecznej i komfortowej pracy dlatego bardzo ważne jest aby była ona należycie dopasowana do wszelkich czynników takich jak np. środowisko naszej pracy jak również panujące warunki atmosferyczne. Sklep i hurtownia Optimum BHP w swojej ofercie przygotował dla Państwa liczne propozycje biorąc pod uwagę zróżnicowane zapotrzebowania poszczególnych grup zawodowych. Jednym z popularniejszych rozwiązań może okazać się odzież ochronna do mroźni, która swoje zastosowanie znajdzie, jak sama nazwa wskazuje podczas pracy w niskich temperaturach. Odpowiedni wybór ubrania do mroźni ma bardzo duży wpływ na zdrowie pracownika dlatego szczególnie ważne jest aby był to bardzo przemyślany wybór. Przede wszystkim warto przypomnieć, że praca w skrajnie niskich temperaturach bez zastosowania odpowiedniej odzieży bhp może doprowadzić do wychłodzenia organizmu pracownika w efekcie czego nie tylko nie będzie on był w stanie wykonywać swoich obowiązków ale również poważnie i długotrwale odbić się to może na jego zdrowiu.  Odzież robocza do mroźni chroni użytkownika przed przeziębieniem, występowaniem poważniejszych chorób z nim związanych, a nawet przed odmrożeniem czy chorobami dróg oddechowych. Na co zatem warto zwrócić uwagę wybierając ubrania do mroźni i chłodni?

Komfort to podstawa! Sklep online poleca wygodne i ciepłe ubrania do pracy w chłodni i w mroźni.

Najważniejszą kwestią jest oczywiście fakt, aby odzież ochronna do mroźni i na chłodnię była w stanie zapewnić nam odpowiedni komfort termiczny aby uchronić nas przed niekorzystnym działaniem bardzo niskiej temperatury. W tym przypadku należy skorzystać z oferty na ubrania bhp ocieplane w której znajdziemy ciepłe kurtki, spodnie zimowe czy bluzy i polary. Ważne jest aby odzież ochronna do mroźni była w stanie zasłonić każdą część ciała dlatego prócz ubrań należy również sięgnąć po odpowiednie obuwie bhp, rękawice robocze jak również środki ochrony głowy takie jak czapka czy kominiarka, a to wszystko w wersji ocieplanej. Z doświadczenia wiemy, że w tym przypadku dużym zainteresowaniem cieszą się również kombinezony robocze ocieplane, które są w stanie zapewnić nam ochronę praktycznie od stóp do głowy bez obawy, że jakaś część ciała zostanie odsłonięta np. podczas pracy na kolanach czy unoszeniu rąk do góry. Odzież do pracy na mroźni i chłodni powinna być również bardzo wygodna, ponieważ w przeciwnym wypadku może negatywnie wpłynąć na wydajność pracownika oraz jakość wykonywanej przez niego pracy. Przydatna w tym przypadku może okazać się szeroka gama rozmiarów w jakiej oferowane są ubrania ochronne do mroźni w naszym sklepie online dzięki której każdy zainteresowany klient z łatwością będzie w stanie wybrać coś dla siebie. Kompletując strój ochronny do pracy w niskich temperaturach przydatna może okazać się na także odzież termoaktywna, która będzie stanowić doskonałą podstawę całego ubioru oraz wykorzystywana jest jako jedna z jego warstw. Zapewnienie należytej izolacji termicznej jest możliwe dzięki wykorzystaniu odpowiednich materiałów na co warto zwrócić uwagę wybierając odzież do mroźni i chłodni. Kolejnym ważnym aspektem są właściwości wodoodporne dzięki którym unikniemy kontaktu swojej skóry z wilgotnym lub zimnym materiałem. 

Czy odzież ochronna do mroźni i chłodni powinna spełniać jakieś normy bezpieczeństwa? Internetowy sklep Optimum BHP z ofertą na bezpieczne ubrania do pracy!

Jako, że ubrania do pracy na mroźni i chłodni mają duży wpływ na zdrowie pracownika ważne jest aby wybierać wyłącznie te modele, które spełniają określone normy bezpieczeństwa co będzie najlepszym potwierdzeniem wysokiego poziomu ochrony jaki są w stanie nam zapewnić. Odzież ochronna do mroźni i chłodni czyli odzież chroniąca przed zimnem to taka, która spełnia normy EN 342. Warto jednak pamiętać, że to po jakie ubrania w tym przypadku sięgniemy zależeć będzie również od tego na jakie temperatury będziemy faktycznie narażeni. Jeżeli przyjdzie nam pracować w temperaturach powyżej 5oC wystarczy nam odzież I kategorii ponieważ w tym przypadku narażeni jesteśmy na niski poziom zagrożenia dlatego sprawdzą się modele z normą EN 14058. W przypadku kiedy temperatura jest zdecydowanie mniejsza niż 5oC niezbędna okaże się odzież zapewniająca izolacje cieplną na poziomie 0,310 (m2K)/W spełniająca wspomnianą wcześniej normę EN 342.

Bogata oferta na ubrania do pracy w mroźni i chłodni- sklep Optimum BHP poleca odzież odporną na działanie niskiej temperatury

Kompletując strój ochronny do pracy na mroźni i chłodni mają Państwo do wyboru produkty w szerokiej gamie kolorów, dzięki czemu łatwiej będzie nam dopasować coś do swoich upodobań czy skompletować jednolity uniform. Ponadto, posiadamy ciepłą odzież do mroźni od znanych i cenionych na rynku producentów takich jak Portwest, Snickers Workwear, Ardon, Projob, CXS Canis czy Delta Plus. Jako, że z naszych obserwacji wynika, iż często branym pod uwagę aspektem jest również cena, ubrania do mroźni i chłodni oferowane są także w dużym przedziale cenowym co umożliwi nam dostosowanie ich do swoich możliwości finansowych. Sklep i hurtownia Optimum BHP jest przekonany, że w swojej ofercie na odzież ochronną do chłodni i mroźni każdy zainteresowany klient, nawet ten najbardziej wymagający będzie w stanie wybrać coś dla siebie. Polecamy oraz zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z pełną ofertą!