Odzież robocza do pracy podczas upałów

Wysokie temperatury dla wielu z nas to najlepsza z możliwych warunków pogodowych. Upały mogą myć jednak uciążliwe, zwłaszcza gdy nasza praca zmusza nas do wykonywania jej na świeżym powietrzu. Każdy pracodawca zobowiązany jest do zapewnienia swoim pracownikom napojów, sprawnej klimatyzacji jak również odzieży roboczej właściwej do panujących warunków atmosferycznych. Zgodnie z przepisami bhp, upały nie zwalniają nas ze stosowania odzieży ochronnej chroniącej nas przed możliwymi urazami mechanicznymi. Jak zatem zapewnić pracownikom wysoki  komfort pracy, jeżeli muszą oni zmagać się z bardzo wysokimi temperaturami ? 

Jakie ubranie robocze na lato jest najlepsze? 

Istnieje grupa prac, które wymagają szczególnej uwagi pracodawcy w upalne dni czyli takie które są szczególnie niebezpieczne i wymagają wysokiego poziomu sprawności psychofizycznej. Aby uniknąć dodatkowego cieplnego obciążenia organizmu bardzo ważne jest odpowiednie dobranie odzieży roboczej na lato. Każdy pracodawca zobowiązany jest do zaopatrzenia swoich pracowników w środki ochrony indywidualnej nie obciążając przy tym finansowo pracownika o czym mowa jest w art. 237(6) Kodeksu Pracy. Bardzo często zdarza się jednak tak, że pracownicy niezależnie od pory roku wykonują swoją pracę w takiej samej odzieży roboczej przez co decydują się na jej ściągnięcie i prace bez zabezpieczenia podczas wysokich temperatur. Pokazuje nam to jak ważne jest odpowiednie dobranie odzieży roboczej i ochronnej na lato na podstawie wywiadu stanowiskowego, aby zapewniała ona pracownikom określoną ochronę i wysoki komfort użytkowania. Aby uniknąć dyskomfortu i nadmiernego pocenia się pracownika zaleca się wybór odzieży roboczej letniej wyprodukowanej z przewiewnych materiałów a także butów roboczych na lato najlepiej z wkładką termiczną. Zapewne wielu z nas myśli, że najlepszym rozwiązaniem na upały będzie odzież robocza bawełniana ponieważ jest przewiewna, należy jednak pamiętać że szybko chłonie ona wilgoć i długo ją oddaje przez co pracownik chodzi ubraniach wilgotnych. Lepszym rozwiązaniem okaże się odzież wykonana z mieszanki poliestru i bawełny z tego względu że szybciej schnie i jest elastyczniejsza. Odzież robocza na lato z włókna bio-celulozowego posiada wysokie zdolności regulacji wilgotności, jest miękka i wykazuje właściwości oddychające. Absorbuje do 50% więcej wilgoci w porównaniu do standardowych włókien bawełnianych. Podczas upałów odzież robocza bardzo szybko traci świeżość co negatywnie wpływa na higienę osobistą, wygląd pracownika  i komfort pracy. Aby nie dopuścić do takich sytuacji, pracodawca może zainwestować w profesjonalny serwis wynajmu odzieży roboczej, który gwarantuje regularne pranie i konserwowanie ubrania, a pracownikom zapewni świeżość i higienę. Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, które oszczędzi dużo naszego czasu i zadba o zachowanie wszystkich właściwości ochronnych. Pamiętajmy że prawidłowo dobrana i serwisowana odzież robocza może mieć ogromny wpływ na jakość pracy jak również na stan zdrowia pracownika.

Jaką odzież roboczą na lato poleca nasza hurtownia i sklep bhp?

Do pracy nasz sklep bhp poleca odzież robocza na lato z cienkich, przewiewnych a zarazem wytrzymałych materiałów. Godne polecenia są spodnie robocze np Issa Industrial Starter które są wykonane z bawełny i elastanu. To wygodne i elastyczne spodnie robocze męskie na lato i nie tylko. Doskonale sprawdzają się też do pracy spodnie robocze Portwest . W naszym internetowym sklepie bhp bardzo popularne sa np spodnie Portwest DX4 doskonałe jako spodnie na lato. Wygodne, komfortowe i wytrzymałe spodnie i odzież robocza Portwest tej serii jest niezwykle atrakcyjna. Odwiedzając sklep Optimum BHP warto także zobaczyć propozycje spodni roboczych Snickers  wśród których znajdziemy spodnie robocze męskie i damskie bez lub z kieszeniami kaburowymi. Na lato sprawdzą się także krótkie spodnie robocze . W lato klienci chętnie kupują także koszulki t-shirt, i czapeczki z daszkiem, które osłonią głowę przed słońcem. Uzupełnieniem odzieży roboczej są okulary ochronne przeciwsłoneczne które zadbają o nasz wzrok.  Doskonałym sposobem na ochłodę jest stosowanie kamizelki chłodzącej CV01 Portwest  czy czapka / wkład chodzący do kasku CV03 Portwest. Zdecydowanie te i inne pozycje dostępne w naszej hurtowni bhp to doskonała opcja odzieży roboczej na lato.

Jakie buty robocze na lato poleca nasz sklep BHP?

Zdecydowanie do pracy na lato polecamy klientom sandały robocze, których konstrukcja sprawia, iż te buty robocze są przewiewne i bardziej oddychające niż  np trzewiki robocze. doskonale sprawdzą się także tekstylne lekkie buty robocze. Obuwie dostępne w naszym sklepie bhp są dostępne dla osób pracujących na zakładach pracy, w służbie zdrowia czy na budowie. Buty robocze na lato należy dobrać do stanowiska pracy i zagrożeń jakie na nim panują. Zdecydowanie ciekawa propozycją są lekkie buty robocze PORTWEST FT16 OlymFlex Barcelona S1P czy obuwie FT36 S1P Compositelite Spey Trainer. Z tańszych modeli można znaleźć kilka ciekawych propozycji  na buty Urgent   lub ciekawe sa obuwie robocze Polstar jak np buty Bearfield  lub buty robocze Procera.  Z droższych butów warto pomyśleć o butach Uvex, niezwykle wygodne i innowacyjne buty Solid Gear . 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu bhp, w którym znajdziemy odzież roboczą i ochronną idealną na lato. Wysokie temperatury staną się mniej uciążliwe jeżeli zadbamy o odpowiednio dobraną odzież odporną na pracę w upalne dni.