JAKI SKLEP BHP WYBRAĆ? JAKA HURTWONIA BĘDZIE NAJLEPSZYM DOSTAWCĄ ODZIEŻY ROBOCZEJ I ART. BHP DLA TWOJEJ FIRMY?

 

Obecnie na rynku znajdziemy całą listę sklepów bhp stacjonarnych oraz on-line. Podobnie ma się z hurtowniami bhp, które znajdziemy w każdej większej miejscowości. Jak wybrać z nich najlepszego dostawcę dla siebie? Czym kierować się przy tym wyborze? Na co zwracać uwagę, co jest istotne a co niekoniecznie musi  mieć znaczenie? Postaramy się pomóc Państwu w tym wyborze.

 

SKLEP BHP, HURTOWNIA BHP A SKLEP INTERNETOWY CZY HURTOWNIA ON-LINE? W CZYM MOŻNA WYBIERAĆ?

 

Robiąc rekonesans potencjalnych dostawców należy zwrócić uwagę na sposób działania, zasięg i potencjał danej firmy. W zależności od sposobu działania, lokalizacji, wielkości podmiotu dana firma bhp może spełniać nasze wymagania w 100% lub może nie mieć wystarczających możliwości. Zobaczmy jakie podmioty mamy najczęściej dostępne na rynku bhp.

 

SKLEP BHP

Sklep bhp to najczęściej mniejszy lub większy punkt do obsługi klienta detalicznego czy też do obsługi lokalnych firm budowlanych czy mniejszych zakładów produkcyjnych. Zazwyczaj sklepy otwierane są przy głównych drogach miejskich z dostępem do parkingu. W swojej ofercie posiadają na miejscu wybór odzieży roboczej, butów roboczych, rękawic roboczych i innych najbardziej popularnych art. bhp. Często sklepy te nie mają dużych stanów magazynowych, jednak posiadają szeroką ofertę produktów pod zamówienie, co jest dużym plusem.

 

HURTOWNIA BHP

Hurtownia bhp jest zdecydowanie większym punktem od wyżej wspomnianego sklepu bhp. Posiada większe zaplecze magazynowe na którym posiada większe stany magazynowe ubrań roboczych, rękawic i butów roboczych.  Dzięki większym stanom magazynowym mogą ubrać większą ilość klientów na miejscu, bez konieczności domawiania towaru pod zamówienie. Hurtownie bhp zaopatrują także zakłady produkcyjne w swojej okolicy i to pod nich trzymają stany magazynowe najbardziej chodliwego asortymentu. W większości przypadków hurtownie prowadzą sprzedaż w kanale B2B  czyli między przedsiębiorcami.

 

SKLEP BHP ON-LINE I HURTOWNIA BHP ON-LINE

Odpowiednikiem powyższych punktów czyli sklepu bhp i hurtowni bhp są ich wersje internetowe. Czym się różnią od swoich stacjonarnych odpowiedników? Z pewnością zasięgiem działania. Firmy bhp działające w sieci prowadzą sprzedaż art bhp na terenie całego kraju a często także w Europie. Dodatkowo posiadają bardzo szeroki asortyment w swojej ofercie, który można zobaczyć w sklepie internetowym. Można zatem w dowolnej chwili zasiąść przed komputerem i przyjrzeć się ofercie bez wychodzenia z domu.Pozwala to zaoszczędzić czas i koszty. Nie ma tu możliwości przymierzenia danego produktu jednak większość sklepów bhp, które prowadza sprzedaż internetową udostępniają opcję wymiany produktu na inny rozmiar lub asortyment. Przy takiej formie sprzedaży towaru jednak nie otrzymamy tego samego dnia, chyba że sklep bhp znajduje się w naszej miejscowości. Przy sprzedaży internetowej towar dostaniemy najwcześniej na drug dzień roboczy lub w innym terminie podanym w karcie produktu na sklepie. Kolejnym dużym atutem, chyba najważniejszym, jest cena. Sklepy bhp on-line mogą zaproponować swoim klientom znacznie tańsze ceny niż sklepy stacjonarne. Zatem, jeśli znamy już produkt który chcemy zamówić lub mamy pewność że będzie nam odpowiadał warto skorzystać z oferty takiego sklepu. Dodatkowo, większość sklepów bhp oferuje darmowy transport od określonej kwoty, rabaty dla stałych klientów lub programy lojalnościowe w postaci zbierania punktów. 

 

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE HURTOWNI CZY SKLEPU BHP?

Wybierając dostawcę warto zastanowić się na tym co jest dla Państwa wygodne. Czy szukają Państwo czegoś „na wczoraj”, czy zależy Państwu na cenie? Czy obsługa jest dla Państwa istotna? Czy znają Państwo już produkt który chcą Państwo zamówić? Tych pytań jest jeszcze sporo ale postaramy się pomóc w tym wyborze.

 

SKLEP BHP STACJONARNY - DLA KOGO?

