Kurtka przeciwdeszczowa - odzież robocza chroniąca przed deszczem

Wiosna jeszcze przed nami jednak kurtka przeciwdeszczowa to element odzieży roboczej, który ma zastosowanie przez cały rok. Bo kurtka przeciwdeszczowa może mieć też inne funkcje. Może być ocieplana, odblaskowa czy trudnopalna.

 

Kurtka przeciwdeszczowa - wodoodporna odzież robocza męska i damska nieocieplana

Podczas ciepłych dni ochrona przed deszczem jest istotna dla wszystkich osób pracujących na dworze. Kurtka przeciwdeszczowa to podstawowy element ubrania roboczego, który można rozszerzyć o spodnie przeciwdeszczowe. Letnia kurtka przeciwdeszczowa jest nieocieplana. Większość modeli to kurtki przeciwdeszczowe z kapturem, jednak nasz sklep bhp oferuje także kurtki przeciwdeszczowe bez kaptura. Popularne w tej kategorii to np. kurtki softshell.  Są to wodoodporne kurtki bhp które są także oddychające i wiatroodporne. Kurtka przeciwdeszczowa może być prosta i tania wykonana z nylonu lub poliuretanu.  Może to być też kurtka wiatrówka która jest powlekana PCV lub jest wykonana z tkaniny Oxford.  Popularna jest także kurtka Portwest z tkaniny Sealtex. Większość modeli to kurtka przeciwdeszczowa męska jednak w ofercie naszej hurtowni i sklepu bhp znajdziemy też odzież roboczą damską w tym kurtkę przeciwdeszczową dla kobiet.

 

Kurtka przeciwdeszczowa odblaskowa

Osoby pracujące w budownictwie, na kolei czy w transporcie muszą być widoczne. Kurtka przeciwdeszczowa dla takich osób jest odblaskowa. Odzież robocza taka ma zapewniać ochronę przed opadami a także ma zapewnić widoczność na doskonałym poziomie, co poprawia bezpieczeństwo pracy. Kurtka przeciwdeszczowa która jest także ostrzegawcza jest najczęściej w żółtym lub pomarańczowym kolorze. Szeroką ofertę ma w tym zakresie Portwest. Ubranie robocze przeciwdeszczowe jest dostępne w wielu kolorach także w niebieskim i granatowym z pasami odblaskowymi. Portwest to lider w produkcji odzieży przeciwdeszczowej  i odblaskowej więc kupują ich kurtkę przeciwdeszczową masz gwarancję jakości. 

Innym popularnym producentem który oferuje kurtki przeciwdeszczowe jest Polstar. Nasz sklep bhp prezentuje ich kurtki przeciwdeszczowe Grosvenor. Polstar o tania odzież robocza doskonała do pracy. Podobną ofertę znajdziemy u producenta Reis.

 

Kurtka przeciwdeszczowa trudnopalna antystatyczna

Kurtka przeciwdeszczowa jest także dedykowana do pracy w cięższych branżach narażonych na elektryczność statyczną i kontakt z iskrami czy płomieniem. Kurtka trudnopalna przeciwdeszczowa to odzież robocza chroniąca przed poważnymi ryzykami, które zagrażają życiu. Na takim ubraniu roboczym nie powinno się oszczędzać. Nasz sklep bhp poleca odzież ochronną Portwest oraz ubranie Snickers ProtecWork. Kurtka przeciwdeszczowa o takich właściwościach tych firm to bezpieczeństwo. Plusem jest także to, iż wiele modeli tych kurtek przeciwdeszczowych jest także  odblaskowych. 

 

Kurtka przeciwdeszczowa męska i damska

To podstawowy podział odzieży roboczej. Większość producentów oferuje  kurtki przeciwdeszczowe unisex zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Nasz sklep bhp oferuje jednak kurtki przeciwdeszczowe damskie. Szczególnie warto zwrócić uwagę na odzież roboczą Portwest i Snickers Workwear.

 

Kurtka przeciwdeszczowa ocieplana

Popularne ubranie robocze zimowe to z pewnością kurtka przeciwdeszczowa ocieplana. Jest to propozycja odzieży ochronnej, która dba o komfort termiczny i zapewnia ciepło podczas chłodnych dni. Kurtka robocza ocieplana ze specjalnym poleczeniem czy też wykonana z technicznych materiałów jest tez kurtką przeciwdeszczowa. Dobrze, aby kurtka miała kaptur. Oferta ocieplanych kurtek przeciwdeszczowych jest bardzo szeroka. Znajdziemy tu także kurtki odblaskowe i trudnopalne, damskie i męskie. Nasz sklep bhp poleca także kurtki przeciwdeszczowe 3w1 czy 5w1.