Buty robocze ocieplane - jakie warto kupić ?


Jednym z podstawowych elementów odzieży roboczej jest obuwie ochronne, które w zależności od warunków atmosferycznych i możliwych zagrożeń powinno zostać indywidualnie dopasowane do każdego środowiska pracy.  Na rynku a także w naszym sklepie bhp istnieje wiele rodzajów obuwia roboczego które posiadają podnosek lub nie, nadają się do pracy w upalne dni lub gdy temperatura spada znacznie poniżej zera. Każde buty robocze muszą spełniać warunki ustanowione przez BHP np. na magazynach i halach, obowiązkowo muszą być stosowane buty robocze z podnoskiem np metalowym czy kompozytowym, który chroni naszą stopę przed uderzeniem. Dla pracowników budowy koniecznie należy sięgnąć po obuwie robocze które zapewni dużą przyczepność w trakcie wchodzenia na rusztowania, wspinaczki po drabinie, a także których podeszwa będzie wykazywać działania antypoślizgowe. Buty robocze, charakteryzują się różnymi oznaczeniami, które warto jest znać:
* S- buty bezpieczne, odporne na uderzenia z siłą 200 J oraz ściskanie o sile 15 kN
* P- buty ochronne, odporne  na uderzenia sile 100 J oraz ściskanie z siłą 1o kN
* O - obuwie zawodowe, najmniej wytrzymały rodzaj obuwia.

Dodatkowo warto wiedzieć co oznaczają poniższe oznaczenia:
- buty robocze SB - podstawowy poziom bezpieczeństwa
- buty robocze S1- buty elektrostatyczne
- buty robocze S2 - buty nieprzemakalne
- buty robocze  S3- najbezpieczniejsze buty posiadające najgrubszą podeszwę.

Jakie buty robocze ocieplane kupić?

Podczas wyboru ocieplanych butów roboczych na zimę, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na grubość i wytrzymałość podeszwy, aby uzyskać odpowiednią izolację od podłoża. Gruba podeszwa  w obuwiu będzie mniej narażona na przebicia i zranienia stopy które mogą wystąpić podczas nadepnięcia na rozbite szkło czy gwoździe. Dodatkowo jeżeli jesteśmy zmuszeni chodzić np. po kamieniach, gruba podeszwa w butach roboczych ocieplanych uchroni nasze stopy przed powstaniem bolesnych otarć czy odcisków. Dla bardziej wymagających klientów, polecamy siegnąć po buty robocze ocieplane z wkładką antyprzebiciową. Najlepszym rozwiązaniem oferowanym przez nasz sklep bhp dla osób pracujących na budowie będzie postawienie na buty robocze ocieplane wysokie antypoślizgowe  sięgające do kostek dzięki czemu nasz staw skokowy będzie stabilny unikając tym samym kontuzjom wynikłym na skutek złego postawienia stopy na nierównej lub śliskiej powierzchni.  Takie buty to trzewiki robocze ocieplane. Zwróćmy również uwagę na wodoodporne właściwości obuwia roboczego aby uniknąć korzystania z przemoczonych butów przez wiele godzin w czasie dnia. Tutaj warto wybrać buty robocze ocieplane S3. Dodatkowo stopa powinna ,oddychać' aby nie dochodziło do nadmiernej potliwości, która może prowadzić do chorób grzybiczych rozwijającymi się w wilgotnym środowisku. Pamiętajmy również o tym, że buty robocze na zimę powinny nie tylko zapewniać wysoki poziom ochrony, ale rownież komfort użytkowania , który może przełożyć się jakość wykonywanej pracy. Z tego względu zalecamy przymierzyć przed zakupem obuwie ochronne, lub jeżeli robimy zakupy przez internet dobrze zapoznać się z tabelą rozmiarów producenta. Dzięki temu unikniemy dyskomfortu jaki może zostać wywołany przez za ciasne, obcierające buty robocze ocieplane. 

W naszym sklepie bhp posiadamy szeroki wybór ocieplanych butów roboczych idealnych na zimę. Polecamy tu wysokiej jakości ocieplane buty Ardon czy buty zimowe CXS Canis. Nasza hurtownia bhp poleca także obuwie robocze Lemaitre czy tanie buty ocieplane Urgent lub Procera. Popularnym modelem są także buty na zimę Reis. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z naszą ofertą.