Rękawice robocze i ochronne - ochrona dłoni w każdej pracy fizycznej

Zapewnienie odpowiedniej odzieży roboczej jak również środków ochrony indywidualnej ma bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo naszej pracy jak również na nasz komfort. Dlatego nasz sklep bhp stawia na edukację w temacie odzieży roboczej i artykułów bhp. Bez wątpienia jednym z podstawowych elementów ochrony pracowników są rękawice robocze, dbające o ochronę naszych dłoni. 

Kiedy stosować rękawice robocze i jakie rękawiczki stosować przy danym zagrożeniu?

Ochrona rąk jest bardzo ważna i rękawice robocze należy stosować w każdej sytuacji kiedy jesteśmy narażeni na kontakt z substancjami chemicznymi i biologicznymi, a także rękawice ochronne powinny być stosowane przez pracowników wszystkich zawodów, które mają styczność z ostrymi narzędziami. Zatem podczas pracy z blachami, nożami czy innymi ostrymi przedmiotami lub też substancjami chemicznymi, olejami czy smarami jesteśmy zobowiązani do korzystania z rękawic ochronnych BHP. Również w sytuacjach, w których temperatura bywa skrajnie niska lub wysoka należy dbać o odpowiednią ochronę dłoni poprzez stosowanie rękawic ocieplanych lub rękawic roboczych termoodpornych.,Także kiedy jesteśmy narażeni na działanie prądu  koniecznie należy stosować rękawice ochronne elektroizolacyjne lub ognia należy sięgnąć po rękawice robocze spawalnicze. 

Podział rękawic roboczych

W zależności od rodzaju zagrożenia jakie może towarzyszyć naszej pracy, na rynku istnieje wiele różnych rękawic ochronnych o innych właściwościach o czym wspominaliśmy powyżej. Są dostępne w naszym sklepie bhp np. rękawice antyprzecięciowe, elektroizolacyjne, spawalnicze. Podział rękawic roboczych dostępnych w naszej hurtowni bhp może wystąpić również ze względu na materiał z jakiego zostały one wykonane .wyróżniamy między innymi rękawice lateksowe, gumowe, nitrylowe, foliowe, dzianinowe lub skórzane. Rękawice ochronne możemy dostać zarówno w wersji jenorazowej jak również wielokrotnego użytku. 

Rękawice ochronne BHP możemy podzielić na 3 kategorie, różniące się stopniem ryzyka:


- Kategoria I- ryzyko minimalne-są ta rękawice robocze chroniące nasz naskórek przed podrażnieniami wynikającymi z kontaktu dłoni z detergentami a także temperaturą do 50oC (np. rękawice gospodarcze)
- Kategoria II-ryzyko średnie- rękawice robocze gwarantują ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi i substancjami chemicznymi
- Kategoria III-ryzyko wysokie- rękawice ochronne chronią nasze dłonie przed poważnymi zagrożeniami wywołanymi chemikaliami,  ostrymi przedmiotami, prądem, a także skrajnymi temperaturami jak i promieniowaniem. 


W naszym sklepie bhp chętnie kupowane są PROCERA X-LATOS RĘKAWICE ROBOCZE POWLEKANE LATEKSEM .Wyprodukowane z czerwonego poliestru, powleczone lateksem w części chwytnej wpływają na doskonałą chwytność produktu. Rękawice robocze Procera X-Latos rozciągliwe i elastyczne dzięki czemu dobrze dopasowują się do naszej dłoni. Spełniają normę CE EN 388. Jeżeli zależy nam na rękawicach skórzanych warto zapoznać się z RĘKAWICE ROBOCZE BUDY CXS CANIS . Rękawice ochronne wyprodukowane zostały z wysokiej jakości skóry licowej bydlęcej, a także szorstkiej włókniny.Usztywniony mankiet oraz anatomiczny kształt wpływa na wygodę noszenia. Są wytrzymałe dobrze chronią nasze dłonie przed otarciami i skaleczeniami. Spełniają norm EN 420, EN 388. Zdecydowanie nasz sklep bhp poleca wytrzymałe rękawice robocze Portwest których wybór jest niezwykle szeroki.  Popularnością cieszą się także rękawice robocze Ardon czy też rękawice CXS Canis. Z tańszych opcji klienci stawiają na rękawice robocze Urgent.


Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu bhp z kategorii rękawic roboczych. Niezależnie od tego jakie rodzaj pracy wykonujemy i ile chcemy przeznaczyć na zakup tego produktu, u nas z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.