Ochrona głowy zgodna z normami BHP

Ochrona głowy podczas pracy to bardzo ważny aspekt, dotyczy to względów własnego bezpieczeństwa jak i np. w gastronomii względów sanitarnych. W ochronę głowy powinni być wyposażeni  pracownicy różnych branż np budowlańcy, drogowcy, osoby pracujące na magazynie, na wysokościach, w gastronomii, przy żywności oraz lekarze, którzy operują. Występują różne rodzaje ochrony głowy takie jak: kaski ochronne, czapki, czepki jednorazowe i wielorazowe, hełmy robocze. Jest bardzo dużo rodzajów hełmów, np: hełmy budowlane

  • do prac na wysokości
  • dla kanalarzy
  • dla górników
  • leśników
  • elektromonterów
  • dla hutników

Czepki wielorazowe i jednorazowe przeznaczone są dla lekarzy oraz osób pracujących w gastronomii. W gastronomii zgodnie z przepisami bhp trzeba mieć czepek. Dotyczy to naszego bezpieczeństwa jak i osób które będą jadły to co my spakujemy lub przygotujemy. Warto przestrzegać tego przepisu, ponieważ w razie kontroli sanepidu można zapłacić wysoką karę. Czepek ochronny potrzebny jest tylko w  miejscu wykonywanej pracy, opuszczając te miejsce naszym obowiązkiem jest ściągnąć go. Unikniemy w ten sposób przeniesienia zarazków. Pracując w innych branżach również przydają się czapki ochronne, które ochronią nam głowę również przed zabrudzeniami.

 

Kupujemy nakrycie głowy dla pracowników - oferta sklepu Optimum BHP

Po ochronne nakrycie głowy dla pracowników należy wybrać się do sklepu lub hurtowni bhp, ponieważ musi spełniać specjalne normy. Jest na rynku hurtownia, która ma dla nas taką ofertę. Posiada w swoim asortymencie czepki ochronne wielorazowe, jednorazowe,  a także kaski ochronne, hełmy ochronne oraz czapki robocze. także wzmacniane skorupą tzw lekkie kaski ochronne czy czapki antyskalpowe. Dodatkowym jej plusem jest to, że nie trzeba się do niej udać osobiście, ponieważ wszystko można zamówić internetowo w jednej z największych hurtowni internetowych z artykułami bhp. Mowa o Optimum BHP. Dzięki temu oszczędzimy sporo czasu. W ciągu paru dni roboczych zamówienie znajdzie się w naszej firmie i będzie można zaopatrzyć pracowników w robocze nakrycie głowy. Przy większej ilości zamówionych produktów na pewno będzie można liczyć na jakiś rabat.