Nowy pracownik przychodzi jutro do pracy. Właśnie dostał Pan nowe zlecenie do pracy i musi Pan kupić nowe buty robocze na dziś. Ubranie robocze się zniszczyło i koniecznie trzeba kupić nowe ale w trybie pilnym. Ktoś z pracowników nie dopilnował i kończyły się rękawice robocze. Takich sytuacji jest na pęczki. W takich awaryjnych sytuacjach warto zdecydowanie skorzystać z oferty sklepu bhp działającego lokalnie w Twojej lokalizacji. Masz dostęp do produktów, które stacjonarnie dobrze się sprzedają. Cena najprawdopodobniej jest wyższa ale jak jesteś stałym klientem, z pewnością uda Ci się uzyskać rabat.

 

HURTOWNIA BHP - DLA KOGO? 

W hurtowniach zazwyczaj zaopatrują się firmy budowlane, większe zakłady produkcyjne. Sprzedaż odbywa się stacjonarnie, telefonicznie lub przez zamówienia składane drogą internetową. Hurtownie dostarczają zamówienia swoim transportem. Jest to dobry wybór gdy zamawiają Państwo większe partie towaru cyklicznie, gdy nie mają Państwo swojej powierzchni magazynowej na trzymanie zapasów odzieży roboczej czy też rękawic roboczych. Można w takiej sytuacji korzystać z powierzchni magazynowej hurtowni bhp, która dostarczy towar na drugi dzień roboczy lub w innym terminie ustalonym z klientem.

 

SKLEP BHP ON-LINE I HURTOWNIA BHP INTERNETOWA - DLA JAKIEGO KLIENTA?

Taka forma sprzedaży odzieży roboczej zyskuje coraz więcej zwolenników. To zasługa takich zalet jak niskie ceny, szeroki wybór asortymentu, profesjonalna obsługa, łatwość i komfort zamawiania prosto z domu czy z biura, dodatkowe rabaty i promocje. Tutaj klient bardzo dużo zyskuje. W sklepie bhp czy hurtowni działającej w sieci, wybór produktów jest zdecydowanie większy niż w stacjonarnych punktach. W takim sklepie bhp jak np Optimum BHP jest ponad 10.000 produktów. Część produktów po około 70% jest wysyłanych w 24h - 48h. Ok 20% towaru jest wysyłana do klienta do 8 dni roboczych a  ok 10% sortymentu bhp dostarczana jest w dłuższym terminie. Czas wysyłki jest zatem bardzo szybki. Jeśli tylko klient nie potrzebuje butów bhp, odzieży czy rękawic roboczych na już, może tylko zyskać. Dodatkowo sklepy bhp oferują darmowy transport. Dla przykładu robiąc  zakupy w naszej hurtowni on-line za kwotę min. 1000zł transport jest gratis*. Zatem klient nie ponosi dodatkowych kosztów logistycznych. Dzięki temu zamówienie klient może mieć u siebie w jednej z najniższych cen a do tego nawet na drugi dzień roboczy. W sklepie bhp są obsługiwani klienci detaliczni oraz firmy natomiast w hurtowni bhp jest to zależne od polityki firmy. Jednak ten wybór nie jest doskonały i ma swoje wady. Jedną z nich jest brak możliwości zmierzenia produktu. Jeśli nie znamy danego modelu czy to ubrania roboczego czy butów roboczych to zawsze mamy ryzyko niedopasowania. Sklepy umożliwiają wymianę produktu lub zwrotu (tu przy zakupie detalicznym na paragon) co jednak wiążę się z kosztami logistycznymi. 

 

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ WYBIERAJĄC SKLEP BHP?

Z pewnością warto zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy przed ostatecznym wyborem. Inne bowiem oczekiwania ma klient chcący kupić 1 parę a inne klient kupujący po kilkaset tysięcy par rękawic roboczych miesięcznie.

 

SZEROKI WYBÓR ASORTYMENTU ODZIEŻY ROBOCZEJ OBUWIA ROBOCZEGO I RĘKAWIC

Istotnym czynnikiem na który warto zwrócić uwagę jest oferta danej firmy. Należy sprawdzić czy firma oferuje art bhp znanych i cenionych marek. W szczególności w ofercie takiej firmy powinny się znaleźć m.in.:

 •  odzież robocza: odzież dla budownictwa (ubranie budowlane) , odzież dla mechanika, odzież odblaskowa, odzież dla spawacza, odzież robocza zimowa, spodnie robocze do pasa i ogrodniczki, kurtki robocze, odzież robocza damska itp
 •  buty robocze: półbuty robocze, sandały robocze, trzewiki robocze, kalosze PVC, buty do budownictwa, buty S3, buty S1P, buty S2, buty S1, buty SB,
 •  rękawice robocze: rękawice wzmacniane, rękawice skórzane, rękawice powlekane nitrylem, rękawice powlekane poliuretanem, rękawice spawalnicze, rękawice budowlane, rękawice nakrapiane, rękawice ocieplane, rękawice antyprzecięciowe i inne specjalistyczne
 •  odzież roboczą zimową dla różnych branż: budowlanej, remontowej
 •  gaśnice art ppoż
 •  koszulki t-shirty, koszulki polo, polary, bezrękawniki
 •  chemię gospodarczą, środki czystości
 •  kaski i hełmy ochronne
 •  okulary robocze, gogle ochronne
 •  maski i półmaski ochronne
 •  kombinezony robocze
 •  nauszniki ochronne i zatyczki ochronne
 •  i wiele więcej

