Myjki ciśnieniowe od wielu lat cieszą się wielką popularnością. Wśród renomowanych producentów tego typu urządzeń, warto zwrócić uwagę na dwie firmy: Bosch oraz Karcher. W dzisiejszym wpisie chcielibyśmy porównać modele obu tych firm. Wybrane przez nas urządzenia są w podobnym przedziale cenowym. Zapraszamy do naszego poradnika, z którego dowiesz się, które urządzenie jest lepsze.

Poznaj myjki ciśnieniowe Karcher i Bosch

W świecie myjek ciśnieniowych, marki Karcher i Bosch zdecydowanie wyróżniają się na tle konkurencji. Te dwie firmy zyskały reputację producentów wysokiej jakości sprzętu, który stanowi niezastąpioną pomoc w utrzymaniu czystości w naszych domach i ogrodach. Chociaż obie marki są znane z produkcji wysokiej jakości maszyn, to jednak różnią się pod wieloma względami, które warto zrozumieć przed podjęciem decyzji o zakupie.

Konstrukcja i Przenośność:

Myjki ciśnieniowe Bosch znane są ze swojej kompaktowej konstrukcji, co ułatwia ich przechowywanie, gdy nie są używane. Ergonomiczne uchwyty tych myjek sprawiają, że są one łatwe do przenoszenia podczas użytkowania. Z kolei myjki Karcher są wyposażone w duże koła i solidne uchwyty, co czyni je idealnymi do przemieszczania się i wykonywania zadań w terenach o nierównym podłożu.

Moc i Wydajność:

Obie marki oferują modele elektryczne i spalinowe. Myjki Bosch są cenione za niski poziom hałasu i wydajne silniki, co sprawia, że są świetnym wyborem dla osób ceniących spokojne doznania podczas sprzątania na świeżym powietrzu. Natomiast myjki Karcher są znane z wyższej mocy i możliwości ciśnieniowych, oferują również szereg dysz i akcesoriów do spersonalizowania zadań czyszczenia.

Trwałość i Konserwacja:

Zarówno Bosch, jak i Karcher oferują modele z trwałymi, wysokiej jakości komponentami zaprojektowanymi do wytrzymałego użytkowania. Myjki Bosch mają funkcje automatycznego wyłączania silnika w celu zapobiegania przegrzewaniu i uszkodzeniom, podczas gdy myjki Karcher są wyposażone w wysokiej jakości pompy, które są łatwe do konserwacji i serwisowania.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze myjki ciśnieniowej

Myjka ciśnieniowa to urządzenie, które może Ci pomóc w utrzymaniu czystości w domu i ogrodzie. Dzięki niej szybko i łatwo usuniesz zabrudzenia z kostki brukowej, elewacji, samochodu czy roweru. Ale jak wybrać myjkę ciśnieniową, która będzie dla Ciebie odpowiednia?

Przeznaczenie

Na początek zastanów się, do czego będziesz używać myjki. Jeśli chcesz ją wykorzystać do czyszczenia twardych powierzchni, takich jak kostka brukowa czy elewacja, wybierz model o ciśnieniu powyżej 150 barów. Do mycia samochodu, szyb czy innych delikatnych powierzchni wystarczy model o ciśnieniu 100-149 barów.

Ciśnienie i moc

Im wyższe ciśnienie wody i moc urządzenia, tym silniejszy będzie natrysk. Dzięki temu łatwiej usuniesz nawet uporczywe zabrudzenia.

Wydajność tłoczenia

Wydajność tłoczenia określa, ile wody w ciągu minuty może wypompować myjka. Im wyższa wydajność, tym szybciej będziesz mógł umyć daną powierzchnię.

Temperatura

Niektóre myjki ciśnieniowe mogą generować natrysk wody w podwyższonej temperaturze. Jest to przydatne do usuwania najbardziej uporczywych zabrudzeń.

Wyposażenie

Myjki ciśnieniowe mogą być wyposażone w różne dysze, lancy i szczotki. Do codziennego użytku w domu wystarczy podstawowa dysza rotacyjna. Przy myciu samochodu przydadzą się lanca pionowa, spryskująca i szczota z miękkim włosiem. Jeśli chcesz używać detergentu, wybierz model ze wbudowanym pojemnikiem na środek czyszczący.

Inne kwestie

Zwróć uwagę na konstrukcję myjki. Ważne, by była ergonomiczna i łatwa w przenoszeniu. Przydatne mogą być również kółka, które ułatwią Ci manewrowanie urządzeniem.

Myjka ciśnieniowa Karcher K7 POWER

Myjka ciśnieniowa Karcher K7 Power to wydajne urządzenie przeznaczone do częstych prac czyszczących oraz usuwania dużych zabrudzeń. Dzięki silnikowi chłodzonym wodą myjka jest zdolna do radzenia sobie z zanieczyszczeniami na różnych powierzchniach, takich jak ścieżki, obszary wokół basenów, rowery czy duże samochody.

Wyposażona jest w praktyczny pistolet spustowy z systemem szybkozłącza Quick Connect, wąż wysokociśnieniowy o długości 10 metrów oraz filtr wody, który chroni pompę.

