Odzież robocza a praca na magazynie


Praca magazyniera, jak sama nazwa na to wskazuje, zostaje wykonywana na różnego rodzaju magazynach. Przyjmowanie i wydawanie towaru to główne obowiązki każdego magazyniera, co często oznacza dźwiganie bardzo ciężkich przedmiotów dlatego ważne jest aby stosować odpowiednią odzież i buty robocze dla magazyniera, które musi nam zapewnić pracodawca. Dobrze dobrany strój roboczy zapewni nam wysoki poziom bezpieczeństwa, a także duży komfort użytkowania. Magazyn w większości składa się z wysokich regałów na towary, co wiąże się ze wspinaniem się po drabinie przez pracowników. Przyda nam się podzielność uwagi, aby np. nie potknąć się o różnego rodzaju przedmioty, a także trzeba mieć na uwadze, że powierzchnia po której się poruszamy na magazynie bardzo często może być śliska co wiąże się z kolejnym ryzykiem wypadku. W dzisiejszych czasach, coraz częściej stosowane są wózki podnośnikowe, które odpowiadają za dźwiganie ciężarów, jednak najcześciej wykorzystywane są do przewozu bardzo ciężkich palet, przez co magazynier dużo ciężkich paczek musi przenosić sam. Praca na magazynie wiąże się z różnego rodzaju zagrożeniami dlatego trzeba się dobrze zastanowić jaką odzież roboczą i obuwie wybrać dla magazyniera. 

Jaka odzież robocza dla magazyniera jest polecana przez nasz sklep bhp?

Fartuch roboczy i buty robocze, świetnie sprawdzą się na magazynach, w których magazynier nie potrzebuje posiadać kwalifikacji na poruszanie się wózkiem widłowym. Tkanina z której zostanie wykonany fartuch powinna być elastyczna, nie krępować naszych ruchów, a także pełnić funkcję ochronną przed zabrudzeniami. Wybierajmy również materiały przewiewne, unikniemy w ten sposób przepocenia się i będziemy mieli zapewniony komfort przez wiele godzin pracy. Nasz sklep bhp oferuje fartuchy a także bluzy robocze dla magazyniera, które także są bardzo chętnie wybierane. Można także postawić na inny produkt, który znajdziecie w naszym sklepie bhp czyli na  polar roboczy zwłaszcza w okresie chłodnych dni. Jeżeli chodzi o buty robocze dla magazyniera, to najczęściej występuje ono w wersji wiązanej do kostki jako półbuty ochronne lub jako bardziej przewiewne sandały robocze Podeszwa butów dla magazyniera powinna pełnić przede wszystkim funkcję antypoślizgową, a także być odpowiedniej grubości najlepiej z wkładką antyprzebiciową aby nie groziło nam wbicie się szkła lub gwoździa w stopę.  Tutaj nasz sklep bhp poleca buty robocze S1P. Do prac wykonywanych na magazynach o większych powierzchniach, największą popularnością cieszą się wygodne i wytrzymałe ubrania robocze sprawdzonych firm. W tym wypadku istotne znaczenie mają wzmocnione szwy, które odpowiedzialne są za trwałość i solidność produktu. Magazynier podczas wykonywania swojej pracy mimowolnie wykonuje dużo gwałtownych ruchów dlatego ważne jest aby odzież robocza była odporna na różnorodne uszkodzenia mechaniczne. Na rynku istnieje wiele różnych modeli odzieży roboczej dla magazyniera, które każdy może indywidualnie dopasować do swojej sylwetki aby zadbać o swój komfort. Ważną rolę pełnią również funkcjonalne kieszenie, które przydadzą się na przechowywaniu najpotrzebniejszych do pracy przedmiotów.

Jakie modele odzieży roboczej dla magazyniera poleca nasz sklep bhp 

W naszym sklepie bhp dobrze sprzedaje się KOMBINEZON ROBOCZY 2STRONG H9606 ARDON . Charakteryzuje się trwałością, małym zawilgoceniem i lekkością. Wielofunkcyjne kieszenie przydadzą się w pracy na wszelkiego rodzaju akcesoria czy narzędzia. Elastyczny pas w tylnej części kombinezonu zapewnia wygodę i swobodę ruchów podczas pracy. Podwójny materiał na łokciach zapewnia dodatkowo większą odporność na przetarcia. Dopasowuje się do sylwetki i nie krępuje ruchów. Całość zapinana na zamek błyskawiczny. Dużym atutem jest również regulacja rękawów i nogawek na rzepy. Jeżeli kombinezon nie spełniają naszych oczekiwań, równie popularną opcją do pracy na magazynie są spodnie robocze ogrodniczki na szelkach, które w zależności od potrzeb możemy indywidualnie dopasować do naszego ciała czy też wygodne spodnie robocze do pasa, które można kupić w naszym sklepie bhp z różnych materiałów i o różnorodnych fasonach. Jeżeli nasza praca wymaga dużej dynamiki postawmy na spodnie robocze ze stretchem jak np spodnie Snickers Workwear czy spodnie Portwest. W wielu magazynach konieczna będzie także kamizelka ostrzegawcza dla magazyniera. W chłodne i zimowe dni, niezbędna będzie również kurtka robocza czy też polar roboczy. Nie można zapomnieć o środkach ochrony indywidualnej niezbędnych jako uzupełnienie odzieży roboczej dla magazyniera. Z pewnością specjaliści naszego sklepu bhp polecają rękawice robocze czy też kask ochronny zwłaszcza na dużych magazynach.  

Zadbajmy o swoje zdrowie i bezpieczeństwo  pracując na magazynierze wybierając wysokiej jakości odzież roboczą dla magazyniera, która będzie wygodna i wytrzymała. W naszym sklepie bhp znajdą Państwo szeroki wybór wszystkich elementów odzieży i butów roboczych dla magazyniera. Zapraszamy  do naszej internetowej hurtowni bhp!