Odzież robocza dla pracownika budowlanego


Używanie odzieży roboczej to jeden z najważniejszych elementów, który ochrania nasze ciało i daje poczucie wysokiego komfortu podczas wykonywania pracy. Praktycznie większość możliwych zawodów, zobowiązana jest do stosowania takiej odzieży ochronnej, w tym pracownicy budowy, którzy są narażeni na wiele różnych niebezpieczeństw. W naszym sklepie bhp otrzymujemy wiele pytań dotyczących tego jaka jest najlepsza odzież robocza budowlana.  Staramy się w tym wpisie pomóc w doborze ubrania roboczego na budowę

Jak zatem powinna wyglądać odzież robocza dla każdego pracownika budowy ? 

Przede wszystkim odzież robocza budowlana powinna ona spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa higieny pracy, a przy tym być funkcjonalna i wygodna. Do pracy na budowie najlepszym rozwiązaniem są kombinezony lub spodnie robocze typu ogrodniczki. W naszym sklepie bhp najlepiej sprzedają się SPODNIE ROBOCZE URGENT  np spodnie ogrodniczki Urg-A. Te funkcjonalne spodnie robocze wykonane zostały z poliestru i bawełny o gramaturze 260G. Cechują się dużą odpornością na ścieranie, są wytrzymałe, a także posiadają dodatkowe wzmocnienia na kolanach i kieszeniach. Regulowane szelki pozwolą na indywidualne dopasowanie długości spodni do własnej sylwetki. Dostępne są w szerokiej rozmiarówce. Podobnie popularne tu na budowę są klasyczne spodnie robocze jak spodnie Foreco Reis czy spodnie robocze Brixton Polstar jak spodnie Practical czy spodnie Spark.

Na co zwrócić uwagę kupując spodnie robocze na budowę?


Podczas wyboru spodni roboczych na budowę zwróćmy uwagę na ilość i funkcjonalność umieszczonych kieszeni, które przydadzą się do przechowywania niezbędnych podczas pracy przedmiotów. Warto dopasować odzież roboczą na budowę do panujących warunków atmosferycznych. W zależności od tego czy świeci słońce czy pada intensywny deszcz, w naszym sklepie bhp znajdą Państwo odzież roboczą dla pracownika budowy, odpowiednią na każdą porę roku. Zwróćmy uwagę na wytrzymałość spodni i materiał z jakiego są wykonane. Jeśli mamy do czynienia z dużą ilością brudu postawmy an spodnie robocze budowlane wykonane z mieszanki poliestru i bawełny  Na budowie sprawdzą się także wygodne i wytrzymałe spodnie robocze Snickers Workwear czy też równie ciekawe spodnie Portwest. Jeśli pracujemy intensywnie i klękamy kupmy koniecznie spodnie ze wzmocnieniami na kolanach z możliwością włożenia nakolanników.

Co jeszcze potrzebne jest przy kompletowaniu odzieży roboczej budowlanej?

Niezbędnym elementem do pracy na budowie są również kaski ochronne które mogą zapobiec urazom głowy spowodowanych np. przez spadające przedmioty czy uderzenie.  W naszym sklepie bhp, dostępny jest między innymi HEŁM OCHRONNY 3M-KAS-H700C (https://www.optimumbhp.pl/HELM-OCHRONNY-3M-KAS-H700C-p98928). Dzięki umieszczonej na górze kasku wentylacji zapewnia on swobodny przepływ powietrza. Umożliwia doczepienie akcesoriów, takich jak ochronniki słuchu, czy wizjery, a także na na dopasowanie ochronników słuchu montowanych na hełmie. Wymienna opaska przeciwpotna z tworzywa sztucznego zapewnia wysoki komfort użytkowania. Zgodny z normą EN397.  Oprócz kasku budowlanego koniecznie na budowie trzeba mieć rękawice robocze. Postawmy na rękawice robocze skórzane lub wzmacniane skórą czy też rękawice powlekane.

Buty robocze na budowę - jakie obuwie robocze poleca nasz sklep bhp


Pamiętajmy również o odpowiedniej ochronię naszych stóp, stosując specjalne buty robocze na budowę. W naszym sklepie bhp posiadamy szeroki wybór obuwia roboczego na budowę. Zdecydowanie najlepiej postawić na buty robocze S3 które mają podnosek ochronny, wkładkę antyprzebiciową i są impregnowane, chroniąc przed przemoczeniem. Jako buty robocze budowlane polecamy trzewiki robocze. Warto wybrać buty Portwest czy też inne sprawdzone marki. Gdy klienci sklepu bhp pytają o tańsze modele polecamy im buty Urgent . Wiele osób przychodzi po upatrzone modele ja obuwie robocze CXS Canis   czy buty Delta Plus. Pamiętajmy że obuwie robocze powinno zapewniać odpowiednią ochronę przed różnego rodzaju zagrożeniami wynikającymi z pracy na budowie np. potknięcie się, upadek na stopę ciężkich materiałów. 

Jak widzimy odzież robocza dla pracownika, ma ogromny wpływ na jego bezpieczeństwo a także komfort. Zadbajmy więc o wybór produktów które będą zapewniać oba warunki. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu bhp.