Przydomowy ogród możemy urządzić na wiele sposobów. Sadząc w nim rośliny, tworząc oczka wodne, czy miejsce spotkań tworzymy odpowiadającą naszym potrzebom przestrzeń do relaksu oraz rodzinnego wypoczynku. Ogród to miejsce, gdzie z łatwością pokażemy światu nasz zmysł do aranżacji przestrzeni.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Co zrobić, aby w naszym, ogrodzie było miło i przytulnie
  • Czy da się bez problemu skompletować wyposażenie do ogrodu?

Z racji, iż rynek ogrodowy oferuje szeroki wybór produktów - bez trudu zaprojektujemy samodzielnie nasz kawałek zieleni za domem i szybko kupimy wszystkie rośliny, niezbędne nawozy oraz ziemię. Również dobór wyposażenia do ogrodu takiego jak materace na sofy ogrodowe, meble do altanki, parasole czy leżaki będzie łatwy i prosty. Aby ułatwić sobie zadanie, możemy również skorzystać z pomysłów innych osób, naszych znajomych, czy zasięgnąć opinii projektanta. 

Jak urządzić piękny ogród za niewielkie pieniądze?

Ogród to miejsce, gdzie chętnie odpoczywamy po ciężkim dniu lub spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi. Możliwości aranżacji ogrodu jest bardzo dużo. Możemy urządzić ogród w dowolnym stylu, samodzielnie lub zdać się na pomoc architekta zieleni. Jednak samodzielne urządzanie ogrodu może nam co prawda zając wiele czasu, ale też dać naprawdę wiele satysfakcji oraz pozwoli zaoszczędzić pieniądze. W tym celu, warto również zastanowić się, czy nie posiadamy w garażu przedmiotów, które wystarczy odświeżyć, pomalować, czy nieznacznie przerobić, aby wykorzystać je do aranżacji ogrodu. Ciekawym pomysłem może być stworzenie na tarasie mozaiki z płytek, które zostały nam z remontów.

Jakie meble do ogrodu?

Wszystko zależy od metrażu jakim dysponujemy oraz naszych oczekiwań. Przeznaczenie ogrodu powinno być brane jako najważniejszy element jego projektowania. W przypadku, gdy posiadasz dzieci, warto przeznaczyć im część ogrodu, w której będziesz mógł stworzyć dla nich mały plac zabaw. Dzięki temu, nie tylko stworzysz dla nich kącik zabaw z huśtawką, piaskownicą, czy basenem, ale oddzielisz strefy ogrodu. Taki zabieg pozwoli Ci stworzyć również przestrzeń dla dorosłych. Może nią być altana z miejscem do spotkań, taras z grillem, czy komplet ratanowy postawiony pod parasolem - wybór jest ogromny. Obecnie na rynku znajdziemy meble dostosowane do każdych potrzeb, a skompletowanie odpowiedniego zestawu mogą ułatwić poradniki i wizualizacje.

Nie twórz od nowa - odświeżaj!

Czasami chcąc zmienić coś w naszym ogrodzie nie musimy godzić się z myślą, iż stworzenie przytulnego miejsca do spotkań ze znajomymi, czy rodzinnego grilla wiąże się z koniecznością całkowitego przearanżowania przestrzeni. Jeżeli posiadasz już taras, czy altanę, ale są one bez charakteru, czy podniszczone - możesz po prostu nieco je odświeżyć. Zamiast wyburzać altanę, być może wystarczy ją ponownie pomalować, czy wymienić kilka desek. W przypadku tarasu, być może nie potrzebujesz zrywać całej podłogi, a jedynie nanieść warstwę lakieru, czy wymienić kilka płytek, które i tak masz jeszcze w garażu. Aby dodać nieco magii do ogrodu, warto postawić na ciekawe aranżacje oświetleniowe - lampiony, czy wiszące światła. W przypadku zadaszanych przestrzeni - nie zapomnij o poduchach na krzesła, czy sofy, które sprawią, iż będziesz czuł się znacznie przytulniej.