Rodzaje i funkcje kombinezonów ochronnych


Kombinezony ochronne to odzież robocza osłaniają lub zastępują prywatną odzież pracownika, w celu zabezpieczenia go przed czynnikami biologicznymi, chemicznymi, termicznymi, mechanicznymi a także przed porażeniem prądem. Ta odzież ochronna jest bardzo często  stosowaną formą ochrony ze względu na łatwość użycia a także fakt, że jeden element może zapewnić ochronę dla całego ciała. Na rynku dostępne są kombinezony ochronne jednorazowe lub kombinezony bhp wielokrotnego użytku. W naszym sklepie bhp znajdą Państwo oba modele. Kombinezony jednorazowe, różnią się klasami przenikania szkodliwych substancji skierowanych do prac z czynnikami biologicznymi, a także w razie konieczności stosowania trudnopalnej odzieży. Kombinezony robocze trudnopalne świetnie sprawdzą się w strefach zagrożonych wybuchem, ponieważ zabezpieczą nas przed jego termicznymi skutkami, które mogą powodować ciężkie oparzenia a nawet śmierć. Oprócz kombinezonów niepalnych na rynku w naszym sklepie bhp możemy dostać również kombinezony ochronne kwasoodporne które zapewnią ochronę prze niebezpiecznymi substancjami. Wykonane są zazwyczaj z materiałów tworzyw sztucznych, pokrytych fluorocarbonową powłoką, która stanowi odpowiednią barierę przed kwasami. Dużą popularnością cieszą się również kombinezony robocze multiochronne , które zapewniają szeroki zakres ochrony. W zależności od tego na jakich funkcjach ochronnych nam zależy możemy sięgnąć po kombinezony wodoodporne, trudnopalne, antyelektrostatyczne, kwasoodporne, lub chroniące przed działaniem łuku elektrycznego. Jednorazowe kombinezony ochronne zostały stworzone aby chronić nie tylko ludzi ale również produkty i procesy. Pracowników chronią przed związkami i substancjami chemicznymi, pyłem, włókienkami które stosowane są w ciężkim przemyśle, rolnictwie a także w farbach i lakierach. Produkty i procesy produkcyjne chronią np.  przed zanieczyszczeniami pochodzącymi od personelu. Taka odzież ochronna również zabezpiecza nas przed kontaktem ze stężonymi związkami organicznymi i nieorganicznymi kwasami i zasadami, a także  roztworami soli. Z przeprowadzonych badań wynika również że specjalistyczne materiały z których wykonany jest kombinezon jednorazowy, chroni nas także przed chorobotwórczymi zarazkami i płynami ustrojowymi. 

Jakie zalety posiada kombinezon jednorazowy ?

W zależności od rodzaju tej odzieży roboczej, kombinezon ochronny może być niezwykle prosty jak np kombinezon malarski lub specjalistyczny chroniący przed azbestem, wirusami czy chemikaliami.  Największe ceny kombinezonu ochronnego to:
-> z reguły niska cena
-> zajmuje mało miejsca
-> jest lekki i nie krępuje naszych ruchów
-> bardzo higieniczne rozwiązanie
-> długi okres przydatności użycia
-> idealne własności ochronne
-> prosty sposób utylizacji
-> bark dodatkowych kosztów związanych z naprawą, praniem lub konserwacją.

W naszym sklepie bhp dużą popularnością cieszy się KOMBINEZON OCHRONNY PROS-CHF5W (https://www.optimumbhp.pl/KOMBINEZON-OCHRONNY-PROS-CHF5W-p98563). Przepuszcza on powietrze i parę wodną, dzięki czemu nie dopuszcza do przegrzania się organizmu. Kombinezon ochronny jest zapinany jest na zamek błyskawiczny zakryty ochronną patką,posiada gumkę w talii dzięki czemu idealnie dopasowuje się do naszego ciała. Posiada właściwości antyelektrostatyczne a także dwuczęściowy kaptur, który szczelnie przylega do twarzy. Kombinezon ochronny stanowi barierę ochronną zgodna z kategorią III typu 5 i 6. Spełnia wszystkie normy 13982-1, 13034, 1073-2 oraz 1149-5. Polecamy także kombinezon ochronny Tyvek Expert https://www.optimumbhp.pl/KOMBINEZON-OCHRONNY-TYVEK-EXPERT-500-DUPONT-TYVEKX-CHF5W-p137526

Prócz wyżej opisanego modelu, w naszym sklepie bhp posiadamy również wiele innych kombinezonów ochronnych, które różnią się zastosowaniem, ceną i trwałością materiału. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu i hurtowni bhp.