Najbardziej popularne rodzaje spodni roboczych


Jeśli nie wiesz jakie spodnie robocze wybrać do pracy, chętnie Ci pomożemy. Spodnie robocze to jeden z podstawowych elementów odzieży roboczej. W zależności od rodzaju wykonywanej pracy, mogą one spełniać różne funkcje i posiadać inne własności. Ich zadaniem jest ochrona naszego ciała przed urazami mechaniczny jak również przed zabrudzeniami. Swoje zastosowanie spodnie robocze znajdą miedzy innymi w:
- pracach budowlano-wykończeniowych w których jesteśmy narażeni na trwałe zabrudzenia czy też zapylenia
- pracach stolarsko-ślusarskich które narażają nas na zadrapania czy uderzenia przez odpryskiwanie materiałów
- pracach w warsztacie gdzie często jesteśmy zmuszeni o wykonywania naszej pracy w pozycji klęczącej
- pracach w ogrodzie gdzie nasza skóra narażona jest na kontakt z różnego rodzaju roślinami a nawet owadami i zwierzętami
- pracach zabezpieczających i oczyszczających teren gdzie bardzo często musimy zapewnić sobie dobrą widoczność stosując odzież odblaskową. 

Wszystkie te modele spodni roboczych znajdziesz w naszym sklepie bhp. Oferujemy Ci niezwykle szeroki asortyment dzięki czeku kupisz u nas spodnie robocze do każdej branży. Pytanie tylko jakich spodni roboczych ty potrzebujesz i jakie spodnie robocze warto kupić?

Jakie spodnie robocze wybrać do pracy? Jakie spodnie robocze warto kupić?

Spodnie robocze, tak samo jak pozostałe elementy odzieży ochronnej, mogą  być wykonane z różnego rodzaju materiałów takich jak np. jeans, ortalion, poliester czy bawełna. To na jaki materiał się zdecydujemy i jakiej grubości on będzie zależy głównie od rodzaju wykonywanej pracy. Spodnie robocze możemy podzielić również na ich fason. Jednym z najbardziej uniwersalnych spodni roboczychogrodniczki. Ich głównym atutem są szelki a innym plusem jest obecność funkcjonalnych kieszeni. Możliwość regulacji długości dzięki obecności szelek a także wygoda i komfort użytkowania. Jeansowe ogrodniczki świetnie sprawdzą się do prac montażowych, natomiast te z poliestrem mogą posiadać część nieprzemakalną i sprawdzą się na budowie czy przy pracach ziemnych. Dzięki dodatkowym wzmocnieniom na kolanach świetnie sprawdzą się do prac w pozycji klęczącej. Podobna sytuacja dotyczy spodni roboczych do pasa które możemy również spotkać w wersji ocieplanej, ostrzegawczej czy przeciwdeszczowej. Świetnie więc sprawdzą się do pracy na świeżym powietrzu w zmiennym warunkach atmosferycznych. Coraz bardziej popularna staje się również odzież termoaktywna, w przypadku spodni są to zazwyczaj kalesony. Wyprodukowane zostały z mieszanki poliestrum spandexu i poliamidu, dzięki czemu wykazują właściwości oddychające, a przy tym doskonale ocieplają nasze ciało i są bardzo cienkie. Aby zapewnić sobie komfort i ciepło, a przy tym nie narażać się na nadmierne pocenie, możemy założyć takie kalesony pod zwykłe spodnie robocze. A co do pracy na lato?  Może warto wybrać krótkie spodnie robocze typu shorty?
W zależności od tego na jakich właściwościach najbardziej nam zależy, na rynku istnieje wiele ciekawych rozwiązań spodni roboczych. W naszym sklepie bhp znajdą Państwo modne fasony i kolory, wysokiej jakości materiały a także produkty od najpopularniejszych producentów. Zapraszamy !