Kiedy zakładać kamizelkę odblaskową?


Jednym z najbardziej popularnych elementów odzieży ochronnej, jak również używanego w celach prywatnych jest kamizelka odblaskowa. Zapewnia nam ona bezpieczeństwo, podczas ograniczonej widoczności lub po prostu w nocy. Ma ona szeroki zasięg zastosowania ponieważ ta odzież robocza odblaskowa używana jest w pracy, ale również powinna się znaleźć w każdym samochodzie. Kamizelka odblaskowa najczęściej stosowana jest na budowie, ponieważ zgodnie przepisami prawa każdy pracownik budowy ma obowiązek jej noszenia w czasie wykonywania pracy dzięki czemu nawet z dużej odległości stajemy się widoczni. W każdej sytuacji czy to praca, czy wyjście na spacer, kiedy znajdujemy się poza terenem zabudowanym warto zaopatrzyć się w kamizelkę odblaskową dla zwiększenia swojej ochrony. Oprócz funkcji ochronnych, kamizelka ostrzegawcza powinna nam również zapewniać pełną swobodę ruchów. 

Jaką kamizelkę odblaskową poleca sklep Optimum BHP

Jeżeli chodzi o jej kolorystykę kamizelkę odblaskową  możemy ją najczęściej dostać w dwóch wariantach: żółtym lub pomarańczowym. Nasz sklep bhp oferuje jednak kamizelki ostrzegawcze także czerwone, niebieskie, granatowe czy zielone. Takie warianty odzieży roboczej odblaskowej oferuje producent Portwest a kamizelki ostrzegawcze Portwest znajdą Państwo tutaj. Kamizelka odblaskowa, tak jak inne elementy odzieży ochronnej, powinna spełniać pewne wymagania, w tym wypadku uregulowane one zostały w  normie EN471. W naszym sklepie bhp możemy znaleźć wiele kamizelek odblaskowych, w różnym przedziale cenowym a także od różnych producentów. Jedną z nich jest Portwest KAMIZELKA EXECUTIVE BERLIN OSTRZEGAWCZA . Prócz ostrzegawczych kolorów posiada również gęsto rozmieszczone pasy odblaskowe czyniąc nas przy tym jeszcze bardziej widocznymi. Z całą pewnością jej atutem są funkcjonalne kieszenie, które mogą znacznie ułatwić nam pracę. Dodatkowo posiada zaczep na kluczę  i miejsce na identyfikator. Kamizelka odblaskowa zapinana jest na zamek błyskawiczny i spełnia wszystkie wymagane normy. Dostępna w bardzo szerokiej rozmiarówce, dzięki czemu każdy zainteresowany jej kupne dopasuje rozmiar idealny dla siebie. Jeżeli jednak szukamy zdecydowanie jak najtańszej wersji, dostępna jest w naszym sklepie bhp również KAMIZELKA OSTRZEGAWCZA URGENT Z PASAMI ODBLASKOWYMI. Wykonana została w 100% z poliestru a jej gramatura wynosi 120 g/m2. Posiada dwa poziome pasy fluorescencyjne, które zapewnią nam doskonałą widoczność. Kamizelka odblaskowa idealnie sprawdzi się wśród drogowców, pracowników porządkowych, a także wszystkim osobom które znajdują się się blisko drogi. Zapinana jest na rzep i spełnia wymagania EN471. 


Jak widzimy kamizelki odblaskowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Jest niezwykle ważnym elementem zarówno w pracy jak i życiu prywatnym dlatego warto zainwestować w taki rodzaj ochrony. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu dotyczącą odblaskowych kamizelek.