Kupujesz odzież roboczą? Na to zwróć uwagę

Głównym zadaniem odzieży roboczej jest przede wszystkim zapewnienie wysokiego komfortu użytkowania oraz ochrony przed możliwymi urazami mechanicznymi. Nie zapominajmy  o tym że istnieje różnica pomiędzy odzieżą ochronną a roboczą. Temat ten był już kilkukrotnie poruszony na naszym blogu. Jednak przypomnijmy sobie najbardziej podstawowe informacje z tego obszaru.

Czym zatem charakteryzuje się odzież robocza ? 

Odzież robocza jest to strój, który zastępuje prywatną odzież pracownika narażoną na zabrudzenia lub uszkodzenia podczas pracy. Wiele zawodów, wykorzystuje odzież roboczą jako sposób na dobrą reprezentację firmy, często możemy ją zobaczyć wśród pracowników banków, różnych sklepów czy PKP. U wszystkich pracowników, którzy wykonują swoją pracę na świeżym powietrzu, odzież robocza ma również za zadanie zabezpieczyć nas przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. W odróżnieniu od odzieży ochronnej, ubranie robocze nie musi posiadać specjalnych certyfikatów jakości. Dzięki temu mamy możliwość samodzielnego wyboru stylistyki, w zależności od rodzaju wykonywanej pracy. Każdy pracodawca jest zobowiązany do zaopatrzenia swoich pracowników w odzież roboczą o czym mowa jest w przepisach bezpieczeństwa higieny pracy. Wybiera on rodzaj odzieży, fason, kolor i inne względy estetyczne według własnych upodobań. Istnieją jednak przypadki, w których pracownik sam dokonuje zakupu odzieży roboczej, jednak wszelkie koszty z tym związane powinien ponieść pracodawca. 

Na co zwrócić uwagę kupując odzież roboczą?

Podczas wyboru odpowiedniej odzieży roboczej zwróćmy uwagę na materiał z jakiego została wykonana a także na jej walory ekonomiczne czyli np. możliwość odpinania i dopinania różnych warstw, w zależności od pory roku w jakiej przyjdzie nam pracować. Najpopularniejszą odzieżą roboczą jest tak wyprodukowana z bawełny. Jest to naturalny i przewiewny materiał, który nie powoduje reakcji alergicznych. Jeżeli zależy nam na lepszych właściwościach wodoodpornych zalecamy sięgnąć po bawełnę z domieszką włókien syntytecznych co dodatkowo ułatwi nam usuwanie tłustych plam. Jednorazowa odzież robocza wykonana jest zazwyczaj z polipropyleny lub stylonu. Jeżeli wybieramy ubranie robocze, zwróćmy również uwagę na obecność funkcjonalnych kieszeni, które ułatwią nam pracę, a także na elementy odblaskowe, które zapewnią nam bezpieczeństwo w warunkach ograniczonej widoczności. Każdy pracodawca, który przymierza się do zakupu odzieże roboczej dla swoich pracowników, powinien zapoznać się z ofertą producentów, i wybrać najkorzystniejszą ofertę. Pamiętajmy że zazwyczaj podczas kupowania większej ilości ubrań, możemy liczyć na niższą cenę. Coraz częściej wybieranym rozwiązaniem jest zrobienie takich zakupów przez internet, gdzie jest możliwość szycia  ubrania na wymiar. Dodatkowo możemy umieścić na odzieży roboczej logo firmy, dzięki czemu będzie ona również spełniać świetną formę reklamy. 

W naszym sklepie bhp znajdą Państwo szeroki wybór odzieży roboczej począwszy od spodni roboczych przez buty robocze, skończywszy na kurtkach czy kombinezonach. Posiadamy produkty wielu cenionych producentów, dostępnych w różnym przedziale cenowym, skierowanych dla kobiet jak i mężczyzn. Zapraszamy !