Systemy automatyki przemysłowej


Automatyka w najprostszym ujęciu to różnego rodzaju systemy, urządzenia i oprogramowanie, którego zadaniem jest sprowadzenie roli człowieka do minimum. Automatyka maszyn pozwala znacznie zmniejszyć zatrudnienie i obniżyć koszty produkcji.  Jest to pojęcie znacznie szersze niż sama linia produkcyjna wyposażona w roboty, które przykładowo montują jakiś element z części składowych.  System automatyki maszyn obejmuje o wiele więcej czynności – między innymi kontroluje szybkość i jakość pracy, z wielką precyzją odrzuca elementy wadliwie wykonane, kontroluje współpracę nie tylko pomiędzy urządzeniami ale również między działami w zakładzie produkcyjnym. Automatyka maszyn wiążę się integralnie ze zaawansowanym oprogramowaniem, które kontroluje sam proces montażu, logistykę, wydajność pracy i globalnie steruje całym procesem produkcji od przygotowania części po pakowanie i wysyłkę.

Kto zajmuje się automatyką maszyn?

Procesy automatyzacji produkcji są na tyle złożone, że wymagają współpracy zespołu specjalistów z różnych dziedzin. Firma pro-control.pl jest takim zespołem. Działa na rynku już ponad 30 lat i ma na swoim koncie ponad 1000 sfinalizowanych realizacji. Przygotowaniem projektu automatyki maszyn w pro-control.pl zajmuje się grupa około 20 inżynierów różnych specjalizacji. Wdrażają oni najnowocześniejsze w skali światowej rozwiązania i są w stanie zaprogramować system automatyki przemysłowej niezależnie od branży i wielkości przedsięwzięcia. Pro-control.pl w swojej działalności wykorzystuje programy EPLAN, które gwarantują optymalizację czasu i kosztów tworzenia nowego projektu. Jest to firma która świadczy usługi kompleksowo – począwszy od fazy projektu, poprzez montaż i uruchomienie produkcji aż po monitorowanie i audyt. To sprawdzeni i najwyżej oceniani na rynku specjaliści od automatyki maszyn.

Przykłady wdrożenia automatyki maszyn

Śmiało można powiedzieć, że obecnie automatyka maszyn nie może ominąć żadnej branży. Pro-control.pl ma w swoim portofilo realizację dla klientów z różnych dziedzin. Są tutaj między innymi firmy spożywcze (na przykład cukrownie i gorzelnie), farmaceutyczne, motoryzacyjne, chemiczne kosmetyczne  związane z wytwarzaniem i dystrybucją energii (gaz, paliwa, energia elektryczna), logistyką, ochroną środowiska i przemysłem ciężkim (metalurgia, hutnictwo) oraz wiele innych. Wszystkie te procesy odbyły się w zgodności z międzynarodowymi certyfikatami i zagwarantowały najwyższy możliwy standard.