 

PRODUCENCI W SKLEPIE BHP

Ważne jest to jakimi firmami handluje dany sklep. Czy są to produkty znane na rynku? Im bardziej znane marki tym większa pewność jakości zamawianych produktów. Na rynku bhp jest wielu producentów godnych polecenia. Gdyby wymienić kilu z ich to oferowalibyśmy odzież roboczą , obuwie i rękawice poniższych firm: Portwest, Snickers, Canis, Ardon, Polstar, VM Footwear, Issa Industrial Starter, REIS, LH Leber& Hollman, Zephyr, Delta Plus , 3M, PPO Strzelce Opolskie, Cofra i inni. Tych wszystkich producentów jesteśmy dystrybutorem zatem jesteśmy pewni ich produktów.

 

CZAS REALIZACJI ZAMÓWIEŃ

Zwróć uwagę na czas wysyłki zamówionych pozycji. Różne sklepy bhp mają inne czasy realizacji zamówień. Część produktów może być dostępna od ręki a część może być pod zamówienie i czas wysyłki może się wydłużyć do kilku dni. Warto zatem zamówienia zamawiać z kilkudniowym zapasem lub zdecydować się na sprzedaż stacjonarną w sprawdzonym punkcie.

 

CENY ODZIEŻY ROBOCZEJ, OBUWIE ROBOCZEGO I RĘKAWIC ROBOCZYCH

Cena obecnie jest jednym z głównych czynników jakie wpływają na nasze decyzje zakupowe, zwłaszcza przy dużych hurtowych zamówieniach. Coraz więcej klientów jest skłonnych zapłacić więcej za szybką przesyłkę i profesjonalną obsługę, jednak to wciąż sklepy bhp z niskimi cenami generują największą liczbę zamówień. Jeśli zależy Państwu na niskiej cenie tu warto skorzystać z internetowej wersji sklepu bhp.

 

PROFESJONALNA OBSŁUGA

Jakość obsługi jest niezwykle ważna. Warto aby w sklepie czy hurtowni pracownicy znali asortyment oraz mieli ogólne pojęcie na temat zasad współpracy i warunków realizacji zamówień.  Fachowa pomoc przy zakupie ubrania budowlanego czy też butów roboczych jest bardzo pomocna dla niezdecydowanych klientów. Zatem miły i wyedukowany personel to ważny czynnik bo to z tymi osobami się ma kontakt. 

 

JAKI SKLEP BHP ZATEM WYBRAĆ?

W naszej nieskromnej ocenie Optimum BHP jest doskonałym przykładem prawie doskonałego dostawcy. Dlaczego?

 

 •  Posiadamy ponad 10.000 produktów w sprzedaży w naszym internetowym sklepie bhp.
 • Obsługujemy firmy budowlane, zakłady produkcyjne oraz klientów detalicznych zatem nasza oferta jest skierowana do każdego.
 • Posiadamy sklep bhp detaliczny w Tychach gdzie obsługujemy klientów z Katowic, Gliwic, Sosnowca, Bielska-Białej, Będzina, Bytomia, Mysłowic i okolic.
 • Ok 70% towaru wysyłamy w 24-48h ( zwłaszcza takie produkty jak odzież, obuwie i rękawice REIś, odzież LH, Większość produktów marki Portwest, odzież Polstari, Snickers, Zephyr i inne)
 • ok 20% produktów wysyłamy do 8 dni ( dotyczy to głównie marek Canis CXS, Ardon, Sara Workwear i inne)
 • Towar na lokalne zakłady pracy czy do firm budowlanych, transportowych i innych dostarczamy własnym transportem
 • Oferujemy w sklepie bhp online jedne z najniższych cen na rynku.
 • Darmowy transport od 1000zł* jest kolejnym atutem dla naszych klientów.
 • Prowadzimy politykę lojalności. Każdy zakup przeliczany jest na punkty które można wymienić na towar.
 • Posiadamy miłą, cierpliwą i wyedukowaną obsługę, na którą zawsze można liczyć.
 • Oferujemy możliwość wymiany  towaru na inny rozmiar.
 • Zapewniamy możliwość zwrotu zakupionego asortymentu bhp do 14 dni klientom detalicznym.
 • Naszymi klientami są znane i cenione firmy które współpracują z nami od lat.
 • Oferujemy przyjazne formy płatność.
 • Przejrzysta i łatwa w obsłudze strona www.

 

Mamy nadzieję, iż pomogliśmy przedstawić Państwu specyfikę rynku i zaprosić do współpracy z naszą hurtownią. Liczy, iż zachęciliśmy Państwa do przeanalizowania oferty naszego sklepu bhp.

 

 

*Aktualny stan na dzień 15.05.2019 i może on ulec zmianie. Darmowy transport obowiązuje tylko przy płatności z góry. Aktualne promocje i koszty są prezentowane na bieżąco w sklepie bhp. 

 

** Tekst jest własnością Optimum BHP i zabraniamy jego kopiowania