Nakolanniki robocze czyli najlepsza forma ochrony naszych kolan


Odpowiednio dobrana odzież robocza powinna zapewniać swobodę poruszania się a przede wszystkim spełniać funkcje ochronne. W zależności od rodzaju wykonywanej pracy niezbędne mogą okazać się również różnego rodzaju artykuły bhp, takie jak np. nakolanniki. Niektóre zawody, wymagają częstego kucania lub klękania co może być niezwykle uciążliwe dla naszych kolan, zwłaszcza jeżeli taka pozycja przyjmowana jest przez wiele godzin każdego dnia. Ucierpieć może staw kolanowy, który łatwo można uszkodzić zwłaszcza gdy w grę wchodzi wykonywania prac wykończeniowych. Nadwyrężenie więzadła krzyżowego czy przesunięta rzepka mogą doprowadzić do długotrwałego i uciążliwego bólu, a leczenie tego typu schorzeń zwykle bywa czasochłonne i nieprzyjemne. Długa i bolesna rehabilitacja może uniemożliwić nam wykonywanie pracy. Warto więc w odpowiedni sposób zadbać o nasze zdrowie i komfort zanim przystąpimy do pracy. 

Jak odpowiednio zadbać o ochronę kolan w pracy? Poznaj zalety nakolanników ochronnych.

Niezbędne w tym celu okażą się nakolanniki, które mogą być wyprodukowane z różnych materiałów takich jak np. polipropylen, guma, pianka, nylon, polietylen. Zazwyczaj producenci odzieży roboczej produkują nakolanniki w taki sposób aby pasowały do produkowanych przez nich spodni roboczych dzięki zastosowaniu specjalnych kieszeni na tego typu akcesoria. Korzystając z tak zaprojektowanych zestawów mamy pewność że nie trzeba będzie wciskać nakolanników na siłę, a także że nie będą się przemieszczać w spodniach podczas pracy. W zależności od tego czy podczas wykonywania naszej pracy jesteśmy zmuszeni tylko do sporadycznego przebywania w pozycji klęczącej czy jednak do pozostania w niej przez wiele godzin, istnieje wiele rozwiązań w różnym przedziale cenowym . Nakolanniki robocze z wyższej półki cenowej powinny być wyprodukowane z solidnego tworzywa oraz nieustannie nas chronić pracując razem z nami. Ponadto takie nakolanniki  ochronne chronią również nasz piszczel i ułatwiają podnoszenie goleni z ziemi. Charakteryzuje je mocna powłoka zewnętrzna i miękkie wypełnienie wewnątrz. Nakolanniki robocze, posiadają również szereg różnych dodatków takich jak np. nakładki, które uniemożliwiają zarysowanie podłoża podczas pracy lub kompatybilne stabilizatory które odciążą stopę, zwiększą stabilność i pomogą lepiej utrzymywać równowagę. W naszym sklepie bhp dużą popularnością cieszą się OCHRANIACZE KOLAN ONTOP REIS. Są to porządne i wygodne osłony na kolana chroniąc je przed stłuczeniami, ale także zabezpieczą spodnie przed przetarciami na kolanach. Osłonka została wyprodukowana z solidnego tworzywa sztucznego, wypełnione są żelem co zdecydowanie zwiększa komfort pracy. Idealnie sprawdzą się podczas układania kostki brukowej, na budowach.

Pamiętajmy że nasze zdrowie jest najważniejsze dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria ochronne przed przystąpieniem do wykonywania pracy. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu bhp , w którym posiadamy szeroki wybór ochraniaczy na kolana.