Klej montażowy to niezbędne w każdym domu i każdej firmie budowlanej akcesorium, bez którego nie może się odbyć żaden, nawet najdrobniejszy remont. Dzięki niemu szybko i sprawnie wykonamy wszystkie prace wykończeniowe, od mocowania list podłogowych po montaż ozdób i dekoracji. Oczywiście w zależności od tego, jakie elementy planujemy połączyć, musimy wybrać adekwatny rodzaj kleju, odpowiedni do tego celu. Przykładowo: jeśli chcemy skleić elementy drewniane lub drewnopochodne, musimy sięgnąć po klej do drewna. Pamiętajmy przy tym, aby wybierać zawsze klej wysokiej jakości, mocny i trwały.

Czym się kierować przy wyborze kleju do drewna?

Szukając odpowiedniego dla siebie kleju do drewna, powinniśmy się kierować przede wszystkim rekomendacjami innych użytkowników. W ten sposób zaoszczędzimy sobie niepotrzebnego wydatku i bolesnego rozczarowania. Klej do drewna musi mieć wysokie parametry techniczne, gwarantujące ekstremalną przyczepność i wieloletnią trwałość – a żeby mieć pewność, że tak właśnie będzie, powinniśmy przejrzeć dostępne chociażby w internecie opinie na temat różnych producentów klejów do drewna i wybrać tego, który cieszy się największym zaufaniem klientów. Unikajmy marek, które kładą nacisk głównie na niskie ceny oferowanych produktów. Niska cena idzie zwykle w parze z niską jakością.

Jaki jest najlepszy klej do drewna?

Najczęściej polecanym klejem do drewna jest Fix All marki Soudal, o którym więcej przeczytacie na https://tosieklei.pl/klej-do-drewna/. To uniwersalny klej montażowy przeznaczony do łączenia elementów wykonanych z drewna oraz materiałów drewnopodobnych takich jak sklejki czy płyty wiórowe. Świetnie radzi sobie także z łączeniem elementów wykonanych z różnych materiałów i charakteryzujących się różną fakturą (np. drewna i kamienia). Jego ogromną zaletą jest wytrzymałość, za którą odpowiadają innowacyjne polimery hybrydowe SMX. Dzięki nim sklejone elementy mogą wytrzymać – i to przez wiele lat! – zarówno intensywną eksploatację, jak i uderzenia, upadki i tym podobne wypadki. Wilgoć czy pleśń również nie stanowią problemu. Klej do drewna Fix All można więc stosować wszędzie, nadaje się zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i zewnętrznych.