Odzież robocza na upalne dni? Jakie ubranie robocze kupić na lato?


Odzież robocza ma spełniać nie tylko funkcje ochronne, ale także powinna być odpowiednio dobrana do wszystkich czynników zewnętrznych aby panujący w niej miał poczucie komfortu. W zależności od pogody i tego w jakich temperaturach przyszło nam pracować, nasza odzież robocza będzie wybierana inaczej. Jeżeli jednak pracujemy w klimatyzowanych halach lub laboratoriach, nie jesteśmy zmuszeni zaopatrywać się w nową odzież roboczą wraz ze zmianą pory roku. Jak więc powinniśmy się ubrać na lato ? Najważniejsze jest aby nasza odzież ochronna była lekka, przewiewna ale w dalszym ciągu zapewniała nam odpowiednią ochronę. Materiał z jakiego ubranie robocze zostało wyprodukowane ma tutaj duże znaczenie, najbardziej polecamy bawełnianą odzież bhp, która pozwala naszej skórze oddychać, a także wchłania pot. Bawełna zapewnia wysoki komfort użytkowania i jest przyjemna dla naszego ciała. W upalne dni warto jest więc zamienić koszulkę z długim rękawem na zwykły t-shirt. Wszystkie osoby pracujące na zewnątrz muszą być ubrane w taki sposób aby były widoczne dlatego też, w ofercie naszego sklepu bhp można znaleźć odzież odblaskową jak i kamizelki. Do pracy w wysokich temperaturach polecamy kamizelki robocze wykonane z siateczki, ponieważ w przeciwieństwie do tych z poliestru, zapewniają nam one większy komfort i są przewiewne. Na rynek zostały również wypuszczone kamizelki chłodzące. KAMIZELKA ROBOCZA CV02 PORTWEST  (https://www.optimumbhp.pl/KAMIZELKA-ROBOCZA-CV02-PORTWEST-CHLODZACA-OSTRZEGAWCZA-2-KOLORY-p135174). Kamizelka ta, umożliwia nam obniżenie temperatury ciała nawet na kilka godzi a wystarczy jedynie zanurzyć ją w w zimnej wodzie na 1-2 minuty po czym wycisnąć nadmiar wody. W przypadku kiedy kamizelka wyschnie, czynność możemy powtórzyć. Mamy pewność że nasze ubranie nie zmoczy się podczas używania tej kamizelki.  

Co ze spodniami roboczymi ?

Jeżeli przepisy bhp na to pozwalają, najlepiej zaopatrzyć się w krótkie spodenki robocze. Zapewnią nam one komfort w upalne dni, a także są równie funkcjonalne co spodnie robocze do pasa długie. W naszym sklepie bhp dużą popularnością cieszą się SPODNIE ROBOCZE KRÓTKIE SIRIUS ELIAS CXS (https://www.optimumbhp.pl/SPODNIE-ROBOCZE-KROTKIE-SIRIUS-ELIAS-CXS-1060-001-703-00-IDEALNE-NA-LATO-p104224). Posiadają kilka praktycznych kieszeni, szlufki na pasek a dzięki gumie w pasie zapewniają wysoki komfort w ich użytkowaniu. Spodenki bhp zostały wyprodukowane z mieszkanki poliestru i bawełny a ich wygląd jest bardzo nowoczesny i sportowy. 

Jak jeszcze się chronić w pracy przed upałem?

Nasza głowa również jest narażona na działanie promieni słonecznych dlatego każdy kto pracuje w takich warunkach powinien zadbać o jej ochronę. Najlepiej wybrać czapkę z daszkiem, która uchroni nasz wzrok a także nie narazi na niepotrzebny udar słoneczny. Najważniejsze aby czapka była przewiewna i dobrze dopasowana do naszej głowy. Co jeżeli chodzi o ochronę naszych stóp ? Najlepiej do pracy na lato sprawdzą się sandały robocze ! Posiadamy szeroki wybór butów roboczych na lato w naszym sklepie bhp. Klienci często sięgają po SANDAŁY OCHRONNE S1 ESD MEMPHIS (https://www.optimumbhp.pl/SANDALY-OCHRONNE-S1-ESD-MEMPHIS-ANTYELEKTROSTATYCZNE-ODDYCHAJACE-LEKKIE-kompozyt-p104645). Są to lekkie, oddychające buty robocze, posiadające kompozytowy podnosek. Wykazują właściwości elektrostatyczne a ich podeszwa jest olejoodporna, antystatyczna i antypoślizgowa. Dostępne zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.  Polecamy także buty robocze na lato jak obuwie Portwest, Procera, PPO czy CXS Canis, Ardon lub znane buty Urgent.

Jak widzimy odzież robocza na lato nie musi się wiązać z nadmierną potliwością i brakiem komfortu. Jeżeli dobrze dokonamy wyboru, możemy być pewni, że nawet w upalne dni praca może okazać się przyjemnością. Pamiętajmy o odpowiedniej ochronie naszego ciała prze działaniem promieni słonecznych. W naszym sklepie bhp znajdą Państwo odzież roboczą dedykowaną na tę gorącą porę roku.