Odzież ochronna dla kierowcy - jakie ubranie bhp warto kupić?


Zawód kierowcy to nie tylko prowadzenie pojazdów, ale również bardzo często rozładowywanie i ładowanie towarów dlatego warto jest zastanowić się nad odpowiednią ochroną w postaci odzieży roboczej dla kierowcy. Odzież ochronna ma zadanie chronić nas przed szkodliwymi czynnikami, a także ochrona naszego ciała przed obrażeniami które mogą wystąpić podczas wykonywania pracy. Każdy kierowca powinien zostać zaopatrzony w odzież ochronną, jednak czy zawsze wygląda ona tak samo ? W zależności o tego jaką liczbę kilometrów pokonujemy jak również od rodzaju pojazdów, istnieje wiele różnorodnych rozwiązań. 

Odzież ochronna dla kierowców samochodów osobowych w pełnej wersji składa się z 7 elementów: marynarka, spodnie, półbuty, krawat, koszula, jak również na chłodniejsze dni, ocieplane buty i i kurtka (lub płaszcz). Wszystkie elementy wchodzą w skład kategorii odzieży i obuwia roboczego. Odzież bhp dla kierowców samochodów ciężarowych i dostawczych to w większości środki ochrony indywidualnej. W ich skład wchodzą: rękawice robocze, buty robocze i gumowe. Skąd ta różnica odzieży pomiędzy kierowcami osobówek a dostawczaków ? Ci drudzy zazwyczaj uczestniczą w załadunku i rozładunku towarów które przewożą dlatego potrzebują określonego stopnia ochrony. Prócz środków ochrony indywidualnej, warto zaopatrzyć się również w spodnie robocze, koszulkę, polar i inne tego typu elementy jak np kamizelka odblaskowa. Odzież robocza dla kierowców autobusów składa się z ocieplanej bluzy lub kurtki zapewniających nam odpowiedni poziom ciepła nawet zimową porą, rękawic roboczych do przeładunku, buty robocze, czapka i fartuch drelichowy. Stosowane muszą być zgodnie za przeznaczeniem i przed upływem zakończenia żywotności produktu o których mowa w tabeli norm przydziału odzieży i obuwia robotniczego oraz środków ochrony indywidualnej. 

Środki ochrony osobistej dla kierowców zawodowych to:
- kamizelka odblaskowa lub kurtka ostrzegawcza, która zapewni nam widoczność nawet na odległość 300 metrów,
- okulary ochronne z filtrem UV dla kierowcy, które zapewnią komfort podczas jazdy i ochronę przed działaniem promieni słonecznych
- buty robocze z antypoślizgową podeszwą w obuwiu zapobiegająca upadkom w razie kontaktu z oleistymi cieczami.
- rękawice robocze doskonałe dla kierowcy do rozładunku

Pamiętajmy również o tym, że oprócz bezpieczeństwa bardzo ważną kwestią jest również komfort każdego kierowcy który wiele godzin musi spędzać w pozycji siedzącej. Podczas wyboru spodni roboczych dla kierowcy, dokonajmy właściwego wyboru aby nie krępowały naszych i pełniły należytą ochronę. Częstym rozwiązaniem stają się spodnie robocze odblaskowe, które zapewniają wysoki komfort i stopień bezpieczeństwa w środku samochodu jak i na zewnątrz.
Aby praca sprawiała nam przyjemność, zadbajmy o naszą wygodę i bezpieczeństwo. Wybierajmy odzież  roboczą która spełniać będzie wszystkie normy dla konkretnych typów zawodów. W naszym sklepie bhp znajdą Państwo szeroki wybór odzieży roboczej i środków ochrony indywidualnej, które przydadzą się wszystkim kierowcom zawodowym. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej hurtowni i sklepu bhp.