Jaki kombinezon roboczy jednorazowy wybrać?  Poznaj bogatą ofertę naszej hurtowni bhp

Jednorazowe kombinezony ochronne najczęściej kojarzą się nam z pracą w lakiernictwie lub w laboratorium. Z powodzeniem są jednak stosowane również w pracach weterynaryjnych, w przemyśle produkcyjnym, przy demontażu elementów eternitowych, pracy przy wełnie mineralnej, czy nawet przy pracach wykończeniowych, np. podczas malowania ścian ( kombinezony malarskie).

Zakładanie kombinezonów jednorazowych służy osłonie dla naszej odzieży roboczej czy codziennej  oraz dla naszej skóry, szczególnie gdy mamy styczność z niebezpiecznymi, trudno zmywalnymi lub szkodliwymi środkami i substancjami. Ich zaletą jest to, że są bardzo lekkie oraz dość tanie. 

Ważne jest odpowiednie dobranie pod względem rozmiaru, gdyż ma to duże znaczenie. Kombinezon ochronny powinien być wygodny i nie ograniczać ruchów, wobec czego zbyt obcisły nie wchodzi tutaj w grę. Z kolei zbyt luźny może utrudniać wykonywanie czynności. Bardzo ułatwiająca pracę szczególnie kilku godzinną jest też zdolność do oddychania materiału, poprzez możliwość odprowadzania wilgoci i nadmiaru ciepła. Materiał stosowany w produkcji kombinezonów jednorazowych ochronnych to przeważnie fizelina lub PCV.

Pozostając przy oddychalności proponujemy Państwu kombinezon roboczy 3M  np.model 3M-KOM 4540+, ze znajdującym się na plecach specjalnym obszarem z oddychającej tkaniny. Materiał jest trwały i niezwykle elastyczny, chroni przed niebezpieczną cieczą i pyłem (typ 5/6). Wyposażony jest w kaptur oraz w zamek błyskawiczny z zakładką sztormową. Wyposażony ponadto jest w elastyczny pas, oraz mankiety z przyjemnej dzianiny.

 Polecamy też taki kominezon 3M z większym panelem na plecach.

Inną renomowaną marką jaką możemy z pełną odpowiedzialnością polecić jest marka Protek System. Tu oferta kombinezonów ochronnych jest bardzo szeroka. Producent oferuje ochronę przed pyłami, areozolami, mgłą, substancjami mikrobiologicznymi. Niektóre modele to kombinezony ochronne antystatyczne.  Mogą być stosowane do usuwania azbestu, w pracach lakierniczych, w przemyśle farmaceutycznym w pracy w pomieszczeniach czystych tzw cleaning roomach.  Najbardziej zaawansowane kombinezony ochronne Protek System chronią przed chemikaliami pod ciśnieniem  oraz przed substancjami biologicznymi.


Polecamy Państwu także tanie kombinezony robocze REIS. 

Model REIS Lamicom sprawdzi się doskonale przy malowaniu, czynnościach porządkowych oraz pracy przy hodowli zwierząt. Wyprodukowany z polipropylenu o gramaturze 60g/m2 zapinany jest na suwak oraz wyposażony w elastyczne obszycia w kapturze, mankietach rękawów i nogawek, oraz w pasie. 

 

 

Zdecydowanie klienci naszej hurtowni i sklepu bhp bardzo lubią kombinezony Uvex oraz kombinezony 3M. Ich wybór jest bardzo szeroki, od fasonów przez właściwości. Obie marki to jednak wysoka jakość a cena jest adekwatna do parametrów ochronnych jakie oferuje.

Kominezony jednorazowe Uvex:


Kominezony ochronne 3M

Do prac nie wymagających zaawansowanej ochrony, czyli np. malowanie ścian lub lakierowanie proponujemy wersję budżetową, czyli model REIS KOM. Jest tak samo jak poprzednik również wyposażony w suwak oraz kaptur, który podobnie jak mankiety i pas posiada elastyczne obszycie. Jego gramatura jest jedynie nieznacznie niższa, wynosząc 40g/m2. 

 


Bardzo dużą popularnością ciesza się także nasze bestsellery czyki komninezony Tyvek czy Tychem Dupont.

Te przykładowe modele to jedynie część naszego asortymentu. W naszej ofercie znajdują się bowiem modele wielu innych dostawców, dostosowane do każdych warunków i wykonywanych prac. 

Zapraszamy do siedziby naszej hurtowni Optimum BHP do kontaktu telefonicznego 609893792 bądź mailowego (sklep@optimumbhp.pl ).

Serdecznie zapraszamy do współpracy firmy z całej Polski. JAko hurtownia i sklep bhp on-line dostarczamy produkty ca całej Polski oraz Europy.