Zastosowanie kotary na drzwiach wejściowych do hali magazynowej, w dokach przeładunkowych czy przejściach między poszczególnymi halami produkcyjnymi pozwala znacznie zwiększyć bezpieczeństwo oraz komfort pracy pracowników. Największą z zalet kotar na drzwi z PVC jest ich łatwy montaż oraz stosunkowo niewielka cena. Gdzie wobec tego mogą być one dokładnie stosowane i jakie są inne ich zalety?

Gdzie mogą być stosowane kotary drzwiowe z PVC?

Zastosowanie kotary z PVC na drzwiach jest niezwykle szerokie. Mogą one być z powodzeniem montowane bowiem w niemal każdej branży, stanowiąc dodatkową barierę oprócz standardowych drzwi, która oddziela dane pomieszczenia od siebie, jednocześnie nie utrudniając poruszania się między nimi. 

Po odpowiednim dopasowaniu ich wymiarów oraz właściwości do miejsca montażu kotary na drzwi mogą być z powodzeniem wykorzystywane: 

  • w chłodniach, 
  • śluzach transportowych, 
  • drzwiach magazynowych, 
  • drzwiach wejściowych na hale produkcyjne,
  • drzwiach oddzielających poszczególne pomieszczenia. 

Sam ich montaż odbywa się natomiast za pomocą specjalnych systemów, które przypadku firmy oferujące kotary na drzwi Kurtyny Paskowe, wykonywane są ze stali nierdzewnej INOX. 

3 zalety montażu kotary na drzwiach w przejściach 

Łatwy montaż, szeroki zakres zastosowania oraz atrakcyjna cena w porównaniu do innych rozwiązań to jednak niejedyne zalety, jakimi wyróżniają się kotary drzwiowe z PVC. Wśród nich wymienić można także, chociażby te poniższe. 

Kurtyny paskowe są wygodne w użytkowaniu i zapewniają ochronę

Materiał PVC, z jakiego wykonywane są kotary na drzwi, nie ogranicza przepływu promieni słonecznych, a do tego jest w pełni odporny na promieniowanie UV. Dzięki temu nie zaciemniają one pomieszczeń oddzielonych za ich pomocą. Ponadto skutecznie chronią przed przedostawaniem się kurzu, pyłów i zanieczyszczeń pochodzących na przykład z placu przed magazynem. 

Kotary na drzwi skutecznie redukują hałas

Zastosowanie kotary na drzwiach jest w stanie zredukować poziom hałasu nawet o 30 dB. Zaleta ta jest niezwykle przydatna zwłaszcza w przypadku, kiedy jest ona montowana między halami produkcyjnymi, na których występują duże hałasy związane z pracą maszyn. 

Kotary drzwiowe są bezpieczne w użytkowaniu 

Ostatnią z zalet kotar na drzwi jest bezpieczeństwo użytkowania. Ich lamele wykończone są za pomocą zaokrąglonych krawędzi, dzięki temu zniwelowane jest ryzyko skaleczeń. Ponadto wykonywane są one z materiałów samogasnących, nieprzyczyniających się do rozprzestrzeniania pożarów w przypadku ich wystąpienia. Wiele z kotar na drzwi posiada także atesty umożliwiające wykorzystywanie ich nawet w branży spożywczej, (o które warto jednak dopytać przed zakupem kotar na drzwi).

Podsumowując, kotary na drzwi to skuteczna, bezpieczna i wygodna opcja na dodatkowe zabezpieczenie przejść w ciągach komunikacyjnych, która pozwala zadbać o BHP w firmach.