Dodatkowo urządzenie posiada lancę spryskującą Vario Power oraz lancę z dyszą rotacyjną, które umożliwiają regulację ciśnienia i skracają czas pracy przy uporczywych zanieczyszczeniach.

Myjka K7 Power oferuje także system podawania środka czyszczącego Plug 'n' Clean, uchwyt teleskopowy wykonany z wysokiej jakości aluminium i funkcję przechowywania akcesoriów na obudowie urządzenia.

Myjka ciśnieniowa Bosch GHP 5-55 PROFESSIONAL

Myjka ciśnieniowa Bosch GHP 5-55 Professional to wydajne urządzenie przeznaczone do profesjonalnego usuwania trudnych zabrudzeń, nawet w trudnych warunkach. Dzięki mocy 2200W i maksymalnym ciśnieniu 130 bar zapewnia doskonałe efekty czyszczenia. Wyposażona jest w innowacyjny system AUTO-STOP, który minimalizuje zużycie prądu i wody, znacząco przedłużając żywotność pompy. Solidna konstrukcja z metalowej pompy oraz mosiężnej pompy korbowodowej z tłokami ze stali nierdzewnej gwarantuje wysoką wydajność tłoczenia oraz długą żywotność urządzenia.

Myjka posiada funkcje samozasysania, umożliwiającą czerpanie wody z różnych zbiorników, a także jest zbudowana tak, aby można było z niej korzystać zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej, co zwiększa komfort użytkowania. Dodatkowym atutem jest wbudowany filtr do wody, który zapewnia bezawaryjność, oraz metalowa lanca z regulacją strumienia wody, co umożliwia dostosowanie rozpylania wody do konkretnego zadania. W myjce zamontowano także zbiornik na detergent z regulacją dozowania, co ułatwia aplikację środków czystości na czyszczoną powierzchnię.

Gumowy wąż ciśnieniowy o długości 8 metrów, wzmocniony stalą, zapewnia duży zasięg pracy. Praktyczne są też zintegrowane uchwyty na osprzęt oraz przewód zasilający, ułatwiające przechowywanie urządzenia. Teleskopowy uchwyt główny ułatwia manewrowanie myjką i zmniejsza miejsce potrzebne do jej przechowywania oraz transportu.

Podobieństwa między myjką ciśnieniową Karcher a Bosch

 • Przeznaczenie: Oba urządzenia są przeznaczone do ciężkich prac i usuwania uporczywych zabrudzeń.
 • System Filtracji: Oba modele są wyposażone w zintegrowany filtr wody, co zabezpiecza pompę przed zanieczyszczeniami.
 • Funkcje Dodatkowe: Oba modele mają różne dysze i funkcje, które pozwalają dostosować sposób mycia do różnych typów zanieczyszczeń.
 • Uchwyt: Obydwa mają teleskopowe uchwyty, które ułatwiają transport i przechowywanie urządzenia.
 • Przechowywanie Akcesoriów: Oba modele oferują możliwość przechowywania akcesoriów na obudowie urządzenia.

Różnice między myjką ciśnieniową Karcher a Bosch

 • Moc Silnika: Bosch ma silnik o mocy 2200W, podczas gdy Karcher ma silnik chłodzony wodą o mocy 3000W.
 • Ciśnienie: Karcher oferuje większe ciśnienie robocze (maks. 180 bar), w porównaniu do Bosch (maks. 130 bar).
 • Wydajność: Wydajność tłoczenia wody w modelu Karcher to maks. 600 l/h, podczas gdy Bosch oferuje 8,7 l/min (co daje około 522 l/h).
 • Wąż: Karcher ma 10-metrowy wąż, podczas gdy Bosch ma 8-metrowy wąż wzmocniony stalą.
 • Temperatura Wody: Karcher może obsłużyć wodę o temp. do 60°C, w porównaniu do 40°C w Bosch.
 • Podawanie Środka Czyszczącego: Karcher używa systemu Plug 'n' Clean, podczas gdy Bosch ma wbudowany zbiornik na detergent z regulacją dozowania.
 • Funkcje Energooszczędne: Tylko model Bosch ma funkcję AUTO-STOP, która minimalizuje zużycie prądu i wody.
 • Orientacja pracy: Model Bosch może pracować zarówno w pionie, jak i poziomie.
 • Waga: Bosch jest nieco cięższy (19,4 kg) w porównaniu do Karcher (17,5 kg).
 • Ochrona: Bosch ma wysoki stopień ochrony IPX5, który nie jest wspomniany w modelu Karcher.

Myjki ciśnieniowe w sklepie Clinus.pl

Jeśli zastanawiasz się, gdzie znaleźć najlepsze urządzenia do sprzątania i pracy w ogrodzie, to na Clinus.pl znajdziesz wszystko, co potrzebujesz do utrzymania porządku w domu i ogrodzie, w jednym miejscu.

Masz zamiar kupić mop parowy Karcher? Doskonale, to właśnie tu znajdziesz dokładne informacje na temat jego zastosowania. A może potrzebujesz kosiarki do trawnika?

W ofercie Clinus.pl znajdziesz myjki ciśnieniowe, traktorki ogrodowe, myjki do okien i szorowarki. Każde urządzenie jest dokładnie opisane, abyś mógł wybrać to